Uživo

"Zmajevi" se probudili u nastavku, utješna pobjeda za kraj kvalifikacija

Ekipa Roberta Prisinečkog zabilježila trijumf u posljednjem meču kvalifikacija za EURO 2020.

Kvalifikacije za EURO 2020. godine, fudbaleri BiH okončali su očekivanom pobjedom protiv najslabije ekipe grupe "J", Lihtenštajna.

Iako to krajnji rezultat 3:0 ne govori, ekipa Roberta Prosinečkog morala se pomučiti da kvalifikacioni ciklus završi pobjedom, koja neće biti posebna satisfakcija, s obzirom da nije ispunjen cilj, tj. kroz kvalifikacije nije izboren plasman na Evropsko prvenstvo, pa "zmajevima" ostaje nada da će u baražu Lige nacija uspjeti da se domognu kontinentalne smotre.

Prvo poluvrijeme u Vaducu nije donijelo kvalitetan fudbal, pa su mreže mirovale, ali su gosti u nastavku uspjeli materijalizovati stvorene prilike i na kraju doći do ubjedljivog trijumfa.

Kada je u 57. minutu Eldar Ćivić probio bedem pred golom raspoloženog čuvara mreže domaćih Benjamina Bihela, koji je u nekoliko navrata odličnim intervencijama spasio svoj gol, bilo je mnogo lakše igrati.

Uslijedila su dva pogotka Armina Hodžića, za konačnih 0:3.

Prosinečki je u večerašnjem meču pružio šansu igračima koji nisu dobijali preveliku minutažu u prethodnim mečevima, dok su prve minute u dresu "zmajeva" upisali Haris Hajradinović, koji je bio asistent kod prvog gola, te Denis Hotić. Konačno je šansu da odigra svih 90 minuta dobio i Samir Memišević.

BiH je tako kvalifikacije za EURO 2020 okončala na skromnom četvrtom mjestu grupe "J", sa skorom četiri pobjede, remi i pet poraza, odnosno 13 osvojenih bodova.

LIHTENŠTAJN: B. Bihel, Brendle, Gepel, Malin, Frik (82. Gubser), Salanović (46. Jildiz), M. Bihel, Hasler, M. Volfinger, Rehštajner, Polverino (67. Fromelt). Selektor: Helgi Kolvidson.

BIH: Pirić, Ćivić, Bičakčić, Duljević (46. Hotić), Hajradinović (65. Bešić), Ar. Hodžić, Mihojević (70. Džeko), Memišević, Sarić, Hajrović, Jajalo. Selektor: Robert Prosinečki.

Detalje meča iz Vaduca pogledajte u odjeljku RAZVOJ DOGAĐAJA.

GRUPA J - 10. KOLO:

Lihtenštajn - BiH 0:3 (0:0)
/Ćivić 57, Hodžić 64, 72/

Italija - Jermenija 9:1 (4:0)
/Imobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barela 29, Romanjoli 72, Žoržinjo 75 pen, Orsolini 78, Kjeza 81 - Babajan 79/

Grčka - Finska 2:1 (0:1)
/Mantalos 47, Galanopulos 70 - Puki 27/

TABELA: Italija 30, Finska 18, Grčka 14, BiH 13, Jermenija 10, Lihtenštajn 2.

22:33

KRAJ!

22:32

90' - Dva minuta nadoknade

Sami finiš meča, još dva minuta nadoknade.

22:26

85' - Džeko, preko gola!

Dvije prilike u kratkom periodu imao je kapiten "zmajeva", ali je oba puta bio neprecizan.

22:21

80' - Rutinski

"Zmajevi" rutinski privode meč kraju, te pokušavaju postići još neki gol. Deset minuta je do kraja.

22:13

72' - GOOOL!!!

Ponovo Hodžić, drugi gol za već sada ubjedljivih 3:0.

22:11

71' - Džeko u igri

Izašao je Mihojević, a Džeko uz negodovanje preuzeo kapitensku traku od Bičakčića.

22:06

65' - Druga izmjena kod "zmajeva"

Bešić u igri umjesto Hajradinovića.

22:05

64' - GOOOL!!!

Hodžić, sjajan šut, uz samu stativu, 0:2.

21:59

57' - GOOOL!!!

Konačno probijen bedem Lihtenštajna. Ćivić, nakon velike gužve u šesnaestercu Lihtenštajna, pogađa mrežu domaćih za 0:1. Hajradinović je asistent.

21:57

56' - Još jedna odbrana za domaće

Janik Fik je "požutio".

21:56

55' - Hotić!

Sam se Hotić izborio za poziciju, ali ponovo lopta odlazi preko gola. I dalje je 0:0.

21:53

BiH i Jugoslavija

Zanimljiv detalj sa stadiona u Vaducu, na tribinama zajedno stoje zastave BiH i bivše Jugoslavije.

21:52

50' - Hodžić preko gola

Ne da se Hodžiću. Nije na pravi način uspio da iskoristi centaršut Hotića, šutirao je preko gola.

21:46

46' - Izmjena

Na startu drugog poluvremena, izmjena u timu BiH. Još jedan debitant je u igri, Hotić je zamijenio Duljevića.

21:30

KRAJ PRVOG POLUVREMENA, NEMA GOLOVA

Nezanimljivih 45 minuta je iza nas, slijedi pauza.

21:30

45' - Opet Hajradinović

Ponovo prilika za debitanta u dresu "zmajeva", ali ni sada nema gola. Finiš prvog poluvremena.

21:24

38' - Konačno prilika!

Odličan pokušaj Hodžića brani Bihel, na odbijenu loptu natrčava Hajradinović, ali loše, baš loše šutira. Lopta je završila visoko iznad gola domaćih.

21:18

31' - Duljević je pokušao

Ali sve je ostalo na pokušaju, lopta odlazi preko gola.

21:11

26' - Prvi žuti karton

Fudbaler Lihtenštajna Brendle prvi je igrač sa javnom opomenom večeras.

21:07

23' - Bez uzbuđenja

Sredina prvog poluvremena, i dalje nema ozbiljnih prilika u Vaducu.

21:00

15' - Ponovo Bihel!

Sjajno je golman Lihtenštajna intervenisao i spasio svoj gol. U nastavku akcije još jedan ofsajd gostiju.

20:57

12' - Pokušaj Hajrovića

Šutirao je Hajrović sa distance, ali golman domaćih bez problema je uhvatio loptu.

20:51

5' - Poništen gol Hodžića

Krenuli su "zmajevi" ofanzivno, postigli i gol, ali je poništen. Još jednom je dosuđen ofsajd.

20:48

2' - Ofsajd

Dobra prilika za BiH odmah na startu susreta, ali Duljević se našao u nedozvoljenoj poziciji.