Baraž

Remi BiH i Srbije u Zenici! "Zmajice" dva puta vodile, ali bez prednosti idu na revanš u Staru Pazovu

Fudbalerke Bosne i Hercegovine remizirale su protiv selekcije Srbije u prvoj utakmici polufinala baraža za plasman na Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

"Zmajice" su odigrale odličan meč, ali na kraju nisu uspjele da stignu do pobjede nad Srbijom.

BiH - SRBIJA 2:2 (1:1)

Utakmica u Trening centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici pred oko 500 gledalaca, sjajno je počela za izabranice selektora Selvera Hodžića, s obzirom da su do prednosti stigle u 20. minutu golom Emine Ekić nakon asistencije Dajane Spasojević - 1:0.

Gošće su uzvratile osam minuta kasnije i stigle do izjednačenja nakon što je Tila-Džej Vlajnić sjajno uposlila Ninu Matejić, koja je pogodila mrežu BiH - 1:1.

Početkom drugog poluvremena, nakon prvog kornera, BiH je opet stigla do prednosti nakon što se u gužvi najbolje snašla kapitenka bh. tima Milena Nikolić i poslala loptu pod prečku srpskog gola - 2:1.

Nakon novog deficita u višu brzinu su ubacile izabranice Dragiše Zečevića i probale da stignu do novog "egala" koji se umalo dogodio u 75. minutu kada je prečka spasila "zmajice" nakon udarca Alegre Poljak.

Poslije toga više nije bilo stopostotnih prilika do samog finiša kada je majstorski pogodila Vesna Milivojević sa 25 metara za konačnih 2:2.

BiH tako neće putovati sa prednošću u Staru Pazovu, gdje će u utorak u Sportskom centru FSS biti odigran revanš meč s početkom u 19 časova.

Pobjednik dvomeča u finalu baraža na putu ka EURO 2025 će se sastati sa boljim iz duela između selekcija Luksemburga i Švedske.

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Emma Veletanlić, Gloria Slišković, Aida Hadžić (90. Andrea Čule), Melisa Hasanbegović, Dajana Spasojević, Milena Nikolić, Emina Ekić (90+2. Alma Krajnić), Selma Kapetanović, Maja Jelčić, Elma Husić (79. Sofija Krajšumović). Selektor: Selver Hodžić.

Srbija: Milica Kostić, Aleksandra Lazarević (57. Sara Stokić), Violeta Slović, Nevena Damjanović, Dina Blagojević, Vesna Milivojević, Mina Čavić (76. Anastasija Ćirić), Allegra Poljak, Tyla Jay Vlajnić (76. Anđela Frajtović), Tijana Filipović, Nina Matejić. Selektor: Dragiša Zečević.