Uživo

Zvezda se oporavila od virusa - spremna je za Evropu: Majstorije Kataija i Sanoga, prvenac Dragovića!

Šampion Srbije lako pobijedio u Novom Pazaru (0:4), gdje je već u prvim minutima susreta stigao do prednosti.

Izvor: Youtube/Arena Sport TV/printscreen

Crvena zvezda je lako pobijedila u Novom Pazaru (0:4) i nastavila potjeru za Partizanom.

Ovaj trijumf ekipi Dejana Stankovića važan je i zbog virusa koji je desetkovao tim prethodnih dana, ali i zbog dobre atmosfere pred meč protiv Ludogoreca u Razgradu koji je na programu u četvrtak.

Dejan Stanković i pored svih problema nije mnogo kombinovao. U odnosu na derbi napravio je samo nekoliko promjena. Strahinja Eraković preselio se i centar odbrane, gobeljić je bio desni bek, a mjesto u startnog postavi zauzeo je i Filipo Falko.

Bez kapitena Borjana, ali i igrača poput Gajića, Degeneka, Krstičića, Bena, Pavkova,... Crvena zvezda se nije mučila. Kvlaitet je demonstrirala već na startu meča.

Dragović je pogodio u trećem minutu nakon Dionijeve asistencije glavom, Katai majstorijom iz slobodnog udarca duplirao prednost, a Sanogo povisio na 3:0 već poslije dvadesetak minuta meča. Utakmica je tada bila gotovo odlučena, a u narednih 70 minuta vidjeli smo samo jedan pogodak.

Lois Dioni je bio precizan sa bijele tačke, nakon što je iznudio kazneni udarac u novom Pazaru. njegov prvi udarac zaustavio je Nikola Vujanac, ali je penal izveden ponovo jer je golman izašao sa linije prije šuta. Drugi put je Francuz bio izuzetno precizan.

Crvena zvezda sada ima dva boda manje od Partizana, nakon što su oba tima odigrala po devet mečeva u prvenstvu. Crno-bijeli igraju večeras protiv subotičkog Spartaka, dok će Crvena zvezda odloženu utakmicu protiv Voždovca odigrati na kraju jeseni.

17:55

Stankovićeva izjava!

Upitan da prokomentariše odluku da Dioni šutne penal, a Eraković bude kapiten, Stanković je ovako prokomentarisao:

''Sve su to sporedne stvari, ko će šutnuti penal, ko će nositi traku.... Kapitenska traka je stimulans za naše dijete koje se vratilo iz povrede. Erakovića volimo, mazimo i pazimo.''

O samoj utakmici, Stanković nije previše pričao.

''Kad utakmicu otvoriš na vrijeme, bude dosta lakše. Odmorili smo, izrotirali, nakon perioda koji nije bio lak. Fenomenalan pristup, dobra utakmica. Sve je bilo onako kako smo zamislili.''

Izvor: YouTube/TV Arena sport 1
17:49

Kraj!

Crvena zvezda se prošetala kroz Novi Pazar i golovima Dragovića, Kataija, Sanoga i Dionija ostvarila pobjedu.

17:40

Pogledajte gol Dionija!

Lois Dioni je iznudio penal, zatim ga nije realizovao, ali je bio nepogrješiv kada je dobio drugu šansu. Ovako je to izgledalo:

Dioni, Novi Pazar - Crvena zvezda 0:4
Izvor: YouTube/Arena sport TV
17:36

Posljednja izmjena na meču!

Umjesto Almira Aganspahića ulazi Danko Kiković.

17:36

78. minut - Falko!

Lijepo se namjestio krilni fudbaler Zvezde, pokušao sa dvadesetak metara i nije uspio... Vujanac šalje loptu u korner.

17:32

Izmjene!

Dejan Stanković je napravio svih pet izmjena. U posljednje dvije na teren ulaze Marko Lazetić umjesto Dionija i Veljko Nikolić umjesto Rodića.

U ekipi Novog Pazara Dejan Parađina je zamijenio Vlajkovića.

17:27

Izmjene!

U ekipi Novog Pazara umjesto Delimeđca igra Kalezić, dok je kod crveno-bijelih Sanoga zamijenio Petrović.

17:26

68. minut - GOOOOOOOL, Dioni!

Francuz je precizan iz drugog pokušaja!

Ovog puta Vujanac je ostao na sredini gola, a Dioni snažnim udarcem u golmanu desnu stranu povisio na 0:4!

17:25

Ne, penal se ponavlja!

Sudije iz VAR sobe javile su Lazaru Lukiću da kazneni udarac Crvene zvezde treba da se ponovi.

17:24

66. minut - LAKA ODBRANA VUJANCA!

