Uživo

ŠOK: Borac ispao poslije penala! Fejzić sačuvao goste, Nsue presudio sa bijele tačke!

Tuzla siti poslije preokreta penalima eliminisao Borac u četvrtfinalu Kupa BIH.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Nakon Igmana i Sarajeva dobili smo i trećeg polufinalstu Kupa BIH, i to poslije prave drame!

Banjalučki Borac eliminisan je u četvrtfinalu od Tuzla sitija koji je poslije velikog preokreta stigao do 2:1 u regularnih 90 minuta, a onda u penal seriji slavio 4:3.

Ispustio je Borac prednost 1:0 iz prvog duela, a onda u revanšu i vođstvo 1:0 koje je donio Vušurović već u 10. minutu.

U razmaku od samo sedam minuta tokom drugog poluvremena Tuzla sitiji je golovima Mehanovića i Nsuea stigao do 2:1 i tako izborio penale u kojima je stigao do trijumfa!

Nevres Fejzić odbranio je jedanaesterce Vušuroviću i Vojnoviću, a Nsue je u petoj seriji pogodio za konačnih 4:3 i prolazak Tuzla sitija u polufinale.

Upravo ova dva fudbalera gostiju najzaslužniji su za pobjedu Tuzla sitija, jer su i tokom regularnih 90 minuta upravo oni donijeli preokret.

Reprezentativac Ekvatorijalne Gvineje postigao je pogodak za 2:1, a Nevres Fejzić sjajnim odbranama je spasio svoj tim u finišu meča i tako obezbijedio penal završnicu.

Borac je imao prednost 1:0 nakon prvih 45 minuta, a onda u drugom poluvremenu promašio nekoliko dobrih prilika koje su ga skupo koštale.

Vojnović je u prvom poluvremenu pogodio stativu, ali je još bolju priliku imao Jović u 65. minutu kada je njegov šut iz okreta sa samo nekoliko metara skinuo Fejzić, a praktično u sljedećem napadu golman Tuzla sitija je još jednom sjajno intervenisao i još jednom spasio svoj gol. Nakon kornera Borca lopta se odbila od jednog gostujućeg fudbalera, ali ju je Fejzić odbio od prečku.

Odmah potom uslijedila je kazna i izjednačujući gol gostiju, a potom vrlo brzo i drugi i Borac je izgubio dvostruku prednost - i onu iz prvog meča i ovu iz revanša.

Uslijedila je prava drama u finišu, a Borac je bukvalno u posljednjim sekundama meča mogao do izjednačenja i prolaska u polufinale.

Igrao se peti minut sudijske nadoknade kada je Karjašević izbio loptu sa gol-linije i sačuvao 2:1, pa se pristupilo penalima u kojima su gosti bili spretniji i srećniji.

KUP BiH, ČETVRTFINALE

Sloboda - Sarajevo 0:0 (prvi meč 0:2)
Igman - Zvijezda 3:1 (prvi meč 3:0 službenim rezultatom)
Borac - Tuzla siti 1:2 penalima 3:4 (prvi meč 1:0)
Široki Brijeg - Velež (18.30, prvi meč 0:4)

18:05

PENALI:

3:4 - Nsue je pogodio za pobjedu Tuzla sitija!

Prvi šutira Borac

Jedanaesterci će se izvoditi ispd sjeverne tribine na kojoj su domaći navijači.

18:01

IZVODIĆE SE PENALI!

18:01

Gosti izbacili sa gol-linije!

90+5' - Borac je mogao do izjednačenja bukvalno u posljednjoj sekundi. Nakon kornera lopta se odbila od jednog fudbalera gostiju, ali je Karjašević izbacio loptu sa gol-linije!

17:54

Pet minuta nadoknade

Ukoliko ne bude golova do kraja sudijske nadoknade, izvodiće se penali!

17:50

Bakljada na sjeveru

17:48

Moraitis pokušava

83' - Pokušao je Moraitis glavom nakon centaršuta sa lijeve strane, ali je to bila visoka lopta i nije ju najbolje zahvatio

17:44

Izmjene u Borcu

Umjesto Lukića i Jovića ušli su Moraitis i Čavić

17:42

GOOOL! BORAC - TUZLA SITI 1:2!

