AU!

14:0 za Japan! Pogodio i Asano, skoro pao rekord: Napadač Partizana uživa u reprezentaciji!

Nisu im ni do članaka...

Takuma Asano dobio je poziv u reprezentaciju Japana poslije odličnih igara za Partizan i opravdao je povjerenje selektora Morijašua.

Nastupio je crno-bijeli "Jaguar" u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv Mongolije i učestvovao u jednoj od najubjedljivijih pobjeda "samuraja", postigao je gol u 91. minutu, a Japan je pobijedio Mongole čak 14:0!

"Samurajima" je nedostajao samo jedan gol da izjednače sopstveni rekord, tako da najubjedljiviji trijumf Japana ostaje onaj nad Filipinima iz 1967. godine (15:0).

Asano je meč počeo sa klupe i dobio šansu u nastavku kada je na semaforu pisalo već 5:0 golovima Minamina, Osaka, Kamade i Morite, odnosno autogolom Tuje.

U nastavku ista slika - Osako je dao još dva gola, kao i Ito, Furunaši i Inagaki.

Asanu je ovo četvrti pogodak u dresu reprezentacije u 24 nastupa.