SRBIN i BOSANAC vode tim ka TITULI u Turskoj: Opet su "Broj 1"

Autor Mladen Šolak

Sjajna partija srpskog i bh. internacionalca!

Izvor: Guliver/Getty Images, Boris Streubel/Bongarts

Danijel Aleksić blista!

Nekadašnji igrač Vojvodine i potencijalni reprezentativac Srbije jedan je od lidera ekipe Bašakšehira u borbi za titulu prvaka Turske.

Njegov tim je u petak bio na velikom ispitu i pobedio je na teškom gostovanju, a Aleksić je dao gol i asistirao:

Ankaraguču - Bašakšehir 1:2 (1:0)
/Rodriges 12'p - Aleksić 59', Višća 73'/

Iako su domaći, tim iz zone ispadanja, poveli golom iz penala, Aleksić i saigrači nisu dozvolili iznenađenje, već su se vratili na prvo mesto tabele, sa tri boda i utakmicom više od Trabzona.

Srpski fudbaler je u 59. minutu "ukucao" loptu u mrežu iz peterca, natrčavši na odbitak poslije reakcije golmana, a potom je desetak minuta kasnije asistirao internacionalcu iz BiH, Edinu Višći.

Iskusno krilo, koje je već devet godina u Bašakšehiru, prihvatio je loptu od Aleksića i pogodio sa ivice kaznenog prostora, za konačnih 1:2.

Do kraja turskog prvenstva ostalo je još šest kola.

Tabela: Bašakšehir 59, Trabzon 56, Sivaspor 52, Galatasaraj 50, Bešiktaš 44, Alanjaspor 43, Fenerbahče 43...