Fudbal

Arsenal dobio bodove, a Lester kandidata za "Puškaša"! (VIDEO)

Autor Goran Arbutina

"Tobdžije" slavile golovima u sudijskoj nadoknadi, ali pričaće se o onome koji je postigao fudbaler Lestera Džejms Džastin.

Izvor: Sally Rawlins/Every Second Media / Shutterstock Editorial / Profimedia

Samo par sati nakon remija Njuksla i Mančester sitija Arsenal je stigao na diobu prvog mjesta sa „građanima“ pošto je savladao Lester 4:2.

Do pobjede je stigao tek u sudijskoj nadoknadi, i to poslije autogola Ndidija u 94. i pogotka Haverca u 99. minutu.

Ipak, duel na Hajberiju pamtiće se po jednom drugom golu – onom Džejmsa Džastina za izjednačenje 2:2.

Igrao se 63. minut kada je Buonanote centrirao, desni bek Lestera uhvatio savršen volej nakon kojeg je lopta od stative odsjela u mreži. Bio je to njegov drugi gol na ovom meču, a definitivno zaslužuje da se nađe na kraju godine u izboru za FIFA Puškaš nagradu, namijenjenu strijelcu najljepšeg pogotka.

Pogledajte fantastičan pogodak fudbalera Lestera!