Fudbal

Bajer Leverkuzen stigla njegova "sudbina" – šampion u 90. minutu ostao bez trijumfa!

Autor Goran Arbutina

Dva puta vodili su "farmaceuti", ali su na kraju osvojili samo bod na Vezeru.

Izvor: Focke Strangmann / AFP / Profimedia

Pobjednički niz Bajera Leverkuzena u duelima sa Varderom je okončan i to na način kakav su upravo "farmaceuti" priređivali svojim protivnicima.

Ekipa Ćabija Alonsa prošle sezone nebrojeno puta stigla je do trijumfa u posljednjim minutama i sekundama stigla do trijumfa, pa tako i šampionske titule, a sada je na isti način ostala bez pobjede - remizirala je 2:2 sa Verderom u Bremenu.

Dva puta vodio je šampion Njemačke na stadionu Vezer, pogodio je Bonifejs nakon pola sata igre iz praktično jedine prilike gostiju, a samo tri minute poslije izjednačujućeg gola Dukša, Bajer je autogolom Egua stigao do novog vođstva 2:1.

Ono je trajalo sve do 90. minuta utakmice, a onda je Šmid fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio Bajerovu mrežu i postavio konačnih 2:2.

Bio je to prvi remi u međusobnim duelima Bajera i Verdera, poslije tri vezane pobjede ekipe iz Leverkuzena, dok je ekipa iz Bremena posljednji put slavila prije pet godina.

Alonsova ekipa sada zaostaje pet bodova za vodećim Lajpcigom, odnosno dva za Bajernom, koji ima utakmicu manje.