Podgoričani slavili u derbiju 15. kola ABA lige.

Partizan najgori kad se meč "lomio": Budućnost slavila i udaljila crno-bijele od plej-ofa! Izvor: MN PRESS

Igrali su veliki rivali još jedan rezultatski neizvjestan, ali jako spor i tvrd meč. Nijedan tim nije imao više od pet poena razlike, sve do posljednje četvrtine, kada je Partizan potpuno stao, a Budućnost "poletjela" na krilima Nikole Ivanovića, koji je u toj dionici dao 17 poena, od svojih 25.

Na kraju, Budućnost-Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

Budućnost sada ima skor 10/2, a Partizan 7/8.

Imali su crno-bijeli i te kako šansi za pobjedu, prije svega sjajnim šutem za tri, koji je u jednom trenutku iznosio 10/15. Crno-bijeli su imali i 14 izgubljenih lopti, duplo više od Budućnosti.

Djelovalo je da će biti drugačije kada su na početku posljednje dionice Ivanović i Petar Mijović dobili po tehničku, ali to kao da je naljutilo beka Budućnosti, koji je tada počeo da "sipa".

Partizan je na to reagovao strahom i grčem, igrači su se ustručavali da šutiraju, pokušavali su nerezonski i iz teških pozicija, sve dok se Zagorac nije razigrao u samom finišu meča i povukao svoj tim serijom 7:0.

Crno-bijeli su prišli na 75:72 46 sekundi prije kraja, ali se Budućnost, za razliku od gostiju, nije uplašila i sljedeći napad je riješio fantastični Ivanović trojkom sekund prije isteka napada.

Ostalo je još 22 sekunde, Partizanu su hitno trebali poeni, ali je Zagorac promašio šut za tri iz trka, nakon čega je Ivanović uhvatio skok, dodao do Dela Valea, a iznervirani Rade je napravio nesportsku grešku dva minuta prije kraja. Italijan je bio siguran i postavio konačan rezultat.

To je bila prva dobra partija Zagorca poslije dugo vremena, ali je ostala nenagrađena. On je meč završio sa 14 poena. Erik Mika je dao 11, pogodio je dvije trojke, ali je ponovo sakatio svoj tim faulovima u napadu i impotentnom igrom pod košem. Kodi Miler-Mekintajer bio je gotovo neprimijetan, osim onog prodora u finišu i meč je završio sa 7 poena i 4 asistencije.

Džoš Miler je dodao 10 poena, a Uroš Trifunović 9, od čega je osam vezanih bilo u drugoj četvrtini za samo 90 sekundi.

Premalo od svih u meču koji je Partizanu maltene bio presudan u borbi za plej-of. Kada se arhaični bodovni sistem, SFRJ relikt, ostavi po strani, vidi se da Crvena zvezda i Budućnost imaju po tri pobjede više uz tri utakmice manje od crno-bijelih.

Vodeći Mornar ima četiri pobjede više uz dvije utakmice manje, dok Mega ima dvije pobjede više uz jedan meč manje. Teorijski, nije sve gotovo za crno-bijele, ali praktično…

Budućnost: Kobs 9, Ivanović 25 (4/5 za dva, 4/6 za tri, 17p u 4/4), Edžim, Šehović, Nikolić 6, Apić 8, Mitrović 7, Dela Vale 17, Nikolić, Popović 2, Rid 6, 7sk.

Partizan: Mika 11, Miler-Mekintajer 7, 4as, Zagorac 14, Pejdž 9, Dangubić 3, 3sk, Jaramaz, Veličković, Perkins 10, Janković 2, Tomas 4, 6sk, Trifunović 9, Mozli 3, 7sk.

19:51

Kraj!

80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

19:50

40' Pobeda Budućnosti, čeka se formalni rezultat

Nikola Ivanović daje trojku u poslednjoj sekundi napada i to je kraj! 78:72

Zagorac je potom promašio trojku, Ivanović uhvatio skok, a Zagorcu je dosuđena nesportska greška. Vreme je isteklo.

