Uživo

Borac slavio protiv Željezničara - Kvržić donio Banjalučanima nova tri boda!

Fudbaleri Borca upisali su minimalnu pobjedu nad ekipom Željezničara na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Fudbaleri Borca upisali su minimalni trijumf u derbiju 10. kola Premijer lige BiH protiv ekipe Željezničara. Strijelac pobjedonosnog gola na Gradskom stadionu u Banjaluci bio je Zoran Kvržić u 37. minutu meča.

Desni bek banjalučkog tima se iz drugog plana ubacio na drugu stativu nakon centaršuta Erere.

Ovaj meč nije obilovao sa mnogo prilika, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Željezničar nije kreirao mnogo šansi večeras, međutim nisu toliko briljirali ni Banjalučani, ali svakako imaju mnogo više razloga za zadovoljstvo

Borac se ovom pobjedom izjednačio na tabeli sa prvoplasiranim Zrinjskim koji ima i utakmicu manje.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA."

21:37

KRAJ

21:33

90+1'- Igraće se još tri minuta

21:32

88'- Šemdin mijenja Mahmića

U međuvremenu je žuti karton dobio Odinaka.

21:30

87'- Loš pokušaj Boljevića

Pokušao je Boljević iz daljine, ali ide to daleko pored gola.

21:29

86'- Izlaze Kvržić i Savić

Umjesto njih na terenu su Skorup i Vukčević.

21:27

84'- Ne može Pihler do lopte

Ubacio je Kvržić u peterac, ali odbrana Željezničara čisto to ispred Pihlera.

21:25

81'- Karton za rezervnog golmana

Požutio je rezervni golman Željezničara Tarik Abudlahović

21:23

FOTO

21:15

74'- Siguran Manojlović

Boljević je centrirao iz kornera, siguran je Manojlović.

21:12

70'- Slobodan udarac za Borac

Pokušao je Kvržić da uposli nekog od svojih saigrača, ali bilo je to lako loše.

21:12

69'- Dvostruka izmjena u redovima Borca

Izašli su Srećković i Nikolov, a u igri su Čavić i Pihler.

21:10

68'- Žuti i Hirošu

21:10

67'- Opasno živi sada Borac

Bilo je opasno pred golom Borca u nekoliko navarata, ali nema promjene rezultata za sada.

21:05

63'- Žuti za Nikolova

Propustiće naredni meč Boban Nikolov

21:02

59'- Trostruka izmjena Željezničara

Izašli su Mirčevski, Karjašević i Dangubić, a umjesto njih na terenu su Hiroš, Krpić i Al Džaber.

21:00

FOTO Lešinari

20:59

56'- Izlazi Vranješ

Umjesto njega na teren će Despotović

20:54

51'- Brani Manojlović!

Lopta stiže do Cvetanoskog koji je bio usamljen na 10 metara od gola, ali njegov udarac brani golman Borca.

20:53

50'- Žuti karton Markoviću

Faulirao je fudbaler Željezničara Savića nakon čega mu je Musa pokazao žuti karton.

20:48

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

20:41

Neobičan gost na poluvremenu

Prošetao se pas terenom Gradskog stadiona u Banjaluci

20:31

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nakon prvih 45 minuta Borac vodi 1:0 golom Zorana Kvržića.

20:29

44'- Cvetanoski pored gola

Prošao je Makedonac Kvržića i ušao u kazneni prostor, ali nije dobro zahvatio loptu i propala je odlična šansa za goste.

20:21

37'- VODI BORAC!

Pogodio je Zoran Kvržić! Centrirao je Erera, a iz drugog plana se ubacio Kvržić i matirao Muftića.

20:20

35'- Probudio se Željo

Opasno je sada bilo pred golom Borca. Jedan centaršut sa desne strane prošao je kroz peterac, ali na svu sreću po Borac nisu gosti uspjeli stići do ove lopte.

20:13

28'- Opasno pred golom Želje

Centrirao je Savić sa lijeve strane, ali lopta je bila previsoka za Kvržića

20:12

Sergej Stupar na Gradskom stadionu

Sergej Stupar, Banjalučanin i navijač Borca koji se oporavlja od teške saobraćajne nesreće, prisutan je na utakmici Borac - Željezničar.

20:09

24'- Pokušao je Erera, brani Muftić

Dodajmo da su po žuti karton ranije zaradili Dangubić i trener Željezničar Denis Ćorić.

20:08

FOTO

20:04

19'- Prvi pokušaj Željezničara

Cvetanovski je pokušao iskosa, ali lopta ide visoko preko gola.

20:01

15'- Brani Muftić!

Odlično je šutirao Ogrinec, ali još bolje to odbranio Muftić. U nastavku akcije lopta stiže do Nikolova koji sa ruba 16 metara šutira pored gola.

19:57

12'- Borac ima inicijativu

Igra se uglavnom pred golom Željezničara, ali i dalje bez pravih prilika

19:53

8'- Nikolov preko gola

Pokušao je Nikolov sa nekih 20 metara, ali nije bilo opasnosti po gol Željezničara.

19:50

5'- Mirno na otvaranju utakmice

Vranješ je zaprijetio iskosa u trećem minutu, ali lopta pogađa vanjski dio mreže.

19:45

1'- Utakmice je počela!

19:44

Minut šutnje za žrtve poplava

Sve utakmice ovog kola započelu su minutom šutnje za žrtve stravičnih poplava koje su pogodile dijelove BiH.

19:44

Jubilej za Vranješa

Stojan Vranješ odigrao je 250 utakmica za Borac, a pred početak meča mu je uručen prigodan poklon

19:41

Fudbaleri izlaze na teren

19:27

SUDIJE

Glavni arbitar na večerašnjoj utakmici biće Mateo Musa dok će mu pomagati Hasan Nanić i Aleksandar Smiljanić. VAR sudija će biti Danijel Perić, a njemu će pomagati Damir Lazić. Uloga četvrtog sudije pripala je Draganu Todiću.

19:24

Fudbaleri na zagrijavanju

18:58

Denis Ćorić iznenadio sastavom

Trener Željezničara na klupi je ostavio Sulejmana Kripića i Al Džabera.

18:52

Sastavi

BORAC: Manojlović, Majers, Nikolov, Srećković, Erera, Kvržić, Karolina, Kulašin, Savić, Ogrinec, Vranješ.

Na klupi su ostali: Milićević, Pihler, Hrelja, Đajić, Subić, Čavić, Bajde, Marčetić, Skorup, Vukčević, Despotović.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Karamarko, Dangubić, Cvetanovski, Karjašević, Boljević, Galić, Marković, Mahmić, Mirčevski, Radovac.

Klupa: Abdulahović, Odinaka, Radinović, Krpić, Hiroš, Šabić, Šukilović, Karić, Al Džaber, Šemdin, Kolić.

18:47

Manijaci ipak ne dolaze!

Navijači Željezničara ipak neće prisustvovati utakmici desetog kola Premijer lige BiH protiv Borca iz Banje Luke. Kako saznaje Klix.ba, donesena je definitivna odluka da se autobusi s navijačima "plavih" vrate u Sarajevo zbog zastoja u saobraćaju prouzrokovanih nesrećom koja se dogodila danas na magistralnom putu kod Vranduka.

Podsjećamo,  popularnim “Manijacima” dozvoljen je organizovan dolazak u Banjaluku i oko 200 prostalica kluba sa Grbavice trebalo je da pruži podršku svom timu na Gradskom stadionu u Banjaluci, prvi put nakon dvije godine.