Fudbal

Krupa osvojila jesenju titulu kolo prije kraja! Šest golova i remi u Gradišci, Modričani preboljeli "petardu"

Krupa će na zimsku pauzu otići kao prvoplasirani tim m:tel Prve lige Republike Srpske.

Izvor: FK Krupa/Jovana Vidović

Fudbaleri Krupe osvojili su jesenju titulu u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske kolo prije odlaska na odmor!

Tim iz kanjona Vrbasa trijumfovao je nad zvorničkom Drinom pred domaćom publikom, što mu je, uz "nulu" novljanske Slobode i Zvijezde 09, omogućilo da posljednje kolo dočeka uz četiri boda više od ekipe sa "Mlakvi":

KRUPA – DRINA 3:1 (1:0)
/Perović 35, Đuričin 78, Bubić 90+1 – Stanišić 56/

Ekipa Vladimira Ilića na vođstvo je morala da čeka do 35. minuta, kada je mrežu Zvorničana zatresao kapiten Krupe Miloš Perović.

Poslije 11 minuta nastavka, Drina je pogotkom Nikole Stanišića "vratila stvari na početak" i uspješno odolijevala domaćima sve do 78. minuta, kada je Ognjen Đuričin pogodio za 2:1.

Kada je djelovalo da će to biti i konačan rezultat ovog duela, u strijelce se upisao i Živko Bubić, postavivši konačnih 3:1 u prvom minutu nadoknade.

Za samo minut ekipa Laktaša stekla je prednost od dva gola u duelu sa Ljubićem.

Izvor: Promo/FK Laktaši

Bivši članovi banjalučkogb Borca Nebojša Runić i Ognjen Škorić pogađali su u 26. i 27. minutu, praktično već tad prelomivši meč u svoju korist, tako da je pogodak Stefana Ćetojevića iz 77. minuta bio bezbolan za igrače Laktaša.

Najzanimljiviji meč dana viđen je na stadionu "Velimir Sombolac" u Gradišci, gdje je Kozara rezultatom 3:3 remizirala sa banjalučkim Željezničarom Sport tim, u prvoj utakmici otkako je ovaj klub napustio trener Asmir Avdukić.

Vvrlo brzo je Kozara tokom prvog poluvremena stekla prednost od dva gola, pogocima Dejana Glišića iz 19. i Drage Maksimovića iz 26. minuta, a onda istu ispustila u drugom dijelu – i to za samo osam minuta!

U intervalu od 60. do 68. minuta, banjalučki prvoligaš postigao je čak tri pogotka!

Pogađali su Stefan Kerezović, Nikola Šuput i Danilo Savatić, ali se deset minuta prije kraja Glišić drugim golom na utakmici pobrinuo da bar pola plijena ostane u rukama igrača Kozare.

Ekipa Alfa Modriče brzo je preboljela "petardu" iz prošlog kola i duela sa Rudar Prijedorom, pa je danas rezultatom 3:1 savladala mrkonjićku Slobodu, što joj je treći trijumf u posljednjih pet mečeva.

M:TEL PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 16. kolo

Slavija – Podrinje 2:1 (0:1)
/Đerić 84, Arbinja 88 - Ristić 23/

Sloboda (NG) – Zvijezda 09 0:0

Alfa Modriča – Sloboda (MG) 3:1 (1:0)
/Kuljanin 39, 63, Furtunato 73 – Soldat 79/

Kozara – Željezničar Sport tim 3:3 (2:0)

Sutjeska – Famos 5:3 (2:1)
/Sekulić 15, 53, 78, Mojović 23, Drakul 75 ag - Ivanović 38 ag, Škrba 59, Blažić 64/

Nedjelja:

Omarska – Rudar Prijedor (13.30)

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!