Golman Novog Pazara sjajno je pročitao Francuza, koji je plasirao jednu poluvisoku loptu u golmanovu lijevu stranu. Bio je to lak plijen!

17:22

64. minut - PENAL ZA ZVEZDU!

Nikola Vujanac oborio je Loisa Dionija u kaznenom prostoru, pa će gosti imati priliku da uvećaju prednost.

17:16

Eraković kapiten!

Zvezdino dijete je ponijelo kapitensku traku nakon izlaska Kataija, koji je tu dužnost imao u prvom dijelu meča.

Podsjećamo, zbog bolesti nema Milana Borjana, koji nije ni doputovao u Novi Pazar.

17:04

Nastavljamo!

Domaćin će imati težak zadatak u narednih 45 minuta, pošto Crvena zvezda ima tri gola prednosti iz prvog dijela.

17:02

Izmjene!

Vahid Zimonjić i ruski fudbaler Tamirlan Džamaletdinov ulaze u igru umjesto Bojice Nikčevića i Seada Islamovića.

Kod Crvene zvezde Rišairo Živković mijenja Aleksandra Kataija, dok je Petar Stanić na terenu umjesto Mirka Ivanića.

16:46

POLUVRIJEME - 0:3!

Lako i veoma brzo crveno-bijeli su stigli do prednosti.

Aleksandar dragović pogodio je u trećem minutu susreta, njegov imenjak Katai iz slobodnog udarca desetak minuta kasnije, a konačan rezultat prvog dijela meča postavio je Seku Sanogo prelijepim pogotkom sa dvadesetak metara. Već u prvih 20 minuta susreta postignuta su sva tri gola.

16:42

Dva minuta nadoknade!

Još 120 sekundi fudbala u prvom dijelu meča u Novom Pazaru.

16:34

Majstorija Sanoga za 0:3!

Ovako je pogodio centralni vezni iz Obale Slonovače.

Sanogo, Novi Pazar - Crvena zvezda 0:3
16:24

Pogledajte i Kataijev gol iz "slobodnjaka"

Pogodio je u 14. minutu, iz slobodnog udarca. Preko živog zida, pa pravo u ćošak.

Katai, Novi Pazar - Crvena zvezda 0:2

16:20

Ovako je počela Zvezdina goleada

Prvi gol postigao je Aleksandar Dragović.

Dragović, Novi Pazar - Crvena zvedza 0:1
Izvor: YouTube/TV Arena sport

16:17

Još jedan sjajan gol Zvezde!

Falko je vratio loptu Sanogu na oko 20 metara od gola, defanzivni vezista se namjestio i pogodio gornji desni ugao gola!

Nije prošlo ni 20 minuta, a Zvezda vodi 3:0!

Seku Sanogo.

16:12

14. minut - GOOOOOOOOOOL, Katai!

Majstorija Zvezdinog majstora!

Iznudio je slobodan udarac Lois Dioni, a Aleksandar Katai maestralno prebacio živi zid. Crveno-bijeli već imaju dva gola prednosti u Novom Pazaru.

16:05

8. minut - Ivanić!

Nije uspio Mirko Ivanić da iskoristi sjajan dupli pas sa Kataijem. Probao je da ''bocne'' i prebaci golmana Vujanca, ali je njegov udarac zaustavljen.

16:01

3. minut - GOOOOOOOOL, Dragović!

Prvi pogodak Zvezdinog štopera u srpskom klubu. Lois Dioni je bio najviši u skoku na prvoj stativi i u srce peterca proslijedio loptu koju je poslao Gejlor Kanga. Tamo Dragović nije imao težak posao, samo je skrenuo loptu iza leđa Nikole Vujanca.

15:58

Počinjemo!

Utakmica u Novom Pazaru je upravo počela. Zbog kazne domaćeg tima, na tribinama nema navijača, a obje ekipe imaju problema sa povrijeđenim i bolesnim igračima.

15:09

Rezerve...

Novi Pazar: Andrijanić, Kiković, Handžić, Džamalutdinov, Mladenović, Zimonjić, Parađina, Maksimović, Mihailović, Kalezić, Čečarić

Crvena zvezda: Marinković, Degenek, Pankov, Petrović, Stanić, Nikolić, Lazetić, Živković, Srnić, Vukanović, Bakajoko

15:07

SASTAVI!

Novi Pazar: Vujanac - Vlajković, Pavišić, Kojčić, A. Islamović - Delimeđac, Lončar - Ratković, S. Islamović, Nikčević - Aganspahić

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Falko, Katai, Ivanić - Dioni

15:03

Dobrodošli!

Crvena zvezda je nakon vječitog derbija morala da odloži naredni meč, ali sada konačno crveno-bijeli izlaze na teren. Biće gosti timu Novog Pazara koji se trenutno nalazi na pretposljednjem mjestu na tabeli Superlige.