Uživo

Penali pa fudbalska bajka za pamćenje! Viljareal je osvojio Ligu Evrope - David je pobedio Golijata!

David je pobedio Golijata, imamo fudbalsku bajku za pamćenje! Viljareal je osvojio Ligu Evrope!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Michael Sohn, pool

Kakav fudbalski spektakl, kakva fudbalska bajka pa pamćenje, kakvo veče!

Viljareal, klub iz malenog mesta od jedva 50.000 stanovnika osvojio je Ligu Evrope! Pobedili su veliki Mančester junajted posle boljeg izvođenja penala - bilo je 12:11 u seriji!

VILJAREAL - MANČESTER JUNAJTED 1:1 (0:1) - 12:11 posle penala

/Moreno 29; Kavani 55/

U meču za pamćenje videli smo istoriju, Viljareal je postao najmanje mesto koje je ikada imali pobednika evropskog takmičenja. Gradić u blizini Valensije je dobio svoje heroje, David je pobedio Golijata i još jednom smo videli koliko je besmislena ideja zatvorene Superlige bogatih.

0:03

Ovo nikada nije viđeno!

Samo je jednom u finalu Lige Evrope pre ovoga viđena penal serija, ali ne ovakva!

Šutirali su SVI! 22 igrača na terenu su došla na red da šutnu, a na kraju je odluka došla od strane golmana! Heronimo Rulji je sa jedne strane pogodio, a sa druge strane je promašio David De Hea.

Viljareal je osvojio Ligu Evrope!

23:46

PENAL SERIJA!

Pogađa Đerar Moreno - vodi Viljareal 1:0!

Huan Mata je poslao loptu u gornjii desni ugao, pročitao mu je stranu Rulji, ali nije mogao da odbrani. 1:1!

Još jedan igrač koji je ušao da šutira penal je siguran. Dani Raba daje gol za 2:1 za Viljareal!

Aleks Teljes je takođe ušao da šutira penal, a sada je zabio loptu u mrežu. Opet je nerešeno 2:2!

Uh! Iskusni Pako Alkaser je provukao ovu loptu ispod ruke Davida De Hee! Vodi Viljareal 3:2!

Bruno Fernandeš je šutirao tolike penale ove godine, a najvažniji nije promašio! 3:3!

Alberto Moreno u uglić! Pročitao ga je David De Hea, ali šta to vredi - pogodio je tačno gde treba! 4:3!

Markus Rašford je iz mesta šutirao! Neverovatan pokušaj, ali je pogodio mrežu! 4:4!

Dani Pareho iskusno! Nije zadrhtao i vodi Viljareal 5:4! Sada Mančester junajted mora da pogodi!

Edinson Kavani šutira i siguran je. Sada je 5:5!

Po sredini gola je Moi Gomez imao petlje da šutira! I nije pogrešio! Sada je 6:5!

Fred je šutirao jako, po zemlji i tačno u desni ugao gola! Izjednačenje 6:6!

Raul Albiol je lagano poslao Davida De Heu na pogrešnu strani i opet vodi "žuta podmornica"! 7:6!

Danijel Džejms je mlad, ali nema tu treme. Velšanin pogađa i nastavlja se drama. 7:7!

Sada je Frensis Kokelan šutirao, a on je zakucao loptu pod prečku. Vodi Viljareal 8:7!

Na ruci je imao loptu Rulji! Ali ipak je Luk Šo pogodio i sada je 8:8!

Mario Gaspar šutira po sredini gola, David De Hea se bacio i sada je 9:8!

Aksel Tuanzebe siguran, mladi štoper Junajteda bez ikakvih problema za 9:9!

Pau Tores u gornji desni ugao! Auh! Sada je 10:9

Štoper Mančester junajteda je siguran, Viktor Lindelef je dao gol i imamo rezultat 10:10!

Heronimo Rulji daje gol! Golman Viljarela je dao gol! 11:10!

De Hea promašuje!

23:34

PENALI!

Posle 120 minuta igre nema pobednika i idemo na penale!

Jedini put kada su se penali izvodili u finalu Lige Evrope Unaj Emeri je sa Seviljom podigao pehar!

23:24

111. minut: Mora napolje Marku s Rašford!

Povredio se u jednom duelu i napustio je igru!

Samo nekoliko minuta kasnije Alberto Moreno je povredio Skota Mektomineja! Na kraju su oba povređena igrača nastavila meč, a igru su napustili Baji i Pogba. Ušli su Danijel Džejms i Aksel Tuanzebe.

23:17

105. minut. Drugi produžetak!

Nema golova posle prvih 15 minuta i sada čekamo poslednjih 15 minuta fudbala. Ako ni tada ne bude golova - slede penali!

23:08

100. minut: Bolja je "žuta podmornica"!

Viljarel je pogodio sa izmenama, oba beka konstantno prave probleme, sveži su i ne može niko da ih stigne! Konstatno prave višak, centriraju, ali za sada nema gola1

22:58

POČINJU PRODUŽECI!

Igraće se još pola sata,Viljareal i Mančester junajted kreći od početka u borbi za trofej!

Treba napomenuti - Viljareal je napravio pet izmena, a Mančester junajted nijednu!

22:53

KRAJ! IDEMO U PRODUŽETKE!

Na kraju - 1:1!

Idemo u dodatnih pola sata igre!

22:51

92. minut: Drama! Mogao je Viljareal do pobede!

