Uživo

Pandev na ivici suza, Makedonci već pakuju kofere! Ukrajina preživjela u Bukurešta i uzela prve bodove na EURU

Bitka za opstanak sedmog dana na EURU.

Izvor: tanjug/AP Photo/Mihai Barbu

Prvu utakmicu sedomg dana Evropksog prvenstva u fudbalu igraju Ukrajina i Severna Makedonija.

U grupi C od 15 časova u Bukureštu dve ekipe bore se za opstanak, nakon što su obe poražene u prvom kolu. Favorit na papiru su reprezentativci Ukrajine koji su o odnosu na rivala pokazali nešto veći kvalitet.

Ukrajinci su u prvoj utakmici protiv Holanđan gubili 0:2, a onda krenuli da igraju atomski fudbal i uspeli da izjednače. Međutim, gledali smo jednu od boljih utakmica na EURU, Holandija je ponovo napala i dala gol za konačnih 3:2.

Sa druge strane, debitanti iz Severne Makedonije prvi put su kročili na veliku scenu, a početak utakmice protiv Austrije. Čuveni kapiten Goran Pandev dao je gol, prvi za reprezentaciju na Evrospkom prvenstvu.

Ipak, fudbaler srpskog porekla Marko Arnautović koji je kasnije napravio skandal pogotkom za 3:1, stavio je tačku na san Severne Makedonije.

Sada obe ekipe moraju do trijumfa! Čini se da je to lakši zadatak za Ukrajinu, ali ne treba otpisati ni ambicije Makedonaca. Ukoliko ne pobede fudbaleri Ukrajine vrlo verovatno pakuju kofere za povratak kući, a za Makedonce bi poraz bio gotovo siguran kraj.

Ulog je veliki, oba tima će u napad, što bi trebalo da obeća dobar fudbal.

Uživajte!

16:52

KRAJ! 2-1

Utakmica je završena, Ukrajina odnoso tri boda.

16:50

94′ Trajkovski

Poslednja šansa za Makedonce nije realizovana. Trajkovski je sjajno šutirao ali lopta je otišla pored gola.

16:42

84′ Odbarana penala!

Dimitrijevski je odbranio penal Malinovskom! Sudija je svirao jedanaesterac nakon što je Avramovski igrao rukom u kaznenom prostoru. Sjajno je pročitao Makedonac Ukrajinca i sprečio veće vođstvo.

16:34

78′ I kod Ukrajinaca

Sidovčuk umesto Šaparenka na terenu u dresu Ukrajine.

16:33

78′ Izmena

Izlasi Bardi, a u igri je Danijel Avravomski.

16:31

74′ Dobra šansa!

Neverovatan promašaj Cigankova. Jednu od najlepših akcija na utakmici su izveli Ukrajinci, poslali do Cigankova loptu koji je imao čist ugao, ali nespretno je zahvatio i šutnuo daleko od gola loptu.

16:25

68′ Malinovskiii

Šutirao je snažno Malinovski, ali spašava Makedonce Dimitrijevski.

16:22

65′ Mirnije

Bez većih šansi nakon prvog gola za Makedonce. Dobio je žuti karton Vlekovski nakon starta nad Malinovskim, ali to je sve što se izdešavalo u prethodnih desetak minuta.

16:15

Kako je došlo do penala?

Igrao se 54. minut, Makedonci su imali jednu sjajnu šansu, ali je odbranio Buščan. Nakon toga Karavev u kaznenom prostoru obara Gorana Pandeva i sudija bez premišljanja svira jedanaesterac.

16:13

55′ GOOOL! 2-1

Alioski promašuje penal , ali lopta se odbija od golmana do njega i uspeva da smanji prednost Ukrajine

16:07

51′ Malinovski!

Dobru šansu imala je Ukrajina! Malinovski je šutirao, ali ponovo sjajna odbrana Dimitrijevskog.

16:06

49′ Izmene

Dvostruka izmena kod Makedonaca.

Priliku u drugom poluvremenu dobili su Tarjakovski umesto Nikolova i Čurlinov umesto Spirovskog.

15:49

Poluvreme! 2:0

Ukrajinci daleko bolji u prvom delu utakmice, to pokazuje i rezultat. Najpre je u 29. minutu pogodio Jarmolenko, zatim je samo pet minutu kasnije Jarmačuk upisan u listu strelaca.

Makedonci ostavljaju prazan prostor, fudbaleri Ukrajine lako prodiru na protivničku stranu i koriste svaku priliku za ofanzivu. Za Severnu Makedoniju najozbiljnije je zapretio Goran Pandev koji je čak i postigao gol, ali čuveni kapiten bio je u ofsajdu pa je tako gol poništen.

Teško da će sudeći po prvom poluvremenu Makedonci doći do rešenja, oavakav rezultat dalje šalje Ukrajinu.

15:44

43′ Simulacija!

Šparenko je dobio žuti karton za simuliranje! Ukrajinac je pao, sudija je bio blizu i video da ga Makedonac nije oborio, i tako doneo ispravnu odluku.

15:40

39′ PANDEV!

Heroj Makedonaca Goran Pandev postigao je sjajan gol, ali sudija je ipak svirao ofsajd, pa tako rezultat ostaje isti.

Izvor: Profimedia

15:35

34′ GOOOL! 2:0

Jaremčuk posle asistencije Jarmolenka uvećava vođstvo Ukrajine! Ponovo je odbrana Makedonije ostavili mnogo prostora protivniku, Ukrajinci to kažnjavaju!

15:29

29′ GOOOOL 1:0

Jarmolenko posle centaršuta šalje pravo u gol za vođstvo Ukrajine! Naivno su Makedonci ostavili prazan prostor kod gola, a iskusni Ukrajinac odmah je posle jedne propuštene šanse iskoristio sledeću priliku da se upiše u strelce.

15:28

28′ Jarmolenko!

Kakvu je sada šansu propustio Jarmolenko... Imao je dobar ugao, bio je veoma blizu gola, ali Dimitrijevski je upisao odličnu intervenciju!

15:26

Pogledajte!

Evo kako deluje ovaj meč na fotografijama:

15:18

17′ Pokušavaju i Makedonci

Krenuli su sa nešto čršćom igrom Makedonci. Zapretio je Elmas, ali je uspeo da pogodi samo spoljni deo mreže.

15:09

8′ Dobar šut!

Malinovski je imao dobar ugao i sa ivice kaznenog prostora uputio je jak šut ka golu, ali je iako iznenađen Dimitrijevski uspeo da reaguje na vreme i spreči gol Ukrajinaca.

15:06

5′ Pokušao je

Probao je Ukrajinac Karavajev ka golu jer je video da je golman Makedonije istrčao napred, ali nije to bila ozbiljna pretnja.

15:03

1′ Počelo je!

Utakmica je počela! Prvi napad imali su Makedonci.

14:29

Evo i Makedonaca

Severna Makedonija na teren će sa formacjiom 3-4-1-2, starntna postava je sledeća: Dimitrijevski, Ristovski, Velkovski, Musliu ,Nikolov, Ademi, Spirovski, Alioski, Bardi, Pandev, Elmas

14:27

Sastavi:

Ukrajinci su se opredelili za formaciju 4-1-4-1, a na teren će sledeći igrači: Bushan - Karavajev, Zabarnji, Mativjenko, Mikolenko, Stepanenko, Jaromalenko, Šaparenko, Zinčenko, Malinovski, Jaremčuk

13:53

Dobrodošli u MONDO live!

Ostanite uz nas, pratićemo uživo prenos utakmice grupe C na Evropskom prvenstvu između Ukrajine i Severne Makedonije.