Uživo

Nijemci pregazili evropskog šampiona: Ronaldo ih samo naljutio, zbog ovakvih mečeva volimo fudbal!

Kakva dva tima! Najbolji meč na turniru, bez ikakve dileme.

Izvor: Tanjug, Bernadett Szabo/Reuters Pool

Najbolji meč dosadašnjeg dijela turnira, a nismo sigurni da će se do kraja desiti nešto što će ga pomjeriti sa prvog mjesta.

Fudbaleri Nemačke su razbili Portugal, iako im je prvo poništen gol, a zatim evropskih šampion stigao do prednosti. Ipak, porozna odbrana Portugala presudila je na ovom susretu i sve svoje mane otkrila Tomasu Mileru!

Portugal - Nemačka 2:4 (1:2)

Počelo je poništenim golom Robina Gosensa u šestom minutu, ali jedan od junaka Njemačke neće biti ljut. Vratilo mu se kasnije, nakon što je odigrao najbolji meč u životu i postigao četvrti gol svog tima na meču.

Portugalci su do prednosti stigli preko Kristijana Ronalda (15. minut), koji je tek u petom meču prvi put zatresao mrežu Nijemaca, ali još ne zna za pobjedu protiv njih. Danas su ga toga ''koštali'' defanzivci. U roku od samo četiri minuta, u finišu prvog dijela igre, preokret su stvorili Portugalci Ruben Dijaš i Rafael Gereiro, koji su pogađali sopstvenu mrežu!

Bio je Portugal na konopcima u tim trenucima, ali su uspjeli da odu na odmor sa samo golom zaostatka. I tamo nisu promijenili ništa. Vratili su se na teren jednako konfuzni, što je iskoristio Kai Haverc u 52. minutu za novi gol! Kao što smo već rekli, mrežu je na kraju tresao i Gosens.

Drugi, a ispostaviće se samo utješni gol, za reprezentaciju Portugala postigao je Diogo Žota u 67. minutu, nakon greške Nijemaca i sjajne reakcije Kristijana Ronalda koji je loptu vratio u polje.

Francuska sada ima četiri boda, Njemačka i Portugal po tri, a Mađari su na posljednjoj poziciji sa jednim osvojenim bodom.

19:53

Kraj!

Nemačka je ''kao gost'' savladala Portugal u Minhenu - 4:2!

Impresivna utakmica tima Joakima Leva i najbolji susret dosadašnjeg dela turnira.

19:26

GOOOOOOOL - Žota, 2:4!

67. minut - Vraća se Portugal?

Ogromna greška defanzivaca Nemačke, nisu ispratili prekid Portugalaca i to ih skupo košta. Kristijano Ronaldo je sa druge stative vratio loptu u igru, a Digoo Žota je poslao u mrežu sa nekoliko centimetara udaljenosti.

19:19

GOOOOOOOOL - Gosens, 1:4!

60. minut - Portugal je UNIŠTEN!

Haverc na stranu, Kimih u sredinu, gosens u mrežu glavom!

19:11

GOOOOOOOOOOOOL - Haverc, 1:3!

52. minut - Ako prvi nije njegov, ovaj jeste!

Portugalska odbrana se nije sastavila tokom poluvremena, a Nemci znaju gde su rupe. Iako su ih mnogi potcenjivali pre takmičenja, ova reprezentacija Nemačke deluje dosta dobro. Dokle god Tomas Miler drži konce igre u svojim rukama, sve funkcioniše!

19:05

Nastavljamo!

46. minut - Počeo je drugi deo meča.

Na poluvremenu smo videli samo jednu izmenu. Renato Sančez je sada na terenu za ekipu Portugala, a bivši igrač Bajerna iz Minhena je, na svom nekadašnjem terenu, zamenio Bernarda Silvu.

18:50

POLUVREME!

Fantastično poluvreme gledali smo u Minhenu, gde je Nemcima pripao prvi i poslednji deo igre. Između je Kristijano Ronaldo postigao gol, ali to nije bilo dovoljno.

Ruben Dijaš i Rafael Gereiro su autogolovima doneli preokret Nemačkoj i to u roku od samo četiri minuta. Odmah je popustila koncentracija, odbrana Portugalaca pukla, a šanse ispred Ruija Patrisija počele da se ređaju.

Ima sreće aktuelni šampion Evrope što je poluvreme, mogao je da bude još neki pogodak u ovom naletu nemačkog tima.

18:40

GOOOOOOOOOOL - Autogol Gereira, 1:2!

40. minut - Kakav meč! Ovo je neverovatno, opravdali su očekivanja svih ljubitelja fudbala.

Portugalska odbrana je u velikoj drami, a u Rafael Gereiro je postigao autogol za prednost Nemaca. U akciji su, između ostalih, učestvovali Gosens, Haverc, Kimih...

18:36

GOOOOOOOOOOL - Haverc, 1:1!

35. minut - Spektakularan meč i spektakularan gol Nemačke1

Robin Gosens je, kad mu već ne priznaju golove, asistent! Uhvatio je volej na levoj strani, pronašao Kaija Haverca na petercu i to je vrlo bitan pogodak Nemaca. Izjednačenje!

Ili je to možda to bio autogol Rubena Dijaša, skupocenog štopera Mančester sitija?

18:17

GOOOOOOOOOL - Ronaldo, 1:0!

15. minut - Kako gori na utakmici u Minhenu!

Diogo Žota je ostao usamljen u napadu, Portugal je pokrenuo sjajnu kontru i lako stigao do prednosti. Bernanrdo Silva je uposlio fudbalera Liverpula, a ovaj samo odložio loptu kada je bio na petercu. Pronašao je najboljeg igrača tima, Kristijana Ronalda i to je 0:1!

Napadač Juventusa je pokrenuo i završio napad za prednost!

Izvor: Tanjug/Matthias Hangst/Pool Photo via AP

18:06

NE, OSTAJE 0:0!

7. minut - Dosuđen je ofsajd, pa krećemo od nule na ovom meču!

18:05

GOOOOOOOOL - Gosens, 1:0!

6. minut - Nemci stižu do prednosti, preko Robina Gosensa, fudbalera Atalante, koji igrao po levoj strani!

18:01

Počinjemo!

1. minut - Utakmica Portugala i Nemačke, najveći derbi u drugom kolu grupne faze je počeo! Uživajmo!

17:02

Sastavi!

Reprezentacija Portugala:

Patrisio - Semedo, Dijaz, Pepe, Gereiro - Karvaljo, Danilo - Silva, Fernandeš, Žota - Ronaldo

Reprezentacija Nemačke:

Nojer - Ginter, Humels, Ridiger - Kimih, Gundogan, Kros, Gosens - Miler, Haverc - Gnabri

17:00

Dobar dan!

Pratiće tekstualni prenos jednog od najvećih derbija na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu!

Igraju Portugal i Nemačka - od 18:00!