Malo Kućo, malo Kubo: Zakuvala se borba za opstanak u Primeri!

Autor Nikola Janković

Ovako sada izgleda začelje tabele...

Malo Kućo, malo Kubo: Zakuvala se borba za opstanak u Primeri! Izvor: Guliver, Isaac Buj/Getty Images Europe

Leganesu bod, Majorki TRI!

Veče nakon što je Barselona najavila petu selidbu gradskog rivala u Sekundu, prilično se zakuvalo u borbi za opstanak na tri kola do kraja Primere - Eibar više nije prvi iznad crte, ni Leganes više nije prvi ispod nje.

Za razliku od njihovog međusobnog duela na "Ipurui", završenog rezultatom 0:0, na "Son Moiksu" su padali golovi. Huan Kamiljo "Kućo" Ernandez Suarez načeo je indisponirane goste, a Takafuša "Take" Kabo ih dokusurio: Majorka - Levante 2:0 (1:0) za prilazak Alavesu na "minus 3".

Alaves, inače, u petak uveče gostuje lideru Real Madridu.

Izvor: Guliver, Isaac Buj/Getty Images Europe

Nemanja Radoja bio je među starterima u sastavu iz Valensije i igrao do 64. minuta, kada je Leganes još bio u prilici da zagorča život povratniku u Primeru.

Momci trenera Visentea Morena poveli su u 40. minutu posle lepog prodora Alehandra Posoa po desnoj strani, još lepšeg centaršuta ka petercu i svakako najlepšeg poteza u toj akciji - kretnje kolumbijskog centarfora iza Kokeovih leđa, promene pravca, skoka i udarca glavom za četvrti pogodak od dana kada je ugovorena njegova pozajmica.

Možda bi "Kućo" ovog leta bio koristan i Votfordu u njegovoj borbi za opstanak u Premijer ligi, ali kada je već prihvatio ulogu za sezonu 2018/19, potrudio se da ga po lepom pamte na Balearima.

Taj gol bio je važan, ali i dostižan za rivala sve do 84. minuta, kada je Aitor Fernandez Abarisketa odbranio sve ono što je moglo da se odbrani. Lagan šut Japanca sa pet-šest metara udaljenosti već nije bio dostižan, pa je i "Take" postigao svoj četvrti prvenstveni pogodak od letošnjeg transfera iz Tokija.

Abarisketa je u tom napadu rivala zaustavio dva "zicera".