"PIOLI IS ON FIRE"! Milan pred 70 hiljada napravio još jedan korak ka Skudetu!

Autor Goran Arbutina

Tek dva sata Inter je držao čelnu poziciju na tabeli Seriji A, a onda se tamo vratio njegov gradski rival.

Izvor: MATTEO BAZZI/EPA/ANSA

Dva vezana remija bez golova protiv Bolonje i Torina nisu obeshrabrila navijače Milana koji 11 godina čekaju "Skudeto".

Naprotiv!

Više od 70 hiljada ljudi, tačnije 70.259 gledalaca, uglavnom domaćih pristalica, došlo je u petak uveče na San Siro da gleda kako Milan pravi još jedan korak ka tituli.

"PIOLI IS ON FIRE" orilo se San Sirom uprkos kiksevima u prethodna dva meča, a Piolieva ekipa potom je sa 2:0 savladala Đenovu i stigla do tri boda kojima se vraća na vrh.

Slično kao i Inter protiv Specije, strepili su fudbaleri i navijači Milana sve do finiša, uprkos ranom pogotku Leaa u 11. minutu, a onda je sve riješio Žunior Mesijas.

Napadač kojeg je upravo odlukom Piolija ušao nakon sat vremena igre u 87. minutu je matirao Salvatorea Sirigua i tako definitivno riješio pitanje pobjednika.

Iako je Đenova bila u potpuno podređenom položaju, o čemu govori i podatak da je najbolju priliku propustila u četvrtom minutu sudijske nadoknade, neizvjesnost je riješene tek pogotkom rezerviste.

Milan je ponovo prvi sa 71 bodom, Inter ima dva boda manje, ali i utakmicu manje, Napoli je na 66 sa utakmicom manje...