Fudbal

Majnc poslije pet godina pobijedio Bajer! Leverkuzen zaustavljen, ali Šik nije! Čeh stigao do kote 20!

Autor Goran Arbutina

"Farmaceuti" prekinuli seriju pobjeda i upisali prvi poraz od Majnca još od 2017. godine!

Izvor: Sascha Steinbach/EPA

U strašnoj formi bio je Bajer Leverkuzen, vezao četiri trijumfa i na tri posljednje utakmice postizao najmanje po četiri gola, a onda je stao!

Desilo se to u petak uveče u Majncu, gdje su domaći istrpili pomalo nepravedno poništen gol za preokret, a onda smogli snage da nakon vođstva Leverkuzena sa dva gola u finišu stignu do velike pobjede.

U razmaku od samo četiri minute pogodili su Boetius i Ingvartsen za pobjedu Majnca 3:2, prvu nad Bajerom još od septembra 2017.

Goleadu u Majncu počeo je Šik svojim 20. golom u sezoni, što je posljednji put uspjelo nekom igraču Bajera u sezoni 2012/13. kada je to učinio Štefan Kisling.

Nije drame bilo samo u finišu, jer je Majnc već nakon sat vremena igre stigao do preokreta, ali mu je on poništen.
Prvo je Martin izjednačio iz slobodnjaka nakon što je Belarabi napravio prekršaj na 20 metara, a onda se u živom zidu odmaknuo od daigrača dovoljno da lopta prođe i iznenadi Hradeckog.

Tri minute kasnije Majnc je stigao i do 2:1, međutim, pogodak Onisiva je poništen zbog navodnog ofsajda. Dugo je trajalo pregledavanje snimka i na kraju je donesena pomalo diskutabilna odluka – gol ne važi.

Poništeni pogodak dao je vjetar u leđa ekipi Bajera iz Leverkuzena, koja je uspjela golom Alarija nakon vrlo dobre akcije da povede 2:1, ali su domaći imali dovoljno motiva i snage da uzvrate.

I to su i učinili za veliku pobjedu nad Bajerom koju su dugo čekali.