Crno-beli u 9. kolu Superlige Srbije upisali pobedu protiv nezgodne Bačke.

PARTIZAN SE MUČIO, ALI JE SLAVIO: Crno-beli na vreme poveli, pa branili pobedu u Humskoj! Izvor: MN PRESS

Partizan je na novom početku.

Posle poraza u kvalifikacijama za Ligu Evrope prošlog četvrtka, crno-beli više nemaju nikakvih obaveza na evropskoj sceni, pa će fokus od sada pa do kraja sezone u potpunosti biti na domaćim takmičenjima.

Prvi rival nakon onih 1.2 protiv Šarlroa jeste ekipa Bačke, a u Partizanu žele da nanižu pobede kojima će lakše zaboraviti meč u Belgiji.

Aleksandar Stanojević je dan pred meč sa Bačkom najavio da će u timu u ponedeljak uveče biti oni najbolji i najspremniji, te da neće mnogo kalkulisati i odmarati igrače posle drugih 120 minuta koje je "parni valjak" imao u poslednjih 11 dana.

Partizan je u prethodnom kolu na jedvite jade savladao Zlatibro na gostovanju, a sada će u Humskoj želeti da prikažu partiju kao protiv Rada pre par nedelja, kada je bilo 3:0.

Crno-beli gotovo uvek igraju bolje na svom stadionu, pa će to želeti da ponove i protiv Bačke.

Pobeda bi Partizan vratila na "minus šest" u odnosu na Crvenu zvezdu, ali i učvrstila na drugoj poziciji, posle pobede trećeplasiranog Čukaričkog prošlog vikenda.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

19:52

KRAJ UTAKMICE

Partizan je savladao Bačku 2:1!

Uskoro opširnije...

19:51

Nema penala za Bačku

Situacija iz 91. minuta, ali jedan igrač gostiju je napucao nekoga u gužvi u šesnaestercu Partizana. Sudija Minaković odmahuje rukama, a ispostavilo se da je lopta pogodila u telo Uroša Vitasa.

19:48

Nove izmene u Partizanu

Lazar Pavlović i Bojan Matić su na terenu, umesto Sadika i Sume.

Ranije je i Šćekić zamenio Natha. Igra se 90. minut.

19:44

86' - Sada i Jovanović šutira

Igrač Bačke je šutirao sa distance, iz drugog plana, ali visoko preko gola. Ipak, gosti se ne predaju.

19:43

85' - Bačka se ne predaje

Imali su par centaršuteva u prethodnim minutima, na kraju posle jednog odbitka i Eskić pokušava da zapreti udarcem, ali nije to bilo opasno.

19:41

Ovako je Partizan poveo

Malo podsećanje na gol iz 50. minuta.

19:39

80' - Sadiiiik, preko gola!

Suma je ponovo sjajno uposlio Sadika, ali ovaj sa 10 metara iskosa šutira snažno preko gola, da bi odmah posle 20-ak sekundi ponovo Nigerijac imao priliku.

Ipak, uspeo je tada da istrči golman Bačke na vreme i odbije udarac.

19:36

77' - GOL GOL GOLČINA, BAČKA SMANJUJE NA 2:1!

Krsto Đorđević je napravio majstoriju!

Kakav pogodak Đorđevića, prešao je tri igrača Partizana, četvrti Banjak nije mogao da ga blokira i igrač Bačke postiže izvanredan pogodak. Sada je 2:1!

Prvi primljeni gol Partizana u Humskoj ove sezone - i to kakav!

19:33

Čolić umesto Markovića

Lazar Marković je napustio igru, a Nikola Čolić dobija priliku u napadu u poslednjih 15-16 minuta.

Da vidimo kako će se on pokazati.

19:28

Malo sporiji ritam

U ovih poslednjih pet minuta nešto mirnije na terenu stadiona u Humskoj. Dosta je sada lakše Partizanu...

19:23

64' - Bačka opet mogla do gola!

Kao da je opet malo zaspala odbrana Partizana, kasnio je Lazar Marković, centaršut u sredinu stiže do Stojanovića, ali Uroš Vitas uspeva da blokira udarac iz izgledne šanse za goste.

19:19

60' - AUTOGOL, 2:0 ZA PARTIZAN!

Nije strelac Suma, već je to autogol Tomovića!

