Crveno-beli savladali upornu Igokeu u "majstorici" i ušli u finale protiv Budućnosti!

ZVEZDA IDE U FINALE - PROTIV BUDUĆNOSTI ZA EVROLIGU: Davidovac pokazao magiju i doveo Budućnost u Pionir! Izvor: MNPRESS

I u trećem plej-ofu u nizu, u finalu ABA lige igraće Zvezda i Budućnost!

Ekipa Dejana Radonjića pobedila je Igokeu u utorak u "majstorici" 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2) i plasirala se u finale ABA lige, u kojem će od subote igrati protiv Budućnosti za titulu i za plasman u Evroligu.

Iako je tim Dragana Bajića u poslednjoj četvrtini u "Pioniru" ubacio samo dva poena, to ne oslikava težinu ovog izazova crveno-belih, koji su uspešno prebrodili najviše zahvaljujući Dejanu Davidovcu.

Heroj trijumfa crveno-belih sačuvao je mir nakon što su gosti "istopili" Zvezdinu prednost od 16 poena i u trećoj četvrtini prišli na šut za "minus 1". Na nesreću Igokee, Marko Jošilo nije pogodio taj šut pri rezultatu 54:50, a onda je Davidovac najpre mirno, a potom furiozno doneo pobedu domaćima.

Davidovac je najpre iznuđivao prekršaje u reketu i realizovao penale, a onda je u poslednjoj četvrtini doslovno radio sve - krao lopte gostima, pogađao trojke, asistirao, nabacivao zakucavanja alej-up dodavanjima... Završio je meč sa sjajnim učinkom od 22 poena, osam skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Saigrači su ga pratili i pogocima Ognjena Dobrića, Džordana Lojda i Lenstona Hola učinili trijumf Radonjićeve ekipe ubedljivim, dok su "igosi" neuspešno tražili put do koša favorita.

Crvena zvezda ovom pobedom ušli u šesto uzastopno finale, a treće u nizu protiv Budućnosti. Ta serija počeće u subotu i pobedniku će pripasti titula i mesto u Evroligi.

ZVEZDA: Hol 4, Volden 7, Lojd 15 (5 sk, 5 as, 4/14 iz igre), Uskoković, Davidovac 22 (4/5 za tri), Lazić, Rit, Radanov 2, Dobrić 11, Simonović 2, Kuzmić 2, Noko 11.

IGOKEa: Vulić, Klemons 15, Atić 1 (0/6 za tri), Jovanović 7, Grej 3, Jošilo 6, Talić, Ilić 5, Pot 2, Karmajkl 12, Fundić 2, Kondić.

20:22

Gotovo je!

Crvena zvezda je na kraju ubedljivo pobedila Igokeu 76:53 i plasirala se u seriju za titulu i Evroligu protiv Budućnosti.

20:15

Davidovac sam vodi Zvezdu u finale!

Sve je uradio Davidovac u poslednjoj četvrtini za crveno-bele i učestvovao je u svakom košu svog tima. Uz to je ukrao tri lopte, i doneo Zvezdi prednost 74:53.

Još tri minuta do kraja i posle trojke Džordana Lojda sasvim je izvesno - Zvezda ide u finale protiv Budućnosti.

20:08

Nebojša Ilić upozorava publiku

Sudije su tražile od crveno-belih da umire grupu navijača, a Nebojša Ilić i Dejan Radonjić su ih pozvali da se smire i da se meč mirno privede kraju.

Na početku 35. minuta, Zvezda vodi 69:53.

20:07

Davidovac blista!

Kako igra Dejan Davidovac!

U ovim trenucima radi sve na terenu - krade lopte, asistira Dobriću za alej-up, pogađa trojke... Zvezda sa njim na čelu vodi 69:53!

Još šest i po minuta do kraja.

20:05

Davidovac vodi Zvezdu na dvocifreni plus!

Zvezdin "univerzalac" Dejan Davidovac pogađa prve poene iz kontre (59:51), a potom je trojkom vratio crveno-belima prednost "plus 11" (64:53).

Bajić je pozvao tajm-aut u 32. minutu.

19:59

Kraj treće četvrtine

Tehnička klupi Igokee. Trener Bajić se nije mirio sa faulom Pota na Noku pri pokušaju zakucavanja.

Zvezda završa treću četvrtinu sa vođstvom 57:51, a poslednji koš iz igre dala je pre pet i po minuta igre, kada je Dobrić dao trojku za 54:47.

Po svemu sudeći, čeka nas uzbudljiva završnica!

19:52

Finiš 3/4, Zvezda vodi 56:50

Zvezda ne može da se "poveže" u napadu, pa ni četiri uzastopna šuta nisu bila dovoljna da pogodi.

Jošilo je potom promašio trojku za "minus 1", a Davidovac je sa linije penala posle Atićevog faula povećao prednost domaćih na 56:50. Trener gostiju Bajić trčao je kraj klupe, nezadovoljan tom sudijskom odlukom.

U toku je 28. minut.

19:48

19:48

Dobrićeve uzastopne trojke, 54:50

Klemons je potpuno pokrenuo Igokeu i sada Zvezda odgovara ofanzivno, a ne defanzivno. Dobrić je ušao sa klupe sa tri lične greške i pogodio uzastopne trojke za 54:49.

Na drugoj strani, Lazić je dobio tehničku zbog prigovora u napadu. Na 15 minuta do kraja, sve je potpuno otvoreno!

19:45

Igokea se vratila - Zvezda vodi samo 48:44!

Karmajkl je opet pogodio sa poludistance i potpuno "otvorio" utakmicu u 24. minutu. Sada je 48:44 za Zvezdu.

Podsetimo, crveno-beli su vodili 40:22 u 16. minutu. "Igosi" su od tada dva puta napravili seriju 9:0.

19:42

Igokea nije bila ovako blizu od 1/4!

Zvezdina prednost sada je šest poena (48:42), a u toku je 23. minut!

Jošilo je uzastopnim poenima posle prodora primakao goste na dva poseda zaostatka. Igokea je u seriji 7:0 na početku drugog dela.

19:29

Na poluvremenu Zvezda vodi 48:35

Igokea je u završnici druge četvrtine smanjila maksimalni minus, jer je Zvezda vodila 40:22 u 16. minutu.

Strelci u prvom delu

ZVEZDA: Hol 2, Volden 7, Lojd 7, Davidovac 12, Radanov 2, Dobrić 3, Simonović 2, Kuzmić 2, Noko 11.

IGOKEA: Klemons 12, Jovanović 4, Grej 3, Jošilo 2, Ilić 2, Pot 2, Karmajkl 8, Fundić 2.

19:05

Raste Zvezdina prednost, a Dobrić mora na klupu

Crveno-beli kontrolišu rezultat i mirno vode 35:18, a bek Dobrić izlazi iz igre zbog tri lične greške u ranoj fazi meča.

Bajić poziva tajm-aut u 14. minutu.

18:57

Odličan šut crveno-belih na startu

Zvezda je za 11 minuta igre ubacila četiri trojke iz devet pokušaja, pa sada vodi 27:12, posle Davidovčevog hica sa distance.

18:52

Dvocifrena prednost Zvezde, 23:12!

Lendri Noko odigrao je odličnu prvu četvrtinu i za sada dao 11 poena, za vođstvo 24:12!

Počeo je poslednji minut prvog kvartala, a Zvