Zrinjski ide dalje! "Plemići" slavili u Mostaru i plasirali se u plej-of Konferencijske lige!

Zrinjski na korak od grupne faze Konferencijske lige!

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u plej-of Konferencijske lige!

Nakon što su u prvom meču poraženi od Boteva rezultatom 2:1, „plemići“ su u Mostaru slavili sa 2:0 i na taj način stigli do posljednje prepreke za ulazak u grupnu fazu ovog takmičenja.

Botev je bolje otvorio utakmicu u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, ali je u tim trenucima golman „plemića“ Marko Marić spašavao svoj tim.
U 22. minutu glavni arbitar dosudio je penal za Zrinjski koji u pogodak nije uspio pretvoriti Frano Mlinar čiji udarac „sa kreča“ zaustavio golman Bernat.

Ono što nije uspio Mlinar, uspio je Nardin Mulahusejnović šest minuta prije kraja prvog dijela. Centrirao je Memija, a najviši u skoku bio je Mulahusejnović i glavom pogodio za 1:0 u Mostaru.

Dvije minute kasnije vidjeli smo ključan trenutak na ovom meču. Nakon manje verbalne rasprave fudbaler Boteva Konate glavom je udario Malekinušića, a glavni sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Zrinjski je u drugo poluvrijeme ušao mirno čekao svoju priliku, a ista je došla u 83. minutu. Akcija kao u futsalu, Ćuže po zemlji loptu šalje loptu do Kiša, a ovaj pogađa za konačnih 2:0.

U sudijskoj nadokandi rezervista Tribule pogađa mrežu Zrinjskog, ali je bio u nedozovljenoj poziciji.

Zrinjski će za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige najvjerovatnije igrati protiv Vitorije Gimaraeš koja je u prvoj utakmici savladala Cirih sa 3:0, a nakon privh 45 minuta revanša nema golova.