Glup faul na sredini terena, a onda posle centaršuta lopta dolazi do Marija Gaspara. On dodaje do Pau Toresa, koji dobro šutira, ali pored gola.

Izgleda da idemo u produžetke!

22:46

85. minut: Sveža krv!

Bekove menja Unaj Emeri pred produžetke, ušao je Mario Gaspar umesto Huana Fojta, a na levom boku će Alfonsa Pedrasu zameniti Alberto Moreno.

22:44

82. minut: Kasni Fojt!

Igra sa čalmom na glavi skoro ceo meč, ali je jedan od najboljih na terenu. Sada je zakasnio, grubo faulirao Šoa i poklonio slobodan udarac.

Sa leve strane je centrirao Bruno, ali ništa od šanse.

22:35

72. minut: Kavani! Mogao je da se proslavi!

Kako je odmicala sezona sve je bolje igrao Edinson Kavani i sjajno je reagovao na petercu, ali je defanzivac Viljareala izbacio loptu sa gol-linije!

22:31

69. minut: Au šta je promašio Rašford!

Sa desne strane je prošao Bruno Fernandeš, sjajno je centrirao, a onda Markus Rašford nije uspeo da ubaci loptu u mrežu!

Zaoštrava se u finišu!

22:26

64. minut: Sada Viljareal igra rukom!

Igrao je Pau Tores rukom u svojih 16 metara, ali je sudija samo rutinski pokazao da se igra dalje! VAR soba se nije oglasila, tako da ništa od penala.

22:13

55. minut: GOOOOL! EDINSON KAVANI!

Ko drugi nego Urugvajac!

Posle kornera Raul Albiol je izbio loptu, ona se odbila na nekih 20 metara, a posle udarca je došla do Kavanija. Urugvajac je bio 1 na 1 sa Heronimom Ruljijem i izjednačio je!

22:07

48. minut: Moglo je ovo da bude gotovo!

Alfonso Pedrasa je prošao po strani, centrirao, ali Baka nije mogao da proturi loptu kroz kišu nogu defanzivaca Mančester junajteda!

22:06

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Počinjemo! Mančester junajted mora da juri rezultat, a poznajući Unaija Emerija, težak će to posao biti!

22:00

Evo kako je to izgledalo u prvom poluvremenu!

21:48

45. minut: Junajted konačno igra fudbal!

Stisli su igrači Mančester junajteda i konačno imaju šanse!

Mejson Grinvud je ušao duboko u 16 metara protivnika, ali je jednostavno previše žutih dresova bilo tu i odlazimo na odmor rezultatom 1:0 za Viljareal.

21:46

44. minut: Ruka u 16 metara!

Prošao je mladi Jeremi Pino u prodoru, ali jednostavno nije imao nikoga kome bi asistirao, pa je pokušao da napuca Luka Šoa i dobije korner.

Nije uspeo, ali je Šo igrao rukom u 16 metara, ali sudija to nije video i ništa od eventualnog penala.

21:41

38. minut: Rekord za Morena!

Posle gola Viljareala napada Mančester junajted, daje sve od sebe, ali jednostavno nema šansi. Nisu ni prišli nekoj ozbiljnijoj prilici.

A gol Morena ga je doveo u istoriju "žute podmornice", sada je prvi strelac kluba u svim takmičenjima sa 82 gola, zajedno sa Đuzepeom Rosijem!

21:30

30. minut: GOOOL!

Spektakularna asistencija Pareha i gol Đerara Morena!

Dani Pareho je sjajno asistora, poslao je neverovatan pas, a onda je najbolji strelac Viljarela fenomenalno reagovao. Iako ga je defanzivac Junajteda vukao napadača "žute podmornice" uspeo je on da postigne pogodak!

21:18

15. minut: Preti Viljareal!

Opasan je Viljareal posle prekida, pa je tako posle centaršuta Manu Trigeros naleteo na loptu, ali je jako loše zahvatio.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Aleksandra Szmigiel, Pool

21:13

10. minut: Odmah prekid na startu

Huan Fojt je ušao u duel, ali se povredio. Rasekao je glavu, dugo je ležao na zemlji, a na kraju je sa čalmom oko glave ponovo ušao.

21:09

7. minut: Imamo prvi ozbiljan šut!

Došla je lopta do Skotija Mektomineja, on je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je ona otišla van terena!

21:00

Počelo je!

Viljareal juri senzaciju i svoj prvi evropski trofej, a Mančester junajted želi da sezonu završi osvajanjem pehara.

Ko pobeđuje?

20:45

Sve je spremno!

Navijači su tu u ograničenom broju - ima ih 9.500, ali taman da ovaj meč bude mnogo bolji!

Još malo pa krećemo!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Maja Hitij, Pool

20:15

SASTAV VILJAREALA

Mladi Jeremi Pino koji je bljesnuo u finišu sezone počinje umesto povređenog Čukuezea, a Huan Fojt dobija šansu na desnom boku umesto kapitena Marija Gaspara.

VILJAREAL (4-3-3) Rulji - Pedraca, Albiol, Tores, Fojt - Kapu, Trigeros, Pareho - Pino, Baka, Moreno

20:00

SASTAV MANČESTER JUNAJTEDA

Veliko je iznenađenje što je Hari Megvajer na klupi, a šansu kao rezerva čeka i Nemanja Matić.

MANČESTER JUNAJTED (4-2-3-1) De Hea - Šo, Baji, Lindelof, Van Bisaka - Mektominej, Pogba - Rašford, Fernandeš, Grinvud - Kavani