Sjajan centaršuta Lazara Markovića sa desne strane, a Tomović postiže autogol! Bilo je malo nejasno da li je možda Suma igrao glavom, ali ipak je defanzivac Bačke uspeo da smesti loptu u svoju mrežu.

Bolja igra crno-belih u nastavku.

19:17

58' - Sadik komplikuje gol šansu!

Izašao je Sadik pred golmana Bačke, ali umesto da slabijom levom nogom raspali po lopti iz blizine, Nigerijac je rešio da komplikuje, da pokuša da dribla kada za to nije bilo potrebe i Bačka se nekako odbranila.

Velika šansa za Partizan da duplira prednost posle odlične lopte u prostor Sume.

19:15

57' - Stojanović iz okreta!

Ipak, preko gola Partizana.

Napadač Bačke je pokušao iz poluvoleja nakon propusta Uroša Vitasa. Ostaje 1:0 za Partizan...

19:13

55' - Zdjelar sa distance, predaleko

Jak udarac, sa velike udaljenosti, ali jako neprecizan šut ka golu Bačke.

19:08

50' - EVO GOLA, 1:0 ZA PARTIZAN

Umar Sadik je strelac na asistenciju Sume!

Bio je to centaršut Gvinejca sa leve strane, a Nigerijac na pravom mestu postavlja stopalo i matira golmana Milojevića!

19:05

Lutovac u šansi posle 50 sekundi!

Ušao je u igru i odmah u prvom napadu se Lutovac našao poluprilici, ali je sa desetak metara šutirao neubedljivo slabijom levom nogom.

19:03

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Aleksandar Lutovac će igrati u nastavku u timu Partizana i to umesto Denisa Stojkovića.

18:53

18:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Jako neubedljiva igra Partizana u prvih 45 minuta. Nisu uspeli da ozbiljnije zaprete iako su imali mnogo šuteva i pokušaja iz različitih pozicija.

Ponovo se tim Aleksandra Stanojevića muči protiv timova koji igraju sa plitkom postavljenim blokom. Na kraju je i Bačka mogla do vođstva... Nije ovo bilo dovoljno dobro od Partizana.

18:46

44' - Natho iz slobodnjaka, preko gola

Udarac sa oko 24-25 metara, solidna pozicija, ali loš pokušaj Izraelca.

18:43

41' - Opasan centaršut Uroševića

Nezgodna "žabica" levog beka, Lazar Marković ne stiže do lopte na prvoj stativi i gosti izbijaju u korner.

Nakon toga, faul nad golmanom Milojevićem od strane Umara Sadika i to je lopta za Bačku.

18:38

35' - Bačka je mogla da povede!

U jako lošoj situaciji se odbrana Partizana našla, a Luka Ratković je bio gotovo sam pred golmanom Popovićem, u prilici da zatrese mrežu.

"Ispala" je praktično čitava odbrana crno-belih posle greške Vitasa, a Ratković pokušava da podbode loptu preko Popovića, golman Partizana nije dozvolio da ga lobuje!

18:33

31' - Partizan kruži

Oko šesnaesterca Bačke su gotovo uvek, uspevaju da uđu u kazneni prostor i stave goste u nezgodan položaj, ali i dalje nema prave šanse u takvim situacijama.

18:29

27' - Kakva "bomba" Marka Pantića

"Sela" mu je lopta sa gotovo 30 metara, vrlo snažan udarac, a i golman Partizana je morao da dobro reaguje da bi izbio loptu u korner.

Posle udarca iz ugla nije bilo opasnosti po domaće.

18:22

20' - Prvi pokušaj Bačke

Slaviša Stojanović pokušava sa 20-ak metara, ali Popović nije imao potrebe da interveniše, udarac preko gola.

18:20

19' - Šutira i Suma!

Ređaju se udarci Partizana, a ovaj put Sejduba Suma sa ivice šesnaesterca šutira snažno, ali visoko preko gola.

18:19

16' - Markoviiiiić, zamalo

Izborio se sam za poziciju odakle može da šutira, solidan pokušaj sa 20 metara je išao u donji ugao gola, a golman Bačke uspeva da je prstima pomeri u korner.

Zanimljiv pokušaj bivšeg igrača Liverpula.

18:16

14' - Suma pokušava glavom

Zdjelar je odigrao na stranu, Miljković centrirao, a Suma pokušao glavom sa više od 11 metara i to je lak posao za golmana Bačke, mladog Milojevića.

