Uživo

ZVEZDA IDE U HUMSKU SA ''PLUS OSAM'': Crveno-beli 10/10!

Povećana prednost u odnosu na najvećeg rivala i najbližeg pratioca.

Maksimalan učinak i nakon deset kola! Crvena zvezda nije imala ravnopravnog rivala ni u Napretku iz Kruševca, ekipi koja se u ovom trenutku nalazi u veoma teškoj situaciji.

Uz velike promene u timu, Dejan Stanković je uspeo da šansu pruži nekim igračima sa manjom minutažom. Bila je ovo najbolja najava derbija za crveno-bele!

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 3:0 (2:0)

/Falćineli 1, Ivanić 9, 71 p/

Na golu je bio Popović, u poslednjoj liniji nije bilo Rodića, a štoperi su bili Milunović i Eraković. A i u takvoj situaciji je sve bilo gotovo već posle deset minuta fudbala.

Srpski šampion je poveo golom Falćinelija, nakon maestralne asistencije Mirka Ivanića, koji je bez ikakve dileme igrač meča. Upravo je vezista postigao gol za 2:0 u devetom minutu meča, a zatim i postavio konačnih 3:0 sa bele tačke.

Pre toga, neprecizan da unese rezultatsku neizvesnost bio je Marko Mrkić, koji je iznudio penal u duelu sa Strahinjom Erakovićem, a onda pogodio okvir Popovićevog gola.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa će crveno-beli u Humskoj imati čak osam bodova više od najbližeg pratioca. Večiti derbi je na programu u prvom kolu nakon oktobarske reprezentativne pauze.

Metalac - Partizan 1:1 (0:0)

TABELA: Crvena zvezda 30, Partizan 22, Vojvodina 20, Spartak 19, Čukarički 18, Proleter 18, Radnički 17, Mladost 17, Voždovac 16, TSC 14, Javor 14, Metalac 13, Novi Pazar 12, Radnik 10, Rad 9, Inđija 9, Bačka 7, Zlatibor 6, Napredak 5, Mačva 5.

Parovi 11. kola: Čukarički - Proleter, Voždovac - Spartak, Inđija - Zlatibor, Javor - Metalac, Maldost - Mačva, Napredak - Radnički, Partizan - Crvena zvezda, Radnik - Bačka, TSC - Novi Pazar, Vojvodina - Rad.

LISTA STRELACA: Nikolić (Spartak) 7, Lukić (TSC) 7, Makarić (Radnik) 7, Asano (Partizan) 6, Bojić (Vojvodina) 6, Ivanić (Crvena zvezda) 6, Sadik (Partizan) 6, Katai (Crvena zvezda) 5, Tufegdžić (Spartak) 5, Katanić (Metalac) 5, Luković (Javor) 5,...

19:53

KRAJ!

Zvezda je upisala novu, desetu pobedu u Superligi. Ovog puta protiv Napretka iz Kruševca, uz tri postignuta gola. Golovima Dijega Falćinelija i Mirka Ivanića, ekipa Dejana Stankovića je ostala jedini tim sa maksimalnim učinkom.

U narednom kolu, prvom posle oktobarske pauze, crveno-beli idu u Humsku sa osam bodova prednosti.

19:37

Neobična izmena Stankovića!

Poslednjih petnaest minuta meča odigraće Andrija Radulović. Nije to ništa čudno, ali je neobično koga je zamenio.

Iz igre je izašao Milan Gajić koji je danas igrao kao levi bek, pa ostaje da se vidi šta to Zvezda uigrava u nastavku meča.

19:35

Nova Zvezdina izmena

72. minut - Odmah nakon pogotka sa bele tačke, u igru je ušao Nikola Krstović. Mladi fudbaler je preležao korona virus i spreman je da se vrati u takmičarski ritam. Poslednjih dvadesetak minuta na ovom meču će mu pomoći u tome. Iz igre je izašao Željko Gavrić.

19:31

GOOOOOOOOOOL

71. minut - Mirko Ivanić je precizan.

Zvezda vodi 3:0, a vezista je stigao do drugo pogotka danas.

19:30

PENAL ZA ZVEZDU!

70. minut - Oboren je Srđan Spiridonović.

Nakon nekoliko duela sadefanzivcima gostiju, Jovanović ipak pokazuje na belu tačku!

19:25

Nova izmena

65. minut - Ponovo promena kod gostiju, treća po redu. Lazar Ivošev je napustio igru, a na terenu je Mitar Ćuković.

19:23

NEMA GOLA

63. minut - Nije odbranio Zoran Popović, Marko Mrkić je preuzeo odgovornost i promašio. Tačnije, pogodio je okvir gola, a lopta se zatim odbila daleko u polje.

Velika šansa za rezultatsku neizvesnost je propuštena.

19:22

PENAL ZA GOSTE!

62. minut - Gosti imaju penal na stadionu Rajko Mitić.

Mrkić je odlično probio po levoj strani, ''zalomio'' je Strahinju Erakovića, a mladi štoper ga je oborio.

19:21

Sada i Napretkov Milunović!

65. minut - Nakon šokušaja Nemanje Milunovića, sada preti Luka Milunović.

Ofanzivan Napretka je izveo slobodan udarac, lepo je gađao preko živog zida, ali nije pogodio gol.

