Uživo

Tako je kad igraju šampioni! Francuzi i Nijemci se grizli, udarali, padali u nesvijest, a odlučio autogol - kakav derbi!

Meč za pamćenje! Vidjeli smo sve - haos prije meča, spektakularan autogol, Pogbu koji tvrdi da ga je protivnik ugrizao i strašan pad igrača. A svih 90 minuta - spektakularan fudbal!

Izvor: tanjug/Matthias Hangst/Pool via AP

Kakav meč, šta smo mi ovde gledali!

Svega je bilo - počelo je haosom prije meča, onda smo na startu vidjeli spektakularan autogol, a na kraju prvog poluvremena skandal na terenu! VAR je poništavao golove, jedan pad nas je sve zalijedio, a svih 90 minuta se igrao atomski fudbal!

FRANCUSKA - NJEMAČKA 1:0 (1:0)

/Humels 20 (ag)/

Utakmica za pamćenje, ovo se ne viđa svakog dana. Na kraju se pišu tri boda Francuskoj, a ovaj meč je i prije početka bio pun tenzija! Prvo je padobranac zamalo odložio utakmicu, a onda smo na startu vidjeli potez koji je odlučio utakmicu.

Mats Humels je u 20. minutu natrčao na jednu loptu koja je poslata sa krila i zakucao je u svoju mrežu. Na kraju se ispostavilo da je to odlučujući gol, ali mreža se tresla još!

Imali su Nijemci samo jednu ozbiljnu šansu do kraja prvog dijela meča kada je Ilkaj Gundogan natrčao i šutirao u 37. mintuu, ali nije bio precizan. Ipak, više od fudbala pažnju je zaokupio skandal sa kraja prvog polvuremena.

Na samom kraju prvog dijela igre Antonio Ridiger je ušao u sukob sa Polom Pogbom - prišao mu je sa leđa, a Pogba je pao na zemlju i tražio crveni za štopera Njemačke jer je tvrdio da ga je Ridiger ugrizao!

Na startu drugog poluvremena Francuzi su odmah priprijetili preko Mbapea, a u 52. minutu Adrijen Rabio je pogodio stativu. Nastavio je da se igra atomski fudbal, a u 60, minutu svi su zanijemili!

Benžaman Pavar je žestoko tresnuo o zemlju i svi su na momenat pomislili na Kristijana Eriksena, ali - na sreću bek Francuske se oporavio i bio je dobro. Ipak, pad je izgledao strašno.

Do kraja meča nisu Nijemci uspjeli da izjednače, a čak se mreža Manuela Nojera još jednom zatresla. Pogodio je Karim Benzema, ali nažalost po njegov tim bio je u ofsajdu.

Na kraju poslije više od osam minuta nadoknade rezultat je ostao 1:0 za Francuze, koji će sada protiv Mađarske željeti da osiguraju prolazak dalje.

Što se Njemačke tiče - protiv Portugala se bore za goli život.

22:52

KRAJ! FRANCUSKA POBJEĐUJE!

Autogolom Matsa Humelsa pobjeđuje Francuska.

FRANCUSKA - NJEMAČKA 1:0

/Humels (ag) 20/

22:51

A OVDJE SU SE SVI ZALEDILI!

Kada je Pavar žestoko pao, mnogima je pred očima bio Eriksen!

Srećom, sve je bilo u redu!

22:51

DA LI JE RIDIGER UGRIZAO POGBU?

Pogledajte ovu sporno situaciju! U 45. minutu smo imali sukob dvojice igrača.

22:49

Šest minuta nadoknade!

Igraće se još! A već smo sve vidjeli na ovom meču!

22:42

85. minut: BENZEMA! ALI VAR SVE MIJENJA!

Postigao je gol Karim Benzema! Sjajnim pasom Pol Pogba je počeo kontru, a onda je Benzema natrčao na pas Mbapea i dao je gol!

Ali poništen je zbog ofsajda!

22:41

Vidjeli smo i nevjerovatnu povredu Bendžamina Pavara!

22:25

67. minut: GOOOOL! Ali - iz ofsajda!

Zatresao je mrežu Kilijan Mbape, ali nažalost po fudbalere Francuske bio u nedozvoljenoj poziciji.

22:21

Skandal u prvom poluvremenu?

Žalio se Pol Pogba da ga je Antonio Ridiger UGRIZAO!

22:12

54. minut: Gnabri zamalo!

Lijepo je zahvatio loptu, ali se ona odbila prejako od zemlje i preletjela gol. Velika šansa za Nijemce!

22:10

51. minut. STATIVA!

Adrijen Rabio je prošao po strani, šutirao, a samo je okvir gola spasio Manuela Nojera!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Alexander Hasserstein/Pool

22:04

46. minut: Odmah Mbape!

Nije puno trebalo Kilijanu Mbapeu da priprijeti! Već u prvom napadu u drugom dijelu igre je prohujao kroz odbranu protivnika, ali na kraju nije dao gol.

21:50

KRAJ POLUVREMENA - 1:0 za Francuze!

Evo kako je izgledlao prvih 45 minuta na terenu "Alijanc Arene".

21:41

37. minut: NIJEMCI PRIJETE!

Velika šansa! Natrčao je Ilkaj Gungogan, šutirao, ali nije pogodio okvir gola. Malo mu je nedostajalo...

Izvor: Tanjug/Franck Fife/Pool via AP

21:25

POSJETILAC S NEBA!

Ovo je neviđeno - pred meč se jedan navijač spustio pravo na teren - padobranom!

21:21

20. minut: AUTOGOL! NIJEMCI U SVOJU MREŽU!

Pogba je sjajno pronašao Ernadesa, on je centirao, a na loptu je natrčao Humels i zakucao je mrežu u svoju mrežu!

21:17

Pred početak utakmice - leteći posjetilac na stadionu!

21:16

15. minut: Napadaju Francuzi!

Benžaman Pavar je napao sa boka, centirirao, a Matijas Ginter je iz peterca izbacio loptu u korner. A iz kornera je moglo da dođe do gola, ali je Pol Pogba prebacio loptu preko gola.