Fudbal

"Svrake" gostile "lisice", Murinjo opet poražen

Lester ubjedljivo pobijedio u Njukaslu, Sautempton bolji od Totenhema, velika pobjeda Votforda u 21. kolu Premijer lige.

Florijan Ležen imao je očajno izdanje prvog dana januara. Defanzivac Njukasla glavni je krivac za oba gola Lestera u prvom poluvremenu. Francuz je za samo tri minuta napravio dvije kardinalne greške koje su "lisice" znalački kaznile, a kasnije i upisale tri boda pobjedom na gostovanju 3:0.

Prvo je u 36. minutu poslao poprečan pas koji je presjekao Ajoze Perez. Španac je imao otvoren put ka golu, a takvu situaciju krunisao je golom.

Nije mnogo vremena proteklo, svega tri minuta, kada je Ležen još jednom pogriješio. U namjeri da ispuca loptu, predao ju je igračima Lestera, da bi Džejms Medison vrlo efektno sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu.

Tačku na siguran trijumf Lestera stavio je Hamza Čaduri u 87. minutu. Mladi vezni fudbaler je vrlo lijepo sa ivice šesnaesterca plasirao loptu od prečke u mrežu.

Toplo, hladno, toplo, pa hladno!

Tako slikovito djeluju prve sedmice Žoze Murinja na klupi "pijevaca". Početak godine bio je hladan.

Sautempton je stigao do minimalne pobjede poslije prelijepe akcije u 17. minutu.

Odbrana Totenhema matirana je u dva poteza, nakon što je Džek Stefens presjekao loptu na sredinu terena i potražio napred Denija Insa. Napadač domaćeg tima majstorski je prebacio loptu preko čuvara, a onda je zakucao pored ukopanog Paula Gacaniđe.

Votford je na svom terenu savladao Vulvse 2:1.