Uživo

Borac ponovo na pobjedničkom putu - 2:0 u Posušju! Kulašin i Despotović presudili domaćinu

Crveno-plavi su trijumfovali na gostovanju najprijatnijem iznenađenju prvenstva.

Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Borac se, poslije poraza od Sarajeva, vratio na pobjednički put savladavši u osmom kolu Premijer lige BiH ekipu Posušja na gostovanju rezultatom 2:0.

Sve do ulaska u posljednjih 20 minuta je tim Duška Vraneševića, najprijatnije iznenađenje prvenstva, parirao crveno-plavima, "držeći nulu", ali više od toga nije mogao.

U 70. minutu je Enver Kulašin "načeo" domaće, iskoristivši veoma dobar centaršut Erere sa lijeve strane, a sve je u ovom duelu praktično bilo završeno u 82. minutu, kada je Stefan Savić odradio najveći dio posla na lijevoj strani i proigrao pred golom Đorđa Despotovića, koji je rutinski matirao Marka Galića.

Do kraja septembra Borac će još dočekati Radnik u okviru 9. kola (nedjelja, 21.00), a onda ga trećeg oktobarskog dana očekuje nastavak puta u Evropi, odnosno prva utakmica ligaškog dijela Konferencijske lige protiv Panatinaikosa, na Gradskom stadionu u Banjaluci!

Tok utakmice Posušje - Borac pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

POSUŠJE: Galić, Bekavac, Vrgoč, Petrović (od 62. Čuljak), Rozić, Kamenar (od 62. Kobiljar), Stapić (od 87. Bešlić), Marić, Begić (od 87. Lelji), Hanuljak (od 81. Jenjić), Boban. Trener: Duško Vranešević.

BORAC: Manojlović, Majers, Srećković (od 76. Vranješ), Erera Kardona, Kvržić (od 76. Vukčević), Karolina, Kulašin, Savić (od 83. Hrelja), Skorup (od 60. Nikolov), Ogrinec, Despotović (od 83. Bajde). Trener: Mladen Žižović.

20:11

Šta je rekao Duško Vranešević?

"Čestitao bih Borcu na sasvim zasluženoj pobjedi. Mi smo znali da se radi o jako kvalitetnom protivniku i Borac je to danas pokazao. Držali smo se dobro prvo poluvrijeme, Borac je tu imao inicijativu, međutim nije imao neke pretjerano velike prilike. U drugom poluvremenu, iz jedne naše dekoncentracije gdje morate da budete protiv ovakvih ekipa sto posto motivisani, primili smo gol. Imali smo šansu za 1:1, još jednu situaciju poslije toga, Borac nas je poslije toga kaznio i sasvim zasluženo pobijedio. Nemam svojim momcima stvarno šta da zamjerim", bile su prve impresije stratega Posušja.

20:10

Prva reakcija Mladena Žižovića!

"Prije svega čestitam Posušju na kvalitetnoj igri i na svemu što prave ove sezone. Znali smo da imaju vrlo dobro raspoloženje unutar tima s obzirom da su napravili dobre rezultate. Danas, na ovom vrlo dobrom terenu, mislim da smo bili apsolutno bolji. Trebalo je možda u prvom poluvremenu neke situacije bolje da riješimo. Imalo je i Posušje nekoliko prilika, poluprilika, kontranapada, ali mislim da je na kraju naša pobjeda čista i zaslužena", rekao je trener crveno-plavih Mladen Žižović za TV Arena sport nakon meča.

19:40

87' - Mijenja Vranešević

Bešlić umjesto Stapića, a Begića mijenja Lelji.

19:39

86' - Žuti karton za Bekavca

19:36

83' - Izmjene u Borcu

Hrelja umjesto Savića, Bajde mijenja Despotovića.

19:36

82' - GOOOOOOOL!

2:0 za Borac, sada je pogodio Despotović!

Najveći dio posla je na lijevoj strani odradio Savić, probacio loptu kroz noge Vrgoču pronašavši Despotovića koji rutinski pogađa sa nekoliko metara.

19:33

81' - Jenjić mijenja Hanuljka

19:28

76' - Borčeva dupla promjena

Kvržić i Srećković napuštaju igru, na teren će Vukčević i Vranješ.

