Uživo

Real Madrid je šampion Evrope!

Real Madrid je u finalu Lige šampiona savladao Liverpul i osvojio titulu.

Izvor: Petr David Josek/AP

Finale Lige šampiona pripalo je Real Madridu. Po 14. put je klub iz Madrida slavio, pobijedio je Liverpul u finalu - 1:0. Gol je dao Vinisijus.

Malo ko ih je očekivao u finalu, po šansama i prikazanom u prethodnim kolima su mogli da izgube i od Pari Sen Žermena, Čelsija i Mančester sitija, ali su sve njih izbacili, došli u finale i tamo srušili i Redse i pored poništenog gola Karima Benzeme.

Karlo Anćeloti je po četvrti put osvojio "ušati pehar", dok je Jirgen Klop izgubio svoje treće finale. Vinisijus jeste dao pogodak za trijumf, ali je junak definitivno Tibo Kurtoa.

Nevjerovatni belgijski golman je "začarao" svoj gol. Nevjerovatnim odbranama izluđivao je Mohameda Salaha, Sadija Manea i ekipu i da nije bilo njega ko zna kako bi se ovo završilo. Uostalom, engleski klub je imao 23 šuta ka golu naspram samo četiri, odnosno devetu okvir gola, a Real je iz JEDINOG udarca ka golu zatresao mrežu.

Jedna od stvari o kojoj će se i te kako pričati u narednim danima jeste i debakl UEFA u organizaciji. Početak meča je kasnio više od pola sata, a ispred stadiona je vladao pravi haos.

Bilo kako bilo, Real to neće mnogo zanimati, pošto je ispisao nove stranice istorije.

23:33

KRAJ - REAL JE ŠAMPION EVROPE!

Gotovo je - Real Madrid je šampion Evrope. Po 14. put u istoriji su Madriđani osvojili "ušati pehar".

23:27

90' - MODRIĆ IZAŠAO

Modrić je izašao. Ušao je Sebaljos.

23:24

87' - LIVERPULU PONESTAJE VREMENA

Liveprulu treba čudo, a za to nemaju još mnogo vremena. Još malo je ostalo do kraja.

23:21

83' - KURTOA - NESTVARNE ODBRANE!

Nestvarni Kurtoa! Opet zaustavlja Liverpul. Salah je fenomenalno primio loptu, ušao u situaciju jedan na jedan. Ali Belgijanac opet ne dozvoljava.

Izvor: FoNet/AP Photo

23:19

81' - FIRMINO RAZIGRAO LIVERPUL

Ulazak Firmina je razigrao Liverpul, ali nema gola. Keita je šutirao daleko preko gola. To je bio 20. šut ka golu Reala. Inače, Madriđani su imali samo JEDAN šut u gol Liverpula i zatresli su mrežu.

23:14

77' - DVE PROMENE KLOPA

Nema čekanja, Klop je sve karte bacio na napad. Izašli su Henderson i Alkantara, ušli su Keita i Firmino. Brazilski napadač će verovatno malo više vremena provoditi u veznom redu, pšto su napred Salah, Žota i Mane.

23:11

74' - LIVERPUL NAPADA, BEZ OPASNOSTI

Nastavljaju se napadi Liverpula, ali uzalud, ne dolaze do pravih šansi da postignu pogodak.

23:06

69' - PRITISAK LIVERPULA, UŠAO ŽOTA

Pritiska Liverpul, igra se pred golom Reala, ali nema prave šanse za gol. Salah je najaktivniji, Kurtoa ga je ponovo zaustavio. Pre toga je Klop napravio promenu uve oje Žotu umesto Dijaza.

23:01

64' - SALAH ŠUTIRA, KURTOA OPET BRANI!

Ponovo kao u prvom poluvremenu. Salah je odlično šutirao, Kurtoa još bolje odbranio. Nema promene rezultata.

22:56

59' - REAL VODI!

Real je poveo u 59. minutu. Vinisijus je pogodio i doneo prednost svom timu.

22:55

58' - SALAH TRAŽIO PENAL!

Salah je šutirao, lopta je pogodila Alabu u ruku, ali je sudija pokazao da je ruka bila u prirodnom položaju.

22:52

55' - PROTESTI, SUDIJA NA UDARU

Sudija je na udaru u finalu. Posle jednog faula Dijaza su ga okupirali svi igrači i Reala i Liverpula. Uspeo je nekako da smiri sitauciju.

22:48

51' - LIVERPUL OPET SA LOPTOM

I na startu drugog poluvremena Liverpul ima loptu, preti, traži gol, ali ne uspeva da ga postigne.

22:43

46' - MEČ JE NASTAVLJEN

Počelo je drugo poluvreme.

Izvor: Fonet/AP/Manu Fernandez

22:25

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Nema golova. Pogodak Benzeme je poništen zbog ofsajda.

22:23

45+' - VAR POTVRDIO, GOL PONIŠTEN

VAR je potvrdio. Gol Benzeme je poništen zbog ofsajda.

22:20

44' - PONIŠTEN GOL BENZEME, VAR PROVERAVA!

Gol Karima Benzeme poništen je zbog ofsajda, ali VAR proverava situaciju. Čeka se!

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:17

41' - LIVERPUL SVE BLIŽI GOLU

Liveprul je sve bliži golu. I Henderson je šutirao iz daljine, lopta je završila pored stative.

22:10

34' - PONOVO KURTOA!

Liverpul je ponovo odradio sve, došao do šanse, Salah je šutirao glavom, Kurtoa je ponovo odbranio!

Izvor: Profimedia

22:07

30' - KROS - ZAMALO!

Mogao je Real da dođe u situaciju jedan na jedan sa golmanom. Kros je poslao loptu u prostor za Vinisijusa, Arnold je u poslednjoj sekundi uspeo da se ispreči i da ne dozvoli da lopta prođe.

22:02

25' - ALISON SIGURAN

Real je konačno preneo loptu na polovinu Liverpula. Mendi je želeo da centrira ka Benzemi, nije to dobro učinio, Alison je bio na mestu i uhvatio je.

21:57

21' - STATIVA I KURTOA!

Majstorija Manea koji je našao prostor za šut, sjajno šutirao, Kurtoa je vrhovima prstiju dotakao loptu i ona se od stative nije odbila u gol, već je uspeo da ustane i da je uhvati.

21:54

18' - OPET KURTOA!

Ponovo Salah šutira i opet Kurtoa brani. Liverpul boljli za sad.

21:52

16' - KURTOA SPASAO GOL

Sjajan napad Liverpula, Arnold je prošao po strani, poslao dodavanje ka Salahu koji je šutirao dobro iz teške situacije, Kurtoa je sjajno odbranio. Potom je odbranio i šut Tijaga iz daljine.

21:48

10' - POSED LIVERPULA

Liverpul je taj koji u dosadašnjem toku meča ima veći posed lopte, pokušava da pronađe put kroz dobru odbranu rivala.

21:42

5' - ZVIŽDUCI I ZA HIMNU

Nema previše dešavanja na terenu na samom početku utakmice. Ono što je bilo zanimljivo jeste  reakcija publike pošto su i navijači Reala i Liverpula zajedno zviždali himni Lige šampiona. Vidno nezadovoljni organizacijom.

21:38

1' - MEČ JE POČEO

Meč je konačno počeo. U sastavu je Tijago Alkantara iako je bilo spekulacija da nije prošao zagrevanje.

21:36

OVAKO JE ISPRED STADIONA

Ovako je stanje ispred stadiona. Pogledajte kako je sve izgledalo.

21:35

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su konačno izašli na teren i meč bi uskoro trebalo da krene!

21:33

RAŠ I RAUL IZNELI PEHAR!

Pehar Lige šampiona su na stadion izneli legendarni fudbaleri učesnika finala. Sa jedne strane Raul sa druge Ian Raš.

21:31

RONALDO I NADAL SU TU

Na tribinama su mnogi bivši sportisti i legende. Među njima su i Luis Nazario Da Lima Ronaldo i Rafael Nadal. Njih dvojica su dobila aplauze sa tribina.

Izvor: printscreen/rts

21:30

POLICIJA BIBER-SPREJEM PRSKA NAVIJAČE!

Neverovatne scene ispred stadiona. Policija koristi biber-sprej za navijače Liveprula koji su oko stadiona i traže da se otvore kapije i da ih puste na stadion.

21:26

CEREMONIJA POČELA

U toku je ceremonija otvaranja na kojoj peva Kamila Kabeljo. Navijači nisu preterano oduševljeni zbog toga što čekaju početak meča, tako da se sve češće uju zvižduci sa tribina.

Izvor: Fonet/Petr David Josek/AP

21:21

ŽVIŽDUCI ZA ČEFERINA I INFANTINA

Na stadionu su i predsednici UEFA i FIFA Aleksander Čeferin i Đani Infantino. Obojica su ispraćeni zvižducima zbog ovako loše organizacije finala i svega što se dešava. Navijači ih ne vole.

Izvor: Profimedia/MN Press

21:18

NOVO ODGLAGANJE!

Najnovije informacije kažu da će meč početi u 21.36!

21:11

LINEKER: SRAMOTA UEFA!

Ponovo se oglasio bivši fudbaler Geri Lineker, besan je na organizaciju.

"Ne znam da li je ovo moglo gore da se organizuje čak i ako probate! Sramotno i opasno", napisao je Lineker.

21:08

NOVO POMERANJE

Meč je ponovo pomeren, umesto u 21.15 krenuće u 21.30.

Izvor: Profimedia/Matt Wilkinson/Focus Images/Sipa USA

21:06

ENGLEZI DEMANTUJU!

Novinar iz Liverpula Džejms Pirs je demantovao navode UEFA da je jedan od razloga kašnjenja to što "navijači Liverpula nisu došli na vreme."

"Glupost UEFA, nije tčano da su kasnije došli. Znam navijače koji su došli dva i po sata ranije na stadion. To su gluposti", napisao je Pirs.

21:03

NAVIJAČI BEZ KARATA?

