Uživo

Šampion Evrope drhtao pred Albancima! "Azuri" primili gol u prvom minutu, ali se ipak izvukli

Tijesna i napeta pobjeda Italije protiv Albanije, 2:1!

Buran, buran finiš!

Golovima Alesandra Bastonija u 11. minutu i Nikole Barele u 16. minutu, Azuri su ekspresno preokrenuli rezultat posle početnog vođstva Albanije pogotkom Nedima Bajramija za samo 25 sekundi.

Propuštali su posle tih golova Italijani šansu za "zatvore" utakmicu, nisu koristili šanse, a onda su u završnici monotonog drugog poluvremena doveli pobedu u pitanje. Albanac Rej Manaj u 90. minutu naterao je Đanluiđija Donarumu da komplikovanom intervencijom sačuva pobedu favorita.

22:56

KRAJ - ITALIJA JE PREŽIVELA I POBEDILA 2:1!

Albanci su u završnici utakmice stvorili dve velike šanse, naterali velikog favorita da strepi i ipak nisu uspeli da naprave senzaciju!

22:50

90' Kakva prilika za Manaja i Albaniju!

U 90. minutu Rej Manaj je imao ogromnu šansu za izjednačenje, šutirao je sa desne strane peterca, a Đanluiđi Donaruma je uz veliki napor sprečio izjednačenje u poslednjem minutu!

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

22:40

Bastoni i Donaruma sprečavaju novi šok!

Alesandro Bastoni i Điđi Donaruma sprečili su albanskog napadača da im zapreti u 80. minutu. Borio se za loptu sa italijanskim defanzivcem, bio joj blizu, ali su favoriti ipak sprečili uzbuđenje.

Izvor: GEORGI LICOVSKI/EPA

22:32

Hodža pokreće napade Albanije

Dok na semaforu i dalje stoji 2:1, selektor Italije Spaleti ne uvodi rezerve, a Albanci povremeno prete, poput akcije u kojoj je Hodža povukao ofanzivu po desnoj strani odbrane Azura.

Šampion Evrope je strpljiv, ne rizikuje i sada već jasno planira da sačuva rezultat do kraja.

22:19

Tu je i albanski premijer

Albanski političar Edi Rama takođe je u Dortmundu i uživo gleda meč svoje reprezentacije protiv Italije

22:14

56' Mirniji početak drugog poluvremena

22:08

Gelzenkirhen pun Engleza, a Srbi samo što nisu došli

Navijači iz Engleske piju pivo, pale baklje i provociraju pesmom o ratu!

Izvor: X/Football Away Day

21:48

Koliko je Italijanima potrebno šansi za 3:1?!

Lorenco Pelegrini, asistent za italijanski gol za 1:1, sada je iznenada ušao u veliku šansu na centaršut sa desne strane, kao da nije očekivao da lopta dođe do njega - ali došla je. Bacio se, pokušao da trzajem savlada Strakošu, ali ostalo je 2:1 za branioca titule prvaka Evrope.

21:41

41' Još jedan zicer i velika šansa za Italiju

Đanluka Skamaka, "devetka" Italije i napadač Atalante, imao je ogromnu šansu u kaznenom prostoru Albanaca, ali je golman Strakoša odbranio i izbio loptu u korner

21:39

Ovako je Albanija u 1. minutu dala gol za 1:0

21:34

Umalo 3:1 za Italiju!

Davide Fratezi utrčao je u kazneni prostor po desnoj strani i pogodio stativu gola Italije!

21:34

Nije dugo trajalo slavlje Albanaca

21:32

Albanci šalju opasne poruke sa Evropskog prvenstva

I kada se šale sa Italijanima, pojedini Albanci sa sobom uvek ističu fašističku "Veliku Albaniju".

Izvor: Printscreen/Twitter/Barstoolsports

21:17

16' GOL - ITALIJANI SU POVELI 2:1!

Sjajni Nikolo Barela vratio je stvari u normalu u Dortmundu! Gađao je iz prve, snažno, sa ivice kaznenog prostora i doneo je Italiji vođstvo 2:1 na stadionu Borusije.

21:12

11' GOL - ITALIJA IZJEDNAČUJE!

Lorenco Pelegrini perfektno je proigrao centaršutem Alesandra Bastonija, koji se samo poklonio i savladao Strakošu, za 1:1 na semaforu u domu Borusije Dortmund. Stvari su brzo došle na svoje mesto.

21:02

1' POTPUNI ŠOK - ALBANIJA POVELA U 25. SEKUNDI!

Ogroman kiks odbrane šampiona Evrope i ekspresno vođstvo Albanaca - udarac Nedima Bajramija kao iz topa i na semaforu šokantnih: Italija - Albanija 0:1!

Ogromna greška Federika Di Marka!

20:25

Albanci napravili haos!

Dvoglavi orlovi, provokacije, zastava OVK-a... Sve su to pripremili navijači Albanije koji osim podrške svom timu očigledno u Nemačku donose i haos!

20:10

SASTAVI!

Italija: Donaruma - Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Dimarko - Žoržinjo, Barela - Fratezi, Pelegrini, Kijeza - Skamaka

Albanija: Strakoša - Mitaj, Ajeti, Đimšiti, Hisaj - Bajrami, Ramadani, Aslani - Seferi, Broja, Asani

19:55

Drugi meč dana!

Nedavno završeni meč u Berlinu doneo nam je ubedljivu pobedu Španije nad Hrvatskom (3:0), u spektakularnom meču dve selekcije koje pripadaju samom evropskom vrhu.

19:50

Prvi meč dana!

Podsetite se kako je Švajcarska savladala Mađarsku (3:1) na stadionu u Kelnu.

19:45

Dobro veče!

Treća utakmica dana veoma je važna za Italiju i Albaniju, ali i za Španiju i Hrvatsku koje su malopre završile svoj meč. Španci su pobedili (3:0), a sada čekaju ishod drugog meča u grupi kako bi počeli sa kalkulacijama za prolaz u nokaut fazu.