19:49

39' Živ je Partizan!

Miler-Mekintajer prodire i lako polaže 75:72, 40 sekundi do kraja!

19:47

38' Zagoraaaaac

Trojka Zagorca i tajm-aut Mijovića! 75:70, 74 sekunde do kraja.

19:46

38' Budućnost pred pobedom

Budućnost ima 10 poena prednosti u poslednja dva minuta 75:65, to je prva dvocifrena razlika večeras. Zagorac je dao koš pod faulom, ali je promašio dodatno bacanje, 75:67

19:42
19:42

38' Jako loš napad Partizana

Mika je faulirao Mitrovića koji je davao koš i vraća se Budućnost na 71:62. Na drugoj strani Zagorac postiže trojku, ali Ivanović odmah pogađa na drugoj strani 73:65. Lepo je potom Partizan izgradio akciju, ali je lopta izašla iz koša Mozliju.

19:40

37' Minijatura Zagorca

Vezale su se ruke Partizanovim igračima, ispada im lopta, ne smeju da šutiraju, a Budućnost povrh svega toga igra dobru odbranu.

Zagorac se dobro snašao, sačuvao posed, a onda nakon toga položio za 70:62

Izvor: TV Arena sport

19:36

Mučenje Partizana baš kad ne treba

Zatražio je Filipovski tajm-aut 4.45 do kraja utakmice, a crno-beli sada deluju najgore od početka utakmice. Hitno je potrebna reakcija.

19:35

35' Budućnost kontroliše meč

Ofanzivni skok i konačno poeni Tomasa, ali Ivanović i Apić odmah lepo i brzo završavaju sledeći napad. Čuva do sada Budućnost svoju najveću prednost.

Miler-Mekintajer je fauliran, ali je promašio prvo. 66:60

19:32

33' Furiozni Ivanović

Ivanović je pogodio, a na drugoj strani Tomas nerezonski šutira za tri i promašuje, samo da bi Perkins faulirao Ivanovića na šutu za tri poena. Pogađa sva tri, to je 8 poena za njega u ovoj deonici, a Budućnost stiže do najveće prednosti, 64:57

19:30

32' Dve tehničke, pa reakcija Budućnosti

Posle tehničkih je nastavljen napad Budućnosti, a tih preostalih 10 sekundi rešio je Ivanović teškom trojkom za 57:55. Posle promašaja Perkinsa za tri, Apić je pogodio uz faul, ali nije pogodio dodatno bacanje. 59:55, ali smanjuje Perkins 59:57

19:27

31' Dve tehničke za Budućnost na početku poslednje četvrtine

Poslednja četvrtina počela je tehničkom greškom Nikole Ivanovića. On je u jednom trenutku stao i okrenuo se da protestuje ka sudiji. Nakon što mu je pokazana tehnička, Mijović se iznervirao pa je i on sankcionisan.

To su dva bacanja za Partizan, koja izvodi Trifunović, ali pogađa samo prvo. 54:55

19:25

Pogledajte atrakciju Trifunovića i Mozlija

19:23

Kraj treće četvrtine

Mika je pao i kao da je povredio rame. Partizan je probao da reši napad, ali je zaustavljen iz tri pokušaja, što je Budućnosti dalo poslednji napad u deonici. Ništa, ostalo je 54:54

19:20

30' Nerešeno je, igra se poslednji minut treće četvrtine

Skoro puna dva minuta nismo videli poene ni na jednoj strani. Oba tima igraju dobre odbrane, ali Partizan više greši u napadu.

To se prekida kada je Dela Vale dao jedno od dva bacanja za izjednačenje. 54:54

Tajm-aut Filipovskog, 59 sekundi pre kraja.

