Fudbal

Trojica fudalera iz Malezije na probi u Sarajevu

Autor Haris Krhalić

Ova trojica fudbalera važe za velike talente u Maleziji.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Trojica mladih fudalera sa Akademije Moktar Dahari (AMD) narednih dvadesetak dana boraviće na probi u omladinskoj akademiji FK Sarajeva.

Trojac Izudin Afif Nazarudin (napadač), Ilham Azani Azamin (vezista), obojica stari 17 godina, te Iman Daniš Šukor, 16-godišnji napadač standardni su članovi malezijske omladinske reprezentacije i nastupali su na nedavnim međunarodnim turnirima. U glavni grad BiH stižu zahvaljujući suvlasniku Sarajeva Vinsentu Tanu.

Nacionalno vijeće za sport (NSC) zahvalilo se vlasnicima FK Sarajeva, Vinsentu Tanu i Ismiru Mirviću, na kontinuiranoj podršci u razvoju fudbalskih talenata iz Malezije.

"Ovo je vrijedna prilika za naše najbolje mlade igrače da se razvijaju u konkurentnom evropskom okruženju," saopštilo je NSC u petak.
Inicijativa uživa i podršku Fudbalskog saveza Malezije (FAM), kao dio šire strategije za otvaranje međunarodnih puteva za lokalne omladinske igrače.