Autor Goran Arbutina

"Vučica" nije uspjela da savlada Moncu i veže tri pobjede u prvenstvu.

Ivan Jurić
Izvor: Spada / LaPresse / Profimedia

Alesandro Nesta vjerovatno je izbjegao otkaz pošto je njegova ekipa uspjela da upiše bod u sedmom kolu Serije A remijem 1:1 sa Romom.

Nakon razočaravajućeg poraza Rome od Elfsborga u Ligi Evrope pojavile su se glasine da bi Ivan Jurić mogao da dobije otkaz, samo dvije sedmice nakon što je zamijenio Danijelea De Rosija, a nedjeljni rezultat definitivno mu ne ide u korist.

Trebalo je to da bude trći vezani trijumf "vučice" koja je povela golom Artema Dovbika u 61. minutu, ali još jednom Jurićeva ekipa nije uspjela da sačuva prednost.

Devet minuta kasnije Mile Svilar uspio je samo da dodirne loptu poslije šuta Maldinija i ona je došla do rezerviste, Danija Mote na drugoj stativi koji ju šalje u mrežu za izjednačenje.

Uzaludni su bili napadi Rome do kraja, pokušavao je Kone u nekoliko navrata, pa i Pizili u nadoknadi, a sudija Federiko La Pena nije se oglasio nakon duela Baldancija i Kirijakopulosa uprkos protestima gostujućih fudbalera.

Roma je sedma sa dest osvojenih bodova, a Monca se nije pomjerila iz zone ispadnja, uprkos osvojenom bodu.