Autor Goran Arbutina

Bajer Leverkuzen nije iskoristio debakl Bajerna da se odlijepi na čelnoj poziciji Bundeslige.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri Bajer iz Leverkuzena pod vođstvom Ćabija Alonsa igraju odličnu sezonu, ali je istorijska, prva titula u Bundesligi još uvijek daleko, posebno poslije drugog vezanog remija.

“Farmaceuti” nisu ove sezone poraženi, ali je serija pobjeda u Bundesligi prekinuta prošlog vikenda remijem 1:1 sa Borusijom Dortmund, a identičnim rezultatom završen je i nedjeljni derbi sa Štutgartom.

Ćabi Alonso može da bude još i zadovoljan s obzirom da je njegova ekipa ponovo stizala rezultat, i to protiv “švaba” koji su u seriji od četiri trijumfa u svim takmičenjima.

Ovog puta “farmaceuti” nisu primili gol na samom startu, ali jesu krajem prvog poluvremena, kada je Firih pogodio za vođstvo Štutgarta.

Moglo je biti i gore po Bajer, da golman Lukaš Hradecki nije bio odlično raspoložen u prvih 45 minuta.
Možemo samo da nagađamo šta je Ćabi Alonso rekao svojim izabranicima na pauzi u svlačionici, ali šta god da je to bilo – upalilo je.

Poslije manje od dvije minute u nastavku Bajer Leverkuzen je izjednačio na 1:1 preko Virca i tako vratio sve na početak.

“Prštalo” je sve u nastavku, nisu se štedjeli ni jedni ni drugi, pa smo vidjeli i krvavu glavu kapitena Štutgarta, Valdemara Antona, ali ne i golove.

Bajer je tako izbjegao prvi poraz ove sezone, al ii prvi poraz u Štutgartu još od aprila 2010. godine, a “švabe” će imati šta da žale, posebno jer ih u narednom kolu čeka derbi sa Bajernom iz Minhena.

Leverkuzen će dočekati Ajntraht Frankfurt i pokušati da se vrati na pobjednički kolosjek i tako potvrdi kandidaturu za titulu u Bundesligi.