Prema nezvaničnim informacijama koje stižu iz Pariza, veliki broj navijača Liverpula je navodno došao bez karata...

20:57

POGLEDAJTE HAOS

Ovako izgleda haos ispred stadiona, navijači ne mogu da uđu.

20:51

LINEKER: OVO JE OPASNO

Pred početak meča se oglasio i legendarni bivši fudbaler Geri Lineker.

"Nemoguće je ući na stadion. Ovo je veoma opasno", napisao je on.

20:48

MEČ POMEREN

Utakmica je, za sada, pomerena za 15 minuta zbog ogromnih gužvi navijači ne mogu da uđu na stadion.

20:41

HAOS PRED FINALE - LIVERPUL ZAKASNIO!

Liverpul je upao u velike probleme pred početak finala. Zbog ogromnih gužvi u Parizu je timski autobus stigao dvadesetak minuta posle Reala. Klop je sa svojim izabranicima došao besan na stadion.

20:30

KLOP JE LJUT

Pred sam početak meča je Jirgen Klop imao jednu veliku zamerku, ljut je zbog stanja terena.

"Teren nije u najboljem stanju", rekao je Klop.

Izvor: YouTube/Liverpool FC

20:24

ANĆELOTI PAMTI SVE

Karlo Anćeloti je protiv Liverpula igrao tri puta, dva puta kada je bio u Milanu i jednom u Realu. Dobro pamti finale iz Istanbula 2005. godine kada je Liverpul napravio senzacionalan preokret. Godinu dana kasnije je uspeo da se osveti. Potom je 2018. vodio Real u Kijevu.

20:16

AJNTRAHT SA KOSTIĆEM ČEKA POBEDNIKA

Ajntraht je osvojio Ligu Evrope i u Superkupu Evrope igraće sa pobednikom večerašnjeg meča između Liverpula i Real Madrida. Danas je otkriveno da će taj meč da se igra 10. avgusta u Helsinkiju (Finska).

20:09

DOLAZAK FUDBALERA LIVERPULA

Ovako su fudbaleri Liverpula došli na stadion u Parizu.

20:06

DOLAZAK FUDBALERA REALA

Ovako su fudbaleri Reala stigli na stadion.

20:04

SPREMAN JE I BERNABEU

I na stadionu "Stantijago Bernabeu" će navijači večeras moći da gledaju finalni meč.

20:00

PROZIVKE ZA MBAPEA

Navijači Reala su došli u Pariz sa jasnom namerom - da prozivaju Kilijana Mbapea zbog toga što nije došao u Real.

Izvor: Profimedia/Fabio Ferrari/LaPresse

19:56

LIVERPUL JE SPREMAN

19:52

SASTAV LIVERPULA

Poznat je i sastav Liverpula. Fabinjo i Tijago su se oporavili od povreda i u startnoj postavi su što je vest koja je obradovala Klopa. Umesto Matipa igra Konate.

LIVERPUL: Alison - Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Henderson, Tijago - Salah, Dijaz, Mane

Na klupi su Žota, Eliot, Firmino, Gomez, Džouns, Keita, Keleher, Matip, Milner, Minamino, Čembrlen i Cimikas

Izvor: YouTube/This Is Anfield

19:43

Svi će gledati u nju!

Atraktivna pevačica kubanskog porekla Kamila Kabeljo nastupiće na utakmici sezone. I svi jedva čekaju!

19:40

Neverovatno.

Uživajte još malo u ambijentu koji u Parizu prave navijači Liverpula.

19:35

Evo zašto je ovo finale za Liverpul posebno!

Liverpul je 2019. osvojio titulu pobedom protiv Totenhema u Madridu, na stadionu Atletiko Madrida, a godinu dana ranije doživeo je jedan od najbolnijih poraza u svojoj istoriji - u finalu Lige šampiona u Kijevu, upravo protiv Reala.

Bila je to zaista čudesna sezona ekipe Jirgena Klopa, a pretvorena je u toj utakmici u košmar, u kojem je Mohamed Salah zadobio povredu ramena startom Serhija Ramosa, što navijači "Redsa" nikad nisu oprostili kapitenu Madriđana.

Dobro je poznato svima i da je nemački golman Loris Karijus bio ipak najveći tragičar tog meča i da je primao neobjašnjive golove u porazu Liverpula 1:3. Klop i ekipa četiri godine kasnije imaju šansu da se osvete za taj poraz i za te Salahove suze.

Real Madrid Liverpul
Izvor: YouTube/dani ramd

19:30

Tu je i veliki Mijat!

Slavni napadač Predrag Mijatović takođe je u Parizu i u društvu je srpskog selektora Dragana Stojkovića Piksija. Upravo je Mijat svojim golom protiv Juventusa 1998. doneo Realu "la Septimu" - sedmu titulu najboljeg kluba u Evropi.

19:25

Real Madrid - vladar Lige šampiona

"Kraljevski klub" bio je šampion Evrope čak 13 puta. Osvojio je čak četiri titule u poslednjih devet godina i potvrdio je svoj status najuspešnijeg u istoriji ovg takmičenja. Evo kada je sve titula dolazila u Madrid!