Fudbal

Šok terapija NIJE uspjela: Ljungberg počeo remijem, Arsenal ima 4/14!

"Tobdžije" dva puta gubile, Obamejang dva puta izvodio jedanaesterac i dva puta bio strijelac na putu ka čak sedmom remiju u sezoni.

Fredi Ljungberg je dobio priliku na mjestu privremenog menadžera Arsenala, ali prvi pokušaj da vrati "tobdžije" na pobjednički kolosjek nije bio uspješan i to protiv tima iz zone ispadanja.

NORIČ - ARSENAL 2:2 (2:1)
/Puki 21, Kantvel 45+2 - Obamejang pen. 29, 57/

Arsenal možda jeste bolje otvorio meč na "Kerou roudu", ali su domaći ti koji su stigli do prednosti. Golgeterski "post" je prekinuo Temu Puki, poslije čak devet utakmica u kojima nije bio strijelac.

On je imao niz od 18 neuspješnih šuteva u međuvremenu, ali mu je Arsenal došao "kao poručen", jer je vođstvo Noriču donio u situaciji kada je praktično sam napao tri defanzivca "tobdžija".

Ubrzo su gosti izjednačili, ali ne bez korišćenja VAR tehnologije.

Jedan igrač Noriča je igrao rukom u šesnaestercu, pa je Obamejang izveo penal. Tim Krul je odbranio njegov udarac, ali je on bio ponovljen zbog preranog ulaska Maksa Aronsa u kazneni prostor.

Iz drugog pokušaja je bio precizan, da bi Obamejang svoj drugi pogodak postigao poslije odbitka nakon jednog kornera, čime je donio 2:2 svom timu.

Prethodno je odbrana Arsenala bila anemična u završnici prvog poluvremena, kada je Kantvel donio "kanarincima" novu prednost pred odlazak na odmor.

Tu prednost nisu mogli da zadrže do kraja susret, te su ostali na samo tri pobjede u tekućoj sezoni.

Uprkos tome što je Arsenal na osmom mjestu, oni imaju samo četiri pobjede ove sezone, a bez trijumfa u prvenstvu su još od 6. oktobra!

U drugom meču u terminu od 15.00, Vulvsi i Šefild junajted su remizirali 1:1. Gosti su poveli već u drugom minutu preko Lisa Musea, dok je Met Doerti u nastavku iskoristio jedan centaršut na drugu stativu i donio remi "vukovima".