Velež poslije šest godina srušio Sarajevo, Borac na pet bodova od lidera!

Autor Goran Arbutina

Autogol odlučio derbi u Mostaru.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža slavili su u derbiju 25. kola protiv Sarajeva savladavši lidera rezultatom 1:0.

Autogol Miličevića poslije udarca Anđušića u 40. minutu bio je dovoljan Mostarcima za prvu pobjedu nad bordo timom poslije šest godina!

Velež je ovim trijumfom prišao Borcu na dva boda, ali ujedno i prednost prvoplasiranog Sarajeva nad Banjalučanima ostavio na samo pet bodova.

Duel u Mostaru imao je dva prilično različita poluvremena, u prvom je dominirao Velež, stvarao šanse i na kraju stigao do pobjedonosnog gola, dok je u nastavku mnogo bolja bila ekipa Vinka Marinovića.

Vrlo iskusna ekipa Veleža već u osmom minutu imala je dobru šansu kada je Vehabović šutirao pored stative, a sedam minuta kasnije nova, još bolja prilika za istog igrača.

Vehabović je odlično šutirao iz slobodnjaka, ali je Kovačević dobrom intervencijom nekako odbio loptu u korner.

Potom je Hasanović bio u šansi, ali rezultat se nije mijenjao, a na drugoj strani zaprijetio je Dupovac udarcem glavom sa nekih šest, sedam metara, međutim, lopta odlazi pored gola.
Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Velež stiže do vođstva.

Anđušić je odličnim driblingom izbacio dvojicu igrača Sarajeva i šutirao, a lopta se na putu do gola odbila od Miličevića i prevarila Kovačevića, pa je gol pripisan defanzivcu gostiju.

Dinamično je bilo i u drugom poluvremenu, Vehabović je ponovo prijetio Kovačeviću, a u 68. minutu Sarajevo je imalo šansu za izjednačenje. Fanimo je dobro šutirao sa 17. metara, ali Bogdanović brani.

U finišu utakmice prava opsada gola Veleža, međutim, nisu uspjevali da savladaju Bogdanovića iako su imali nekoliko šansi u posljednjim minutama, pa i u nadoknadi.

Sušić je šutirao u Bogdanovića u 89. minutu, a u 92. minutu poslije odlične akcije Sarajlija u odličnoj prilici bio je Velkoski, ali je sa nekih desetak metara šutirao direktno u golmana Veleža.

Velež je tako nakon dva remija u međusobnim duelima, uspio da savlada Sarajevo i nanese mu tek treći poraz ove sezone.