Kakva ludnica u Ligi šampiona: Siti pregazio PSŽ i jedva pobijedio, Milan ima svog Mesiju, a Real se surovo osvetio!

Peto kolo elitnog takmičenja je završeno večerašnjim mečevima.

Izvor: Profimedia

Riješene su još neke dileme poslije pretposljednjeg kola Lige šampiona. Ajaksu i Liverpulu se u nokaut fazi pridružuju Mančester siti, PSŽ, Inter, Real Madrid i Sporting.

U najvećem derbiju, meču koji je privukao najveću pažnju je Mančester savladao Parižane (2:1) i to poslije preokreta. Milan je došao do slamke spasa trijumfom u Madridu (1:0), dok se Real osvetio Šerifu za poraz u španskoj prijestonici (3:0).

Svijetla reflektora bila su na "Etihadu". Ekipa Pepa Gvardiole je u taktičkom smislu pregazila PSŽ, dominirali su, radili sve što su htjeli i pravo je čudo kako nisu poveli još u prvom poluvremenu. Onda je za to stigla kazna, pošto je Mbape pogodio u 50. minutu. Ipak, preko Sterlinga (63) i Žesusa (76) su preokrenuli i stigli do zasluženog trijumfa. Upravo ova dva tima idu dalje iz grupe A.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

U Milanu će se narednih dana slaviti ime Žuniora Mesije. Zahvaljujući njegovom golu je italijanski tim u Madridu savladao Atletiko i ostao u trci za nokaut fazu. U grupi B će biti prava drama u posljednjem kolu pošto se tri tima bore za to jedno mjesto.

Liverpul je jedini koji ne mora da brine pošto je savladao Porto (2:0). Prvi gol je bio evrogol Alkantare, a drugi je majstorija Salaha. U šestoj rundi gostuju na "San Siru", a Porto dočekuje četu Čola Simeonea.

Ajaks je još ranije obezbijedio prolaz, a onda mu se pridružio Sporting! U Lisabonu su deklasirali Borusiju Dortmund (3:1). Gonkalveš je dao dva gola, promašio je i penal, ali je sve to bilo dovoljno za trijumf. Tako su obezbijedili nokaut fazu, a "milioneri" i Erling Holand se sele u Ligu Evrope.

Inter i Real idu dalje i za dvije nedjelje će u direktnom duelu odlučiti oko toga ko će biti prvi, a ko drugi. "Kraljevski klub" se osvetio Šerifu za poraz u Madridu, pa su u Moldaviji rutinski došli do trijumfa (0:3).

Neće se domaćin mnogo žaliti, pošto su obezbijedili proljeće u Ligi Evrope.

22:45

87' - MILAN VODI U MADRIDU!

Milan vodi u Madridu! Gol je postigao čovek za koga su mnogi tek danas čuli - Žunior Mesija. Brazilski napadač koji je prošle sezone igrao za Krotone.

22:40

82' - SPORTING STAVLJA TAČKU

Gonkalveš je imao priliku da sa penala postigne het-trik, nije iskoristio najstrožu kaznu, ali je Poro bio tu da ispravi i uveća prednost protiv Dortmunda (3:0).

22:36

78' - UŠAO I GRUJIĆ

Grujić je opet zaigrao na "Enfildu", ovog puta u dresu Porta, a ne Liverpula. Ušao je umesto Uribea.

22:34

77' - SITI VODI

SIti je poveo i to zasluženo. Sjajna akcija doamćeg tima, Silva sjajno odlaže loptu za Žesusa koji ostaje smiren i matira Navasa.

22:29

70' - SALAH!

Nastavlja Mohamed Salah da blista ove sezone. Odličan dupli pas sa Džordanom Hendersonom, pa sjajan šut Egipćanina u bliži ugao.

Fintom je bacio Uribea na zemlju i završio napad. Posle toga je Klop napravio dve promene, izašli su Mane i Salah, ušli su Fabinjo i Origi.

22:24

66' - NEMA ČEKANJA, UŠAO IBRAHIMOVIĆ!

Milan mora po pobedu. Čekanja nema više. U Madridu je u igru ušao Zlatan Ibrahimović. Izašao je Žiru.

22:20

63' - SITI KONAČNO!

Držao je Siti čas fudbala Parižanima tokom većeg dela meča, ali nisu mogli da pogode gol. Konačno se to dogodilo u 63. minutu. Sterling je izdužio nogu koliko god je mogao i uspeo da zatrese mrežu za 1:1.

22:14

56' - BENZEMA ZA 3:0

Real polako završava posao u Tiraspolju. Benzema je dao treći gol za svoj tim protiv Šerifa.

22:10

52' - KAKVA GOLČINA ALKANTARE!

Liverpul vodi na "Enfildu". Ovog puta je gol priznat. Tijago Alkantara je postigao evrogol. Sa oko 25 metara je šutirao iz prve, snažno, precizno i pravo u malu mrežu. Neverovatan pogodak!

22:07

50' - PSŽ VODI!

Mančester siti je taj koji je dominirao, a PSŽ je taj koji vodi. Kilijan Mbape je u 50. minutu zatresao mrežu!

21:48

REZULTATI NA POLUVREMENU

Ovako izgledaju rezultati posle prvih 45 minuta.

21:46

45' - DVA GOLA U NADOKNADI

U nadoknadi vremena su pala dva gola. Real je golom Krosa duplirao prednost, dok je Lajpcig preko Forsberga došao do 4:0 u Belgiji.

