Pripreme

"Bordo" tim popravio utisak u drugom poluvremenu, ali je ipak poražen od Horsensa

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od danskog Horsensa rezultatom 2:3 (0:3) u prvom pripremnom meču u Antaliji pred nastavak m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Danci su u prvom dijelu prijateljskog duela u Antaliji dominirali i stekli tri pogotka prednosti.

Činilo se da će sarajevski tim doživjeti debakl u Turskoj, ali u nastavku je viđena potpuno drugačija slika na terenu.

"Bordo" ekipa je smanjila u 60. minutu pogotkom Rifeta Kapića iz jedanaesterca, da bi u 77. minutu Krste Velkoski ponovo pogodio mrežu Mateja Delača, nekadašnjeg golmana kluba sa "Koševa".

Do kraja susreta, izabranici trenera Aleksandra Vasoskog su postigli još jedan pogodak, koji je poništen zbog ofsajda i stvorili još nekoliko dobrih šansi za izjednačenje, pa su popravili utisak iz prvog poluvremena.

Naredni meč u Antaliji, Sarajlije igraju za četiri dana protiv uzbekistanskog Kizikuma.

Sarajevo: Dizdarević (od 61’ Šahinović), Šabanović (od 61’ Hebibović), Pidro (od 61’ Islamović), Mujakić (od 61’ Trako) , Dupovac (od 56’ Lazić), Šečerović (od 61’ Palić), Đokanović (od 61’ Buljubašić), Suljić (od 61’ Irfan Ramić), Varešanović (od 61' Kobiljar), Kapić (od 61’ Velkoski), Bagarić (od 61’ Bodul).