Fudbal

Rudar Prijedor i Sutjeska podijelili plijen: Krupa ima šansu da se odvoji na plus 2!

Prvog dana vikenda odigrano je pet utakmica četvrtog kola prvoligaškog karavana.

Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

U derbiju četvrtog kola m:tel Prve lige Republike Srpske, Rudar Prijedor i Sutjeska su remizirali na Gradskom stadionu u Prijedoru (1:1), zahvaljujući čemu Krupa ima priliku da se eventualnom gostujućom pobjedom nad Podrinjem odvoji na vrhu tabele!

Pred ovo kolo, Krupa i Sutjeska bili su bodovno izjednačeni na prvom i drugom mjestu. I jedni i drugi su u prva tri kola ostvarili maksimalan učinak kojim Sutjeska više ne može da se pohvali nakon gostovanja u gradu na Sani.

Morali su Fočaci da se zadovolje osvajanjem jednog boda, čime na kraju mogu da budu i zadovoljni, obzirom da su do 87. minuta bili u rezultatskom zaostatku.

"Rudare" je do prednosti, u 58. minutu, odveo Žoan Servos Moro, ali je Fočake od poraza spasio Nikola Danilović.

Ovaj rezultat najviše ide na ruku Krupi, koja bi eventualnim trijumfom nad Podrinjem u Janji (nedjelja u 17.00 časova) stekla dva boda prednosti u odnosu na Fočake.

U ostalim mečevima subotnjeg programa, Slavija se lako obračunala sa prnjavorskim Ljubićem (4:0),  dok su Zvijezda 09 i Željezničar Sport tim nakon preokreta i zaostatka stigli do pobjeda identičnim rezultatom (2:1) nad Laktašima, odnosno Famosom.

Meč između Drine i Radnika je prekinut zbog lošeg stanja terena koji je bio natopljen vodom nakon obilne kiše.

Drugog dana vikenda, biće odigrane preostale četiri utakmice ovog kola.