Uživo

Prvi neuspjeh šampiona: Borac imao penal u prvom minutu, pa poražen kod kuće od Sarajeva! (FOTO/VIDEO)

Vratili su se gosti iz Sarajeva nakon šokantnog penala poslije 25 sekundi utakmice, postigli sjajan gol preko Gulijašvilija i odnijeli bodove iz Banjaluke.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Fenomenalnim golom Gulijašvilija iz slobodnog udarca sa blizu 30 metara, fudbaleri Sarajeva slavili su protiv Borca u Banjaluci 1:0 i tako aktuelnom šampionu nanijeli prvi ovosezonski poraz.

Imali su domaći sjajnu šansu već na samom startu meča. Poslije samo 25 sekundi, dosuđen je kazneni udarac za "crveno-plave" zbog faula nad Despotovićem. Isti igrač preuzeo je odgovornost i veoma loše šutirao - visoko preko gola.

Taj promašaj kao da je dao krila gostima, koji su u 14. minutu stigli do vođstva, ispostaviće se na kraju i pobjede. Gulijašvili se odlučio za šut iz velike daljine, golman Borca Manojlović nije bio najbolje postavljen i lopta se zakoprcala u mreži.

U prvom dijelu meča gosti su bili mnogo konkretniji, imali prilika i za ubjedljiviju prednost, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Sarajeva. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Borčevi igrači, imali nekoliko solidnih prilika, ali nisu mogli do gola. Najbolju šansu imao je sjajni Gulijašvili, ali mu se ovaj put ispriječila prečka. Imao je i Borac šansu u 90. minutu, kada je Srećković iz daljine pogodio stativu.

Ovim trijumfom Sarajevo se učvrstilo na liderskoj poziciji sa 16 bodova, a već u srijedu, u okviru 8. kola Premijer lige BiH, igraće novi derbi, onaj sarajevski, protiv Željezničara. Borac će u goste ove sezone sjajnom Posušju.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:02

KRAJ

17:59

90+6' - Sarajevo sa igračem manje

Ne može fudbaler Sarajeva da nastavi meč i traži izmjenu, ali Zekić je već obavio svih pet izmjena. Prekid traje već nekoliko minuta.

17:58

90+5' - Novi žuti karton za klupu Sarajeva

17:56

90+3' - Žuti karton za Nikolova

17:56

90' - Šest minuta nadoknade

17:53

90' - Srećković pogađa stativu!

Sjajna šansa za Borac, strašan šut Srećkovića sa nekih 18 metara završava na stativi.

17:49

86' - Hrelja preko gola

Nova šansa za izjednačenje je propala. Udarac Hrelje je izblokiran, biće korner za Borac.

17:48

86' - Zapisan i Mustafić

Još jedan žuti karton, četvrti za igrače Sarajeva.

17:45

82' - Opasan napad Borca

Dobra akcija domaćih, Kulašin je pokušao prizemnim pasom da napravi opasnost pred protivničkim golom, ali još jednom je golman Sarajeva Rockov bio priseban i otklonio opasnost. U nastavku pokušava i Bajde, ali nema promjene rezultata.

17:42

80' - Žižović sa dva napadača

Erera izlazi, u posljednjih desetak minuta priliku će dobiti Bajde. Ponovo je kapitenska traka dobila novog vlasnika, sada je na ruci Čavića.

17:41

78' - Šansa za Hrelju

Dobar centaršut Erere, Hrelja je šutirao glavom, ali nije to bio udarac koji bi zabrinuo Rockova.

17:40

77' - Nova promjena kod gostiju

Kuprešak je u igri, izašao je povrijeđeni Jović, koji je dobio i žuti karton zbog povlačenja protivničkog igrača za dres.

17:38

76' - Nova šansa za Sarajevo

Brz kontranapad gostiju, Anđušić je sada bio u dobroj poziciji, ali je šutirao visoko preko gola.

17:37

74' - Prečka!

Sjajna prilika da gosti riješe meč. Solo prodor izveo je Gulijašvili, dugo vukao loptu, ali je na kraju pogodio prečku. Kapiten Sarajeva nije imao sreće, na kraju je iznudio samo korner.

17:34

71' - Dvostruka izmjena kod Sarajeva

Anđušić i Oliveira će ući kod Sarajeva, i to umjesto Kjeremea i Pavičića.

17:33

70' - Ulazi Čavić

Ogrinec je izašao.

17:22

59' - Mustafić mijenja Lulića

Nova izmjena u gostujućem timu, izlazi Lulić, jedan od igrača sa žutim kartonom.

17:13

51' - Rockov brani šut Despotovića

Mogao se Despotović sada iskupiti za promašeni penal, ali je golman Sarajeva Rockov odbranio šut Borčevog napadača.

17:12

Gosti imaju podršku u Banjaluci

Na tribinama Gradskog stadiona su i najvatrenije pristalice Sarajeva, popularne "Horde zla".

17:08

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

17:08

Izmjena i kod gostiju

Unušić je u igri umjesto Solde.

17:07

Trostruka izmjena kod Borca

Žižović reaguje odmah na startu nastavka - Hrelja, Srećković i Nikolov su u igri. Skorup, Grahovac i Vukčević su završili meč. Kapitenska traka sada je na ruci Erere.

16:50

- poluvrijeme -

Sarajevo vodi na Gradskom stadionu sjajnim golom Gulijašvilija. "Bordo" tim dominira i nakon vođstva, te zasluženo ima prednost nakon prvog dijela meča.

16:48

45' - Beganović neprecizan

Nova sjajna prilika za goste. Jović je bio u prodoru, poslao loptu na suprotnu stranu Beganoviću, koji ne pogađa iz izgledne situacije.

16:44

41' - Novi žuti karton, ovaj put za Đuričkovića

16:43

39' - Nova šansa za Sarajevo

Dugo je loptu vukao Gulijašvili, na kraju ju je loptu do Lulića, koji sa ruba šesnaesterca loše šutira.

16:42

38' - "Požutio" je i Soldo

16:34

31' - Dobar šut Lulića

Još jednom prijete gosti, Lulić je dobro šutirao, ovaj put Manojlović je bio dobro postavljen i odbranio.

16:29

26' - Dva žuta kartona za Sarajlije

Nezadovoljstvo na klupi Sarajlija, reagovao je sudija Frano Jelić i pokazao dva žuta kartona nekom od osoblja gostujućeg tima.

16:27

24' - Pokušaj Vukčevića

Dobar napad Borca. Savić je ubacio sa lijeve strane, Vukčević je pokušao glavom, ali je pogodio spoljni dio mreže,

16:24

20' - Rastrzana igra domaćih

Loša igra domaćih za sada. Kao da su ih promašen penal, a onda i primljeni pogodak potpuno dekoncentrisali. Sarajevo pokušava da kazni ovu smušenost igrača Borca i možda dođe i do ubjedljivijeg vođstva u Banjaluci.

16:19

Pogledajte sjajan pogodak Gruzijca

16:18

14' - GOOOL! Sarajevo vodi!

Sjajan gol Gulijašvilija iz slobodnog udarca - Sarajevo vodi na Gradskom stadionu!

16:13

9' - Lulić je prvi igrač sa žutim kartonom

16:08

Izuzetno loš šut Despotovića, ostaje 0:0

16:06

3' - Despotović ne pogađa!

Fudbaler Borca izuzetno loše je šutirao sa "kreša", lopta je otišla visoko preko gola Sarajeva!

16:04

1' - Penal za Borac!

Srušen je Despotović u kaznenom prostoru Sarajlija već nakon 30 sekundi igre. Čekamo reakciju iz VAR sobe za potvrdu penala.

16:02

1' - Počeo je meč

15:56

Uskoro počinje duel u Banjaluci

15:05

Evo i početnih 11 za koje su se odlučili Žižović i Zekić

SASTAVI

BORAC: Manojlović, Vukčević, Erera, Majers, Carolina, Grahovac, Skorup, Savić, Kulašin, Ogrinec, Despotović. Trener: Mladen Žižović

Rezervisti: Šiškovski, Nikolov, Srećković, Pihler, Hrelja, Subić, Čavić, Vranješ, Bajde, Šušić i Marčetić.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

SARAJEVO: Rockov, Đuričković, Mujkić, Lulić, Soldo, Guliašvili, Kjeremeh, Jović, Pavičić, Beganović, Bubanja. Trener: Zoran Zekić

Rezervisti: Rogić, Duraković, Mehmedović, Oliveira, Mustafić, Hamzić, Unušić, Tiro, Anđušić, Kuprešak, Turkeš.