76' - Tuzla siti vodi 2:1 od 76. minuta! Ponovo je Pavlović odbio loptu, ovaj put nakon centaršuta s desne strane, a Nsue je pogodio za veliki preokret gostiju!

17:35

GOOOL! BORAC - TUZLA SITI 1:1!

69' - Tuzla siti je izjednačio na 1:1 u 69' minutu. Gosti su kaznili promašaje Borca i stigli do izjednačenja. Uspio je Pavlović da odbrani šut Morisa, ali lopta se u gužvi odbila do Mehanovića koji sa nekoliko metara šalje loptu u mrežu - 1:1!

17:31

Opasnost u šesnaestercu Borca

67' - Pokušao je Tuzla siti da uzvrati, Nsu je uputio pas u peterac, ali nikog tu nije bilo o gostiju

17:29

FEJZIĆ SPAŠAVA GOL!

65' - Dvije fenomenalne odbrane Fejzića. Prvo je odbranio "zicer" Joviću koji je iz okreta šutirao iz okreta sa pet metara, potom nakon manje od jednog minuta brani novi pokušaj Borca i odbija loptu u prečku!

17:24

Tuzla siti u napadu

60' - Dobra akcija gostiju, na kraju je šutirao glavom Nsue, ali bila je to previsoka lopta za reprezentativca Ekvatorijalne Gvineje i nije mogao da uputi dobar udarac u okvir gola

17:21

Slobodan udarac za Borac

58' - Lukić je izborio slobodan udarac, izveo ga je Meleg i šutirao tik iznad gola

17:19

Izmjena u Borcu

56' - Dino Ćorić mijenja Luku Cucina

17:16

Pavlović!

52' - Mišić je dobro šutirao sa 20-ak metara, a Pavlović odlično brani. Bio je to prvi šut Tuzla sitija u okvir gola

17:11

Prvi žuti karton na utakmici

48' - Luka Bilbija pokazao je prvi žuti karton, zaradio ga je Begić

17:11

Korner za Borac

47' - Jović je uputio opasan centaršut u peterac, Mehidić je to izbio u korner nakon koje su gosti lako otklonili opasnost

17:10

Meleg neprecizan

46' - Veznjak Borca pokušao je da iznenadi Fejzića, ali je šutirao daleko pored gola

Šut Mišića

44' - Mišić je šutirao iz daljine, odlazi lopta preko gola

16:49

Prilika za Dofa!

43' - Opasno je bilo u šesnaestercu BOrca, u naletu je bio Dofo, ali Vojnović ga zautsuavlja u posljednjem trenutku i iznosi loptu

16:45

Fejzić siguran

32' - Udarac Jovića bez problema brani Fejzić

16:43

Čestika za "Firmu" iz Banjaluke!

Navijači Borca, popularni "Lešinari" čestitali su 33. rođendan navijačima Vojvodine - "FIRMI" transparentom na sjevernoj tribini.

16:35

Prinudna izmjena u Tuzla sitiju, Cucin sa zavojem

Gavrić ne može da nastavi meč i zamijenio ga je Hasanović. Na drugoj strani Cucin se vratio sa zavojem na glavi. Miljanović je za svaki slučaj poslao Ćorića na zagrijavanje.

16:33

Žestok sudar Gavrića i Cucina!

27' - Žestok duel u skoku Gavrića i Cucina, gore je prošao fudbaler Tuzla sitija kojem je razbijena arkada i ukazuje mu se pomoć

16:32

STATIVA!

25' - Nakon kornera s lijeve strane velika u gužva u šesnaestercu, lopta je došla na drugoj stativi do Vojnovića koji pogađa stativu!

16:29

Izblokiran Vušurović!

22' - Fudbaleri Borca izveli su dobru akciju u šesnaestercu gostiju, na kraju je Vušurović šutirao, ali je izblokiran

16:19

GOOOL! BORAC - TUZLA SITI 1:0!

10' - Borac vodi 1:0 od 10. minuta! Begić je poslao dugu loptu za Subića, kapiten Borca dobro se snašao u šesnaestercu i šutirao, Fajzić je odbranio, a Vušurović odbijenu loptu pospremio u mrežu!