18:15

13' - Zdravković se sam povredio

Nemanja Zdravković, defanzivac Bačke, povredio se sam prilikom šutiranja lopte i on će morati da napusti igru. Očigledno je mišić bio u pitanju.

Trener Rađenović već na startu ima problem i Dimitrije Tomović ulazi umesto Zdravkovića.

18:11

8' - Preti Denis Stojković, ali...

Ovoga puta se našao u odličnoj šansi i zamalo promašio gol, ali ne bi ni bio priznat da je zatresao mrežu, jer je mladi igrač Partizana visoko podigao nogu.

Sudija svira opasnu igru...

18:10

7' - Partizan traži penal, sudija odmahuje

Jedan napad Partizana je bio po desnoj strani, kombinovali su Suma i Sadik, a nakon što je lopta pogodila jednog defanzivca gostiju, tražili su penal smatrajući da je igrao rukom.

Čini se da je to bila dobra odluka glavnog arbitra...

18:08

6' - Pokušava i Denis Stojković

Ipak, ovaj udarac na još jedno dodavanje Sume nije bio opasan i golman Bačke to lako hvata.

18:07

5' - Preti Marković!

Ostaje 0:0, golman Milojević je uspeo da odbrani udarac Lazara Markovića posle povratnog pasa Sejdube Sume.

Solidan pokušaj kapitena crno-belih

18:04

1' - Odmah pretnja po Partizan, faul u 43. sekundi

Faul je napravio Uroš Vitas na oko 20 metara od gola, otprilike odande odakle je Partizan iz slobodnog udarca primio gol protiv Šarlroa.

Ipak, loš centaršut Stojanovića i nema opasnosti po crno-bele.

18:02

POČELA JE UTAKMICA

Partizan juri novu pobedu u domaćem prvenstvu, sa kapitenskom trakom oko ruke je Lazar Marković.

Izvor: TV Arenasport/Printscreen

17:40

Nema Stevanovića...

Prošle sedmice je odigrao 50. meč u karijeri, a odmah sutradan je proslavio 18. rođendan. Ovoga puta nije u timu zbog povrede koju vuče već dosta dugo.

Ali šta smo sve videli od Filipa Stevanovića iz maloletnih dana? Čitajte na MONDU.

Izvor: MN PRESS, MONDO - ilustracija

17:05

Vladimir Stojković ni na klupi Partizana

Baš kao u meču protiv Rada pre par nedelja, tako je i ovoga puta - Vladimir Stojković nije u protokolu.

Ovo su igrači koji će biti na klupi Partizana: N. Stevanović, Vujačić, Ostojić, Šćekić, Smiljanić, Čolić, Pavlović, Lutovac, Matić, Štulić.

Ovako izgleda ceo protokol za meč Partizan - Bačka.

Izvor: FK Partizan/Biljana Obradović

17:00

Ovo je tim Dejana Rađenovića

Poznat je i sastav Bačke za ovaj meč: Milojević - Veselinović, Klisura, Zdravković, Jovanović - Eskić, Škorić - Pantić, S. Stojanović, Njamculović - Ratković.

Na klupi su Ćirić, Krčmarević, Tomović, Rađen, Logua, Pisačić, Zličić, Đorđević, Gavrić, Stojanović i Marinković.

16:52

Reč trenera

16:40

Ovo je tim Partizana - Stanojević ispunio obećanje

Rekao je trener crno-belih da će protiv Bačke igrati najbolji i najspremniji i takvu startnu postavu je i izabrao.

Ovo je Partizanovih 11: Popović - Miljković, Vitas, Banjak, Urošević - Zdjelar, Natho - Marković, Suma, D. Stojković - Sadik.

Večeras nećemo videti Filipa Stevanovića koji zbog problema sa povredom nije ni u protokolu, dok je na golu ponovo mladi Aleksandar Popović, a ne Vladimir Stojković. Naravno, razlog je pravilo dva "bonus" igrača u prvoj postavi.

16:30

Dobrodošli u MONDO Live

Budite sa nama, pratićemo meč Partizan - Bačka u okviru 9. kola Superlige Srbije.

Meč u Humskoj počinje u 18 časova.

UKRATKO

• Partizan želi da pobedom zaboravi na ispadanje iz Lige Evrope protiv Šarlroa (1:2 posle produžetaka).
  • Bačka ima samo jednu pobedu ove sezone, protiv Voždovca na svom terenu (2:1).