Uživo

Zvezda ustala u Kragujevcu – ne da Partizanu da pobjegne! Pavkov blistao, Katai se vratio i odmah zatresao mrežu!

Nije se dovodila pobjeda Zvezde u pitanje, crveno-bijeli su pokazali snagu u Kragujevcu!

Crvena zvezda je pala u Surdulici, a onda ustala u Kragujevcu! Tim Dejana Stankovića je poslije poraza od Radnika savladao Radnički i približio se Partizanu na pet bodova razlike u šampionskoj trci.

Iako je domaćin na samom startu meča probao da iznenadi goste presingom, vrlo brzo je golom Ivanića Crvena zvezda “otvorila” rivala, a kada je Pavkov pogodio za 2:0 u posljednjem napadu već se vidjelo da domaćin neće imati šanse da ugrozi rivala.

RADNIČKI KRAGUJEVAC – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)
/Ivanić 18, Pavkov 45+1, Katai 49/

Crveno-bijeli su bili pojačani u ovom meču Kataijem i Pavkovom koji su počeli meč od starta, a upravo je Katai riješio sva pitanja kada je pogodio u 49. minutu.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
15:16

84. minut: Rezervisti opasni!

Vukanović uposlio Petra Stanića, koji je potom šutirao, ali je lopta odbijena u korner.

15:14

82. minut: Izmene

Milan Pavkov napušta teren i opet šansu dobija mladi Marko Lazetić. a umesto Gelora Kange ulazi Slavoljub Srnić.

15:12

76. minut: Napada Radnički!

Još jedan napad domaćina, ali nikako da vidimo pravu šansu, ovo su sve jalovi pokušaji.

15:07

73. minut: Pokušaj Ivanića!

Ivanić je povukao kontru, ali nije bilo nikoga ko bi mogao da mu se ponudi kao opcija, pa na kraju ništa nije bilo od realizacije.

Izlazi Mirko Ivanić, a van terena će i El Fardu Ben. Ulaze Petar Stanić i Aleksa Vukanović.

14:54

Tužni jubilej

U subotu je bila godišnjica ubistva Aleksandra Radovića koji je poginuo na 113. večitom derbiju kada ga je pogodio projektil upućen sa tribine.

Navijači Crvene zvezde su i ove godine obeležili taj tužni datum.

Izvor: FK Crvena zvezda

14:46

Katai je završio meč

Izlazi stelac trećeg gola, a na teren će Rišairo Živković. Jedan da se odmori pred Mitjiland, drugi da se zagreje za Dance.

14:44

52. minut: Preti Radnički!

Posle kornera Filipović je zakačio loptu glavom, ali je ona otišla preko gola. Prvi znaci života Radničkog u drugom delu igre.

14:40

ODMAH GOL! 49. minit - KATAI!

Treći pogodak Zvezde!

Filipović je čuvao najboljeg strelca Zvezde, pobegao mu je sjajni Katai i posleo loptu u uglić gola. Odmah uz stativu ušla je lopta u gol i ništa tu nije Lukić mogao.

14:39

DRUGO POLUVREME!

Crvena zvezda je sa solidnom prednošću završila prvo poluvreme, a domaćin će sa svojim mladim timom probati da pripreti šampionu!

14:18

45+1: GOOOL!

Milan Pavkov! Pokazao je sudija jedan minut nadoknade, a u poslednjem napadu Milan Rodić je prošao sa leve strane i sjajno centirrao.

Lopta je došla na glavu Milana Pavkova, koji posle asistencije upisuje i gol. Sjajno je zakačio loptu, a ona je od stative ušla u mrežu.

To je bio poslednji detalj prvog poluvremena!

14:12

39. minut: Požuteo Katai!

Posle čarke sa Vidovićem sudija je rešio da kazni Aleksandra Kataija i on je zaradio žuti karton.

A posle nekoliko minuta zbog prekršaja je požuteo i Ben!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

14:11

38. minut Zvezda steže!

Posle perioda bez uzbuđenja napravljen je faul, a Katai je centrirao iz "skraćenog kornera" za Zvezdu. Izbijena je lopta. ponovo ubačena u 16 metara, ali na kraju je golman Lukić to pokupio.

13:59

27. minut. KATAI!

Faul u nezgodnoj zoni, na 17 metara od gola Radničkog. Loptu je namestio Katai, šutirao, ali je od svega viđen samo korner.

U narednom napadu šutira Kanga, ali opet neprecizno.

13:50

18. minut: GOOOOL!

Mirko Ivanić pogađa!

Posle dugog kombinovanja došla je lopta do Milana Pavkova, koji je napravio prostor i odložio pas do Mirka Ivanića.

Šutnuo je vezista Zvezde, bacio se golman Radničkog, ali je loptu zakačio jedan njegov defanzivac i prevario ga. Odleteo je Lukić u prazno, a lopta je završila u potpuno drugom delu mreže.

13:44

12. minut:

Kakav pokušaj Kange! Sa 35 metara je probao Gelor Kanga! Sjajno je šutirao, ali je lopta otišla malo iznad prečke gola Lukića.

13:41

9. minut: Opasan centaršut

Opasan centaršut u peterac Zvezde, na kraju Milan Gajić šalje loptu u korner. Ipak nema posle kornera šanse.

13:39

8. minut: Šanse za Radnički!

Opasna šansa za Radnički! Napada domaćin na startu meča, Varjačić je prošao po strani i centrirao, ali na kraju nisu uspeli igrači Radničkog da upute udarac ka golu.

13:38

4. minut: Povreda Borjana!

Ristić je pravio pritisak, mačetepke ma Borjana koji je ispucavao loptu i povredio ga! Dobio je žuti karton, ali je na kraju Borjan nastavio meč.

13:35

POČELI SMO!

Radnički prvi preti, Barjačić je centrirao, a Borjan se ispružio na svom golu. Trifunović je zahvatio loptu glavom i poslao je pored gola u trećem minutu.

13:20

SASTAV RADNIČKOG:

RADNIČKI (4-4-2): Lukić - Varjačić, Milanović, Damjanac, Blagojević - U. Vidović, Ilić, Dragutinović, Arsenijević, Ristić - Trifunović, Filipović

13:03

SASTAV ZVEZDE!

"Bonus" će biti Eraković u centru odbrane, a u tim se vraćaju Katai i Pavkov.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov.

Na klupi su: Degenek, Dioni, Falko, Gobeljić, Gordić, Lazetić, Pankov, Srnić, Stanić, Vukanović i Živković

12:56

Nemile scene pred meč!

Velika tuča huligana i policije, letele su i baklje!

Pogledajte kako je to izgledalo:

12:31

Crveno-beli u Kragujevcu!

Posle poraza od Radnika iz Surdulice Crvena zvezda je upalila alarme i sada nema mesta za kiks!

Partizan je pobedom nad Metalcem otišao na osam bodova predosti, uz jednu odigranu utakmicu više. Sa pobedom u Kragujevcu tim Dejana Stankovića bi se vratio u šampionsku trku.