19:16

28' Traje "klackalica", niko ne može da prelomi

Ivanović je pogodio dva bacanja, a na drugoj strani Mika je dobio loptu u reketu, a Amerikanac nije uspeo sebi da kreira poziciju za koš. Miki večeras bolje ide po ćoškovima, nego pod košem.

Mitrović vraća prednost Budućnosti, ali samo do sledećeg napada, kada Mika pogađa oba bacanja. 53:54

19:13

Fantastičan šut Partizana za tri

Trenutno je na 10/15

19:11

26' - Miiiiikaaaaaa!

Rid je pogodio jedno od dva bacanja za izjednačenje 49:49. Mika je ponovo bio sam na liniji za tri i ponovo pogodio! Najbolja utakmica Mike u ovoj sezoni u ABA ligi – 49:52 i tajm-aut Mijovića.

19:09

25' Budućnost vraća prednost, ali ulazi u probleme

Pejdž je malo kasnio pri preuzimanju, taman da Dela Vale šutne za tri, a bek crno-belih da ga potkači po ruci. Italijanski reprezentativac iskoristio je sva tri bacanja za 48:46

To je bio treći faul Pejdža, a na drugoj strani Edžim pravi četvrtu ličnu. To je jako bitan igrač za Budućnost.

Pejdž daje treću trojku za pet minuta! 48:49

19:06

25' "Klackalica" u Morači

Pejdž za tri i novo vođstvo Partizana, ali Dela Vale odmah uzvraća – 45:44.

Na drugoj strani, Dela Vale faulira Dangubića, što mu je treća lična greška i to su dobre vesti za Partizan. Kodi prodire i pogađa, gledamo "klackalicu" 45:46

19:04

23' Pejdž i Tomas vraćaju crno-bele

Drugo poluvreme počelo je trojkom Pejdža i košem Tomasa za izjednačenje, ali je Kobs pogodio sa penala za novo vođstvo Budućnosti.

Ujednačena utakmica u svemu osim u šutu

U Partizanu Trifunović i Perkins po 8 poena, Mika 6, Zagorac 4. Najefikasniji u Budućnosti je Amedeo Dela Vale sa 9, dok je Nikola Ivanović postigao 8, a Kobs 7, od čega 5 u poslednjem minutu.

Budućnost 13, Partizan 12 skokova, oba tima po 6 asistencija. Razlika je ovde u šutu, Budućnost za dva ima čak 70 odsto, 12/17, a Partizan samo 8/18, a u nekoliko navrata je imao sušne periode bez ikakvih poena.

18:45

Kraj prvog poluvremena

Mika je dao jedno od dva bacanja, njegovih 6 poena za sada. Perkins i Trifunović imaju po osam.

Na drugoj strani je Kobs ostao jedan na jedan sa Mozlijem, lako ga je prošao i položio uz faul i realizovao ga. Tačno ono što ne sme Partizan da dozvoljava.

Na drugoj strani, Trifunović asistira Mozliju za eli-up, ali Budućnost koristi preostalo vreme. Opet je Mozli preuzeo Kobsa, ali ga se ovaj oslobodio i pogodio sa poludistance – 41:36.

18:41

20' Partizan ima priliku da smanji prednost

Imao je Partizan dobar napad za vođstvo, Mozli se dobro zagradio, dobio je loptu Pejdža, ali mu je ispala. Mika se dobro snalazi sa Nikolićem, ali sada nije bilo pasa za njega.

Nikolić pogađa na drugoj strani, a posle promašaja Dangubića, izašla je lopta iz obruča nakon šuta Nikolića. Imao je sreće Partizan u ovim trenucima. Mika je fauliran i ide na liniju penala, ali pre toga još jedan tajm-aut, 48 sekundi pre kraja. 36:33

18:37

18' Kodi i Mika vraćaju Partizan

Miler-Mekintajer je dao svoje prve poene na meču, a onda i Mika. Odlična odbrana Partizana u ovim trenucima. Tajm-aut Filipovskog 34:33

18:35

16' Opet sušni period za Partizan

Izmenio je Mijović trojicu igrača, što je odmah donelo reakciju: Rid koš, pa Ivanović tri – 34:29.

Rid je preuzeo kontrolu reketa, Miler-Mekintajer do sada neprimetan. Crno-beli dva minuta bez koša.

18:31

15' Mika za tri! (?)

Dugo nije bilo poena na obe strane, a onda Erik Mika postiže trojku! 29:29

18:28

13' Drži se Partizan

Dobar napad Partizana završava Zagorac, a odmah uzvraća Apić za 26:23. Partizan je posle toga prokockao napad kad je Mika promašio zakucavanje, a onda napravio faul u napadu. To je kaznio Ivanović trojkom, a Perkins uzvratio. Borba 29:26

18:25

11' Evo reakcije Budućnosti

Luka Mitrović je pogodio, onda je Apić ukrao loptu i pokrenuo kontru koju kruniše Ivanović. 24:21

Filipovski traži tajm-aut

18:23

Pogledajte atraktivnu asistenciju Kobsa

Za trojku Dela Valea

18:22

Kraj prve četvrtine

Četvrtina se završila poenima Kobsa, a Partizan je zadržao minimalno vođstvo 20:21.

Gledali smo jako spor početak utakmice. Dangubić je odmah dao trojku, a Partizan posle toga skoro šest minuta nije dao koš. Ipak, osam vezanih poena Trifunovića i ubrzanje igre ulaskom Perkinsa doneli su preokret.

18:19

10' Proigrao Partizan

Edžim je napravio faul u napadu, a na drugoj strani se Veličković izborio za poziciju, pa pronašao Jankovića, koji na ziceru pogađa drugi obruč. Popović uzvraća 18:21

Ovo je sada sasvim drugačija utakmica nego na početku.

18:16

9' Perkiiins

Rid i Perkins su razmenili po koš, a onda je Perkins pogodio trojku za novo vođstvo Partizana! 16:19

Mijović je zatražio tajm-aut.

Trifunović je vezao osam poena za manje od minuta, a to je krunisao Perkins trojkom. Živnula je utakmica i dobila na tempu.

18:15

8' Trifunooooviiić!

Ponovo Trifunović, njegov peti uzastopni pogodak za izjednačenje, što prekida Dela Vale trojkom, ali Trifunović opet daje tri! Nerešeno je – 14:14.

18:14

6' Konačno koš iz igre za Partizan

Ušli su Perkins i Zagorac i crno-beli konačno postižu koš iz igre, prvi posle početne trojke Dangubića. Na drugoj strani odmah uzvraća Dela Vale, ali Trifunović daje trojku! Posle asistencije Perkinsa 11:9

18:11

5' Sušni period na obe strane

Partizan iz igre šutira 1/8, od čega 0/5 za dva. Dugo nema poena na obe strane, Partizan je imao neke ofanzivne skokove i spustio je loptu do koša, gde je pri šutu fauliran Mozli, koji pogađa samo jedno bacanje. 7:4

18:07

3' Već je stao Partizan

Loši faulovi Partizana. Iz bonusa je izašao dozvolivši rivalima šest poena sa penala. Posle trojke Dangubića, crno-beli su sve promašili, imali korake i izgubljenu loptu. 7:3

18:05

2' Budućnost vezala 6 poena

Prošlo je minut i po od početka meča, a Partizan ima već tri lične od čega Pejdž dve. Dela Vale i Nikolić su bili precizni sa penala i Budućnost vodi 6:3

18:02

1' Počelo je trojkom Dangubića

Partizan je odbranio prvi napad, Kodi je krenuo u polukontru, Dangubić je bio sam na trojci i pogodio. To su prvi poeni na meču, Budućnost je uzvratila malo srećnim pogotkom Dela Valea 3:2