21:43

43' - PRVA PRAVA ŠANSA ZA PARIŽANE

Imali su Parižani prvu pravu šansu tek u 43. minutu. Mbape je bio u prilici, ali je šutirao veoma loše.

21:39

39' - NOVI GOL GONKALVEŠA

Sporting ima dva gola prednosti. Drugi gol je postigao Pedro Gonkalveš.

21:37

37' - PONIŠTEN GOL LIVERPULA

Liverpul je poveo golom Manea u 37. minutu. Majstorski je Tijago Alkantara poslao loptu u prostor, a Sadio je gađao i pogodio dalji ugao. Međutim, posle toga je usledila VAR provera i ustanovljeno je da je bio ofsajd.

21:30

30' - REAL I SPORTING POVELI U ISTOM MINUTU

Dva gola na dve utakmice u istom minutu - 30. Vode Real i Sporitng.

Madriđani su poveli preko Davida Alabe, dok je portugalski tim strelac Gonkalveš.

21:27

LAJPCIG ZAVRŠAVA POSAO

Lajpcig se igra u Belgiji. Dali su i treći gol. Strelac je Andre Silva. Brižu preti katastrofa.

21:21

21' - GVARDIOLIN ČAS FUDBALA

Mesi, Nejmar i Mbape se ne vide u Mančesteru. Siti je taj koji stvara šanse i pravo je čudo da još uvek nisu poveli.

21:17

17' - LAJPCIG OPET!

Lajpcig je postigao i drugi gol. Forsberg je sa penala matirao Minjolea.

21:13

13' - LAJPCIG PRVI DO GOLA

Od svih utakmica je viđen prvi gol u Belgiji. Lajpcig je poveo protiv Klub Briža pogotkom Nkunkua.

21:12

12' - NEVEROVATAN PROMAŠAJ OTAVIJA

Mogao je Porto da šokira Enfild. Otavio je bio sam ispred Alisona, promašio je ceo gol! Ostao je da leži na zemlji, žalio se na povredu, ali ništa nije suđeno.

21:06

6' - KAKVA ŠANSA ZA SITI

Mogao je Kanselo u šestom minutu da donese prednost Sitiju. Šutirao je glavom odlično, ali je Kimpembe sa gol linije intervenisao glavom i sprečio pogodak.

21:01

1' - UTAKMICE SU POČELE

Mečevi Lige šampiona su počeli.

20:42

PREOKRET AJAKSA

Ajaks je slavio posle velikog preokreta protiv Bešiktaša - 2:1. Turski tim je poveo sa penala golom Gezala u 22. minutu, ali je posle ulaska u igru Alea došlo do promene.

Izvor: Anadolija/Samir Velija
20:04

POSTAVE U BELGIJI

BRIŽ: Minjole - Van der Bremt - Hendri, Nsoki, Mata - Vanaken, Balanta - de Ketaler - Lang, Sova, Dost

LAJPCIG: Martinez - Anhelinjo, Gvardiol, Klosterman, Mukiele - Forsberg, Kampl, Lajmer, Nkunku - Silva, Brobi

20:02

DORTMUND I DALJE BEZ HOLANDA

Igra Dortmund i dalje bez Erlinga Holanda, prema trenutnim informacijama neće Norvežanin zaigrati do kraja godine.

SPORTING: Adan - Fedal, Koates, Inasio - Poro, Palinja, Mateus, Rejs - Sarabija, Gonkalveš, Paulinjo

DORTMUND: Kobel - Gereiro, Akanđi, Pongračić, Menije - Belingem, Vicel, Rejner - Rojs - Brandt, Malen

20:00

REAL IDE PO OSVETU BEZ JOVIĆA

Real u najjačem sastavu ide po osvetu protiv Šerifa.

ŠERIF: Atanasidis - Kostanca, Arboleda, Dulanto, Kristijano - Til, Ado - Traore, Kolovos, Bruno - Kastanjeda

REAL: Kurtoa - Mendi, Alaba, Militao, Karvahal - Modrić, Kazemiro, KRos - Vinisijus, Rodrigo, Benzema

19:58

TIMOVI NA "ENFILDU"

Jirgen Klop je ispunio obećanje i "promešao je karte". Nema Virdžila Van Dajka, Endija Robertsona, Žote u startnoj postavi. Na drugoj strani je Marko Grujić na klupi.

LIVERPUL: Alison - Vilijams, Konate, Matip, Cimikas - Morton, Alkantara, Okslejd-Čembrlen - Salah, Mane, Minamino

PORTO: Kosta - Sanusi, Mbemba, Pepe, Mario - Dijaz, Oliveira, Uribe, Otavio - Taremi, Evanilson

19:55

EKIPE U MADRIDU, IBRA NA KLUPI

ATLETIKO MADRID: Oblak - Savić, Himenez, Ermoso - Ljorente, Lemar, Koke, De Paul, Karasko - Suarez, Grizman

MILAN: Tatarušanu - Ernandez, Romanjoli, Kjer, Kalulu - Krunić, Tonali, Kesi - Salemakers, Dijaz, Žiru

Interesantno je da je Zlatan Ibrahimović na klupi.

19:53

SASTAVI U MANČESTERU

Izašli su sastavi za glavni meč.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Stouns, Dijaš, Kanselo - Gundogan, Rodri, Zinčenko - Marez, Sterling, Silva

PSŽ: Navas - Mendeš, Kimpembe, Markinjoš, Hakimi - Gaj, Erera, Paredes - Nejmar, Mesi, Mbape