19:19

Miiiiilunović!

59. minut - Šta je tačno ovo bilo?

Defanzivac Crvene zvezde je pokušao sa blizu 40 metara, ali nije bilo previše problema za golmana gostiju. Neočekivan šut je verovatno iznenadio i Dejana Stankovića.

19:16

Opet Ivanić!

55. minut - Nakon sjajnog prodora Gavrića, pokušao je Ivanić. Zvezdin vezista je šutirao iz okreta, sa svega nekoliko metara, ali je lopta nakon kontakta sa igračem gostiju otišla preko gola.

19:06

Promenio i Napredak

Drugi deo meča će odigrati Miloš Mijić, koji je na terenu zamenio Srđana Kočića.

19:05

Izmene u Zvezdi!

Tri promene pravi Dejan Stanković već u 46. minutu meča.

Na teren će Njegoš Petrović, Srđan Spiridonović i El Fardu Ben!

Izašli su Gelor Kanga, Aleksandar Katai i Dijego Falćineli.

18:55

Prvih 45 minuta - kroz fotografije!

Ovako je prvi deo meča u poslednjoj utakmici 10. kola Superlige izgledao okom kamere. Tu su ''Zvezdina deca'', kapiten Gobeljić, Gelor Kanga, Milan Gajić...

18:48

POLUVREME

Nema nadoknade u prvom delu.

Nakon 45 minuta Crvena zvezda ima dva gola prednsoti. Do tog rezultata stiglo se već nakon devet minuta fudbala na stadionu Rajko Mitić. Pogađali su Dijego Falćineli u prvom minutu i Mirko Ivanić osam minuta kasnije.

Od tada, Zvezda je imala terensku inicijativu, nekoliko dobrih prilika, ali i dramu pred golom Zorana Popovića kada je gost rešio da napadne.

18:46

Nova dobra prilika Zvezde

44. minut - I ponovo je u glavnoj ulozi bio Mirko Ivanić.

Katai mu je odložio loptu na ivici kaznenog prostora, on je pokušao da pogodio suprotan ugao, ali je Ostojić reagovao. U nastavku akcije Falćineli nije uspeo da kreira poziciju za udarac.

18:42

Šutira i Katai!

41. minut - Odličan udarac Aleksandra Kataija iz slobodnog udarca, ali lopta je ipak otišla malo pored gola.

18:40

Kakav šut!

38. minut - Luka Milunović, nekadašnji igrač Crvene zvezde koji sada nosi desetku u Napretku, stavio je na muke Popovića.

Nakon njegovog udarca, lopta je zakačila jednog defanzivca u bloku, ali je golman crveno-belih uspeo da skrene šut u korner.

18:37

Malo je falilo Napretku...

34. minut - Bio je Mrkić blizu, ali nije uspeo da stigne do lopte. Da joj je barem za malo promenio smer, Zoran Popović bi bio na mukama, a Napredak blizu povratka u meč.

18:34

Dobar šut Kange!

33. minut - Nakon nekoliko poluprilika na obe strane terena, malog opuštanja Napretka i nastavka Zvezdine inicijetive, pripretio je Gelor Kanga.

Gabonac je šutnuo sa distance, kao što inače radi, a Ostojić je loptu skrenuo u korner.

18:26

Pokušaj Sprema!

24. minut - Prvi put prete gosti. Iz slobodnog udarca je pokušao Milan Spremo, ali nije pogodio okvir gola koji danas čuva Zoran Popović.

18:24

Izmena

22. minut - Gosti iz Kruševca prave prvu izmenu na današnjem meču. Već u ovako ranoj fazi meča, Miroljuba Kostića menja Nemanja Milovanović.

Sada su u igri dvojica Milovanovića, Miloš koji nosi broj 3 i igra u odbrani i Nemanja koji je sa 77 na dresu u veznom redu.

18:21

Neobičan prekid

18. minut - Morao je Srđan Jovanović da prekine igru, barem na nekoliko sekundi. Problem je bio sa loptom, a kada je stigla nova, meč je nastavljen.

18:17

Drugi pogodak Zvezde!

Sjajna akcija crveno-belih za dupliranje prednosti. U napadu su učestvovali Aleksandar Katai, Milan Gajić i Mirko Ivanić.

18:12

Prvi pogodak Zvezde!

Ovako su crveno-beli, preko Dijega Falćinelija, stigli do prednosti:

18:11

GOOOOOOOOL!

9. minut - Mirko Ivanić!

Kao da je pitanje pobednika već rešeno. Strelac je nekadašnji fudbaler Vojvodine i BATE Borisova, Zvezdin najefikasniji igrač ove sezone.

Njemu nije bilo teško da sa pet metara pogodi gol Napretka nakon sjajne asistencije Milana Gajića koji na ovom meču igra po levoj strani.

18:03

GOOOOOOOOOOOL!

1. minut - Dijego Falćineli!

Crvena zvezda vodi od prvog minuta. Italijanski napadač je dobio odličnu loptu u prostor, prevario golmana Ostojića, a zatim pogodio praznu mrežu Kruševljana.

18:02

Počinje!

1. minut - Gosti iz Kruševca imaju prvi napad na meču!