19:26

72' - Brani Manojlović!

Sjajna šansa sada za Posušje, šutirao je Rozić poslije dodavanja Kobiljara, ali Manojlović brani taj udarac!

19:24

70' - GOOOOOOOL!

Vodi Borac, Kulašin je strijelac!

Ubacio je Erera loptu sa lijeve strane na suprotnu stativu, a tamo ju je prihvatio Kulašin i matirao Galića!

19:15

62' - Dvije promjene u Posušju

Petrovića mijenja Čuljak, a umjesto Kamenara na terenu je Kobiljar.

19:14

60' - Stativa Kulašina!

Okvir gola je sada pogodio Kulašin, poslije jedne brze akcije!

19:13

60' - Prva izmjena u Borcu

Nikolov mijenja Skorupa.

19:10

57' - Loš potez Kulašina

Odlučio se krilni napadač Borca na kombinaciju šuta i centaršuta, međutim veoma loše je to izgledalo.

19:05

52' - Despotović preko gola

Zahvatio je napadač Borca loptu glavom, ali ne na željeni način poslije centaršuta Kvržića, lopta odlazi preko prečke.

19:03

49' - Erera!

U dobroj je poziciji bio Erera, šutirao sa lijeve strane, ali je golman Posušja Galić nogom odbranio taj udarac i izbacio loptu u korner.

19:00

47' - Žuti karton za Marića

18:59

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Posušju

18:50

18:43

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Posušje - Borac 0:0.

18:39

41' - Majers pored gola

Slobodan udarac je sa desne strane izveo Kvržić, odbrana Posušja je zaboravila na Majersa na suprotoj stativi, ali štoper banjalučkog sastava glavom šutira pored gola.

18:37

39' - Srećković u ofsajdu

Ubacio je Erera Kardona jednu loptu, nije uspio da je zahvati Srećković, ali i da jeste, i da je postigao pogodak, ne bi bio priznat jer se Borčev krilni napadač nalazio u ofsajdu.

18:28

30' - Brani Manojlović!

U dobroj je sada situaciji bilo Posušje, Rozić se namjestio na jedan udarac na ivici šesnaesterca, ali je Manojlović to uspio da ukroti.

Nešto ranije, Kulašin je šutirao iz neposredne blizine, ali je Galić to odbranio.

18:22

24' - Rozić pored gola

Prva, kakva-takva, ozbiljnija situacija bilo pred jednim ili drugim golom.

Rozić je ubacio loptu sa lijeve strane, lopta je preletjela šesnaesterac, a niko je nije zahvatio na suprotnoj stativi, prošla je tik pored gola.

18:19

21' - Žuti karton za trenera Posušja

"Požutio" je Duško Vranešević poslije jednog prigovora.

18:13

16' - Slab udarac Kvržića

Šutirao je Borčev desni bek, međutim nije dobro izgledao taj prizemni udarac.

18:08

10' - Nova odbrana domaćeg golmana

Nakon jedne akcije Borca, šutirao je Srećković sa lijeve strane, ali Galić uspijeva da ukroti taj udarac.

18:06

9' - Siguran Galić

Izveo je Skorup slobodan udarac sa velike daljine, ali je Galić bio dobro postavljen.

18:03

6' - Igra se odvija na sredini terena

Bez uzbuđenja u ranoj fazi utakmice.

17:58

1' - Počela je utakmica u Posušju

Sudija Gigović dao je znak za početak meča.

17:45

Tradicija na crveno-plavoj strani

Tradicija kaže da je Borac trijumfovao nad Posušjem na pet od posljednjih šest međusobnih utakmica.

Ta pobjeda današnjeg domaćina dogodila se upravo na Mokrom Docu, 14. maja 2023. godine, poslije čega je Borac upisao tri pobjede u isto toliko prošlosezonskih odmjeravanja snaga.

17:18

Ko sudi?

Glavni arbitar na ovom duelu biće Miloš Gigović iz Gradiške.

Pomoćnici su Sreten Udovičić (Prijedor) i Davor Maksimović (Doboj), dok je četvrti sudija Dragan Todić (Doboj).

U VAR sobi su Haris Halkić (Sanski Most) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši).