Uživo

Partizan u dva poteza pripitomio "zmajeve": Asano i Marković rešili gradski derbi za 7. pobedu u nizu

Crno-beli u drugom poluvremenu slomili otpor Voždovca za novu pobedu u Superligi.

"Parni valjak" je sporo upalio, nedovoljno dobro radio posao u početku, ali je na kraju "izravnao" veštačku travu na krovu šoping centra. Partizan je posle dosta bolje igre u drugih 45 minuta stigao do sedme uzastopne pobede u svim takmičenjima.

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:2 (0:0)
/Asano 50, L. Marković 78/

Bilo je to jako slabo poluvreme za crno-bele, tokom kojeg igrači Aleksandra Stanojevića nisu uspeli da upute nijedan šut u okvir gola Voždovca, ali su u nastavku u dva poteza matirali domaći sastav.

Možda bi sve izgledalo drugačije da je Voždovac iskoristio najbolju šansu iz prvog dela igre, ali je tada Pantović uspeo da pogodi samo stativu iz izgledne pozicije. Od tada, "zmajevi" nisu bili tako opasni u konkretnim prilikama.

Posle nimalo interesantnih 45 minuta igre, Partizan je zaigrao sa više energije i čvrstine, uspeo da primiri sredinu terena gostiju koja je kontrolisala stvari u prvom poluvremenu i da ubrzo potom stigne do vođstva.

Desilo se to u 50. minutu kada je Takuma Asano iskoristio prvu nesmotreniju reakciju odbrane "zmajeva" i odlično završio napad smestivši loptu u mrežu gola Prekovića.

Mogao je Partizan tada da malo "prodiše", da ne ulazi u nervozu jer su stigli do prednosti, da bi sve sumnje oko pitanja pobednika 15-ak minuta pre kraja rešio Lazar Marković.

Zamenio je "Markec" na terenu Sejdubu Sumu posle sat vremena, uzeo kapitensku traku od Saše Zdjelara, a onda posle dobrog dodavanja Bibarsa Natha, prijemom se oslobodio i potom vrhom kopačke matirao Prekovića. I to je bio kraj nadanjima Voždovca.

Do kraja meča je ostala samo "formalnost", pošto crno-beli nisu dopustili nijednu priliku domaćima, te su tako upisali 13. pobedu u Superligi ove sezone, nastavivši da ređaju trijumfe u finišu 2020. godine.

Partizan sada ima šest bodova manje od Crvene zvezde, koja će u nedelju odigrati svoj meč 18. kola protiv Bačke.

18:53

KRAJ: VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:2

Partizan je slavio golovima Takume Asana i Lazara Markovića!

Izveštaj sa meča čitajte klikom na *UVODNA VEST*

18:49

89' - Partizan kontroliše dešavanja

Domaći su ti koji imaju posed lopte u ovim trenucima, ali i oni su ti koji imaju dva gola zaostatka.

Ipak, nema opasnosti pred golom crno-belih.

18:41

Partizanova deca na terenu

Nikola Štulić i Filip Stevanović su na terenu i to umesto Filipa Holendera i Takume Asana.

18:38

PARTIZAN VODI 2:0, MARKOVIĆ!

I to Lazar Marković je u pitanju, vrhom kopačke za 2:0!

Lep prijem bivšeg igrača Liverpula, koji je preuzeo kapitensku traku kada je ušao na teren. Pogledajte!

18:36

77' - Žuti karton za Uroševića

Igrao je rukom, a oštro prigovarao da je to bilo igranje ramenom i zbog toga dobija javnu opomenu.

18:31

Lazar Marković je na terenu

On je ušao u igru umesto Miloša Jojića, koji nije baš mnogo pokazao večeras.

U timu Voždovca je na terenu Miloš Stojčev umesto Cvetićanina.

18:28

69' - Banjak, preko gola

Udarac glavom defanzivca Partizana posle kornera Jojića, ali daleko od bilo kakve opasnosti po gol domaćih.

18:27

Žuti karton za Milovića

Defanzivac Voždovca je kasnio u duelu sa Takumom Asanom, koji mu je pobegao i zaradio slobodan udarac.

18:23

63' - Uzastopni korneri za Voždovac

Ipak, nijedan od njih nije doneo opasnost u šesnaestercu "parnog valjka".

18:20

Natho menja Sumu

Promena u Partizanu, Sejduba Suma već posle sat vremena igre napušta teren. Na teren će Bibars Natho.

18:19

59' - Voždovac je opsedao kazneni prostor Partizana

Dugo je trajao napad, nekoliko centaršuteva je preletalo šesnaesterac sa jedna na drugu stranu, na kraju Pantović šutira sa oko 13-14 metara, ali nedovoljnp precizno.

18:16

56' - Lasickas iznenada preti

Bilo je to nešto između centaršuta i šuta na gol, a lopta je posle udarca Justasa Lasickasa išla pod prečku gola Partizana. Popović brani, dugo je letela lopta...

18:10

50' - PARTIZAN VODI 1:0!

Takuma Asano beži odbrani Voždovca i postiže prvi gol na meču!

Dobio je Japanac odlično loptu u prostor i to je odmah iskoristio da kazni prvo kašnjenje odbrane Voždovca na ovom meču! Ovo je početak poluvremena kakav je crno-belima bio potreban!

18:08

49' - Žuti karton Banjaku

Večeras je on desni bek Partizana, a na početku drugog poluvremena zbog jednog nesmotrenog starta na sredini terena dobija javnu opomenu.

18:05

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nadamo se zanimljivijoj utakmici u nastavku meča.

17:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Voždovac - Partizan 0:0

Jako slabo poluvreme Partizana, samo dva šuta za 45 minuta, od čega je jedan bio jako loš sa distance, a drugi je stigao u finišu poluvremena. Nijedan od udaraca nije išao u okvir gola.

Voždovac je ih skupio ukupno pet, od čega je tri zaustavio golman crno-belih Popović.

17:49

45+2 - Cvetićanin preti!

Jako je brz igrač Voždovca, probio je po desnoj strnai, ali je Aleksandar Popović na vreme odreagovao i izbio loptu ispred njega!

17:48

Najbolja šansa za Partizan!

Ujedno i prva prava prilika za crno-bele na meču i to u 45. minutu.

Banjak je odigrao za Asana, ovaj brzo pronašao Holendera, koji šutira, ali pogađa spoljni deo mreže!

17:46

44' - Jojić centrira, ali...

Slobodan udarac iz dubine je bio prilika da se igrači Partizana presele u šesnaesterac domaćih, ali lopta ide u naručje golmana Voždovca. Nije bilo nikakve opasnosti.

17:42

Mnogo "seckanja" igre

Dosta faulova i situacija u kojima su igrači oba tima ležali na travi, što je do sada ozbiljno usporavalo ritam meča.

To je jedan od razloga za nezanimljivih 40 minuta koje smo videli do sada.

17:37

35' - Udarac Lasickasa

Justas Lasickas je oprobao udarac sa oko 18 metara iskosa, nije bilo snažno i ide pravo u naručje golmana Partizana.

17:34

Voždovac kontroliše posed lopte

Imali su u poslednjih 5-6 minuta nekoliko solidnih centaršuteva domaći igrači, ali nije tada bilo opasno po Partizan.

Ipak, oni uspevaju da se približe šesnaestercu Aleksandra Popovića, Partizan na drugoj strani za sada i ne baš.

17:32

30' - Marković je na travi

Štoper Partizana je ostao da leži posle jednog sudara sa Igorom Vujačićem, svojim saigračem u odbrani crno-belih.

Držao se za glavu, kao da je bio malo dezorijentisan, ali izgleda da će sa njim sve biti u redu. Nije taj sudar bio tako ozbiljan.

17:26

Partizan bez prave šanse

Prošla je prva četvrtina utakmice, a crno-beli još nije zapretio golu domaćih.

Najbolju šansu imao je Voždovac u 11. minutu kada je malo nedostajalo da stignu do prednosti. I dalje 0:0 na "krovu".

17:21

Kapiten Voždovca jauče od bolova

Bio je to start kapitena Partizana Saše Zdjelara na kapitenu Voždovca Marku Putinčanina, a vezista crno-belih je nagazio desni skočni zglob svog kolege.

Čuli su se jauci Putinčanina u nekoliko navrata, a videćemo da li će moći da nastavi meč.

Zdjelar je dobio žuti karton.

17:16

12' - Zdjelar pokušava sa distance

Bio je to brzi pokušaj Partizana nakon one šanse Pantovića pred njihovim golom u prethodnom napadu, ali Saša Zdjelar ne šutira precizno sa distance.

17:14

11' - Velika šansa za Voždovac!

Grešku u odbrani Partizana je posle centaršuta sa desne strane napravio Svetozar Marković, a Miloš Pantović šutira malo pored gola!

Odlična šansa za Voždovac, mogao je ovo lako da bude prvi gol na meču!

17:11

9' - Još uvek bez šansi, Suma je mogao bolje

Voždovac je do sada imao veći posed lopte, a jedna akcija Partizana je mogla da donese prvu priliku na meču, ipak, Suma je bio zaustavljen na ivici šesnaesterca.

17:05

4' - Lagan početak meča

Još uvek ništa vredno pomena nije viđeno na stadionu Voždovca.

17:01

POČELA JE UTAKMICA

Evo kako izgleda krov šoping centra ove večeri na samom početku utakmice Voždovca i Partizana.

"Zmajevi" osam mečeva bez poraza na svom stadionu, crno-beli u seriji od šest pobeda u svim takmičenjima.

Izvor: TV Arena sport
16:34

Banjak na desnom beku

Bilo je nedoumica koji od tri štopera crno-belih će zapravo biti desni bek na ovom meču, a i zvanični Tviter nalog Partizana je na tu poziciju stavio Makija Banjaka.

16:07

Voždovac u 4-2-3-1

Jovan Damjanović je izabrao startnu postavu Voždovca: Preković - Živković, Gajić, Milović, Stanković - Ajdinović, Putinčanin - Lasickas, Milosavljević, Pantović - Vujnović.

16:03

Klupa crno-belih

Ovo su igrači koje će Stanojević moći da uvede u igru sa klupe za rezerve:

N. Stevanović, Natho, Pavlović, Ostojić, Štulić, Obradović, L. Marković, Jović, F. Stevanović, Lutovac, Smiljanić.

16:00

Ovo je sastav Partizana!

Aleksandar Stanojević se odlučio za sledećih 11 igrača:

Popović - Banjak, Vujačić, Marković, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Asano, Suma, Jojić - Holender.

Dakle, nema Vladimira Stojkovića među stativama, nema Bibarsa Natha, a mladi Nikola Štulić, junak meča protiv Čukaričkog, nije dobio priliku da zaigra od prvog minuta.

Kako u timu nema Aleksandra Miljkovića, Stanojević se opredelio da i na tom mestu igra jedan od štopera, pa će ih tako biti trojica u poslednjoj liniji, uz levog beka Uroševića.