Fudbal

Slavlje u nadoknadi: Leotar u 96. minutu stigao do pobjede protiv Rudar Prijedora!

U zaostalom meču 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, Leotar minimalnim rezultatom porazio "rudare" iz Prijedora.

Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje

Leotar je pogotkom u 96. minutu slavio protiv Rudar Prijedora 1:0 u zaostalom meču 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Iako silno oslabljen neigranjem trojice fudbalera koji su proteklog vikenda isključeni u duelu sa Ljubićem (Luka Babić, Matija Glogovac, Darko Đajić), Trebinjci su teškom mukom, i to sa igračem više, uspjeli da dođu do sva tri boda u duelu sa Prijedorčanima.

Bio je domaćin bolji na "Policama", od 71. minuta igralo se 11 na 10 zbog isključenja Nemanje Rakovića, a tek u šestom minutu nadoknade uspio je da slomi otpor rivala i dođe do gola. Učinio je to Nikola Leko, koji je nakon velike gužve u protivničkom šesnaestercu zatresao protivničku mrežu i tako obradovao trebinjsku publiku.

"Rudarima" je ovo bio tek četvrti primljeni pogodak na 12 mečeva, te sada ostaju na drugoj poziciji, sa bodom zaostatka za Laktašima. Leotar je na sedmom mjestu.