Fudbal

Zvezda danas igra "generalku" protiv Orbanovog čeda: Šta je spremio Vladan Milojević?

Autor Bojan Jakovljević

Crvena zvezda protiv Puškaš akademije igra posljednju pripremnu utakmicu u Austriji.

Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda danas od 18 časova igra posljednju pripremnu utakmicu uoči početka nove sezone, a protivnik će biti mađarski klub Puškaš akademija. U pitanju je klub mađarskog predsjednika Viktora Orbana protiv koga će Zvezda izvesti najvjerovatnije i najjači tim, pošto se radi o generalnoj probi uoči kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na posljednjem treningu u austrijskom Vindišgarstenu, Vladan Milojević je imao veliki broj tehničko-taktičkih zahtjeva od svojih igrača, prije svega se radilo na prekidima - i ofanzivnim i defanzivnim.

To je možda i najava na čemu će biti akcenat danas u igri Crvene zvezde protiv Puškaš akademije koju će i MONDO pratiti uživo sa lica mjesta, tako da vas očekuje direktan prenos na našem portalu - uz informacije iz prve ruke, kao i izjave samih aktera meča u Austriji.

Podsjetimo, Zvezda će već 22. ili 23. jula početi kvalifikacije za Ligu šampiona i trenutno je bliža Linkolnu, nego Vikinguru.

Kakav tim Zvezde očekujemo?

Crvena zvezda je odigrala pet prijateljskih utakmica ovog ljeta i upisala je tri pobjede, remi i poraz - jedini od Zenita u Rusiji (3:0). U posljednjem meču protiv Hartberga, vjerovatno je Milojević bio i najzadovoljniji, a neće biti iznenađenje ako većina igrača koji su igrali u toj pobjedi od 4:1 počnu susret. Ovako je izgledao sastav:

Glazer - Seol, Milosavljević, Rodrigaо, Anan - Elšnik, Kostov, Ivanić, Milson, Lučić - Šerif Endijaj.

Eventualne promjene mogle bi se očekivati na lijevom beku i krilima, dok bi mladog Vasilija Kostova takođe mogao da zamijeni Rade Krunić.

Izvor: Leon Neal / AFP / Profimedia

Kakve veze Viktor Orban ima sa Puškaš akademijom?

Puškaš akademija je klub koji je osnovan 2005. godine u Felčutu, gdje ima vrlo lijep stadion Pančo arenu. Iako se radi o objektu sa svega 4.000 sjedećih mjesta, perfektno je uređen i radi se o jednom od najmodernijih malih stadiona na svijetu. Puškaš akademija je praktično seoski klub koji je od početka označen kao politički projekat mađarskog predsjednika Viktora Orbana, koji je upravo iz Felčuta. Interesantno je da se ovaj klub bazira prije svega na omladinskoj školi, a ove godine će opet igrati u kvalifikacijama za UEFA takmičenja. U drugoj rundi konferencijske lige protivnik im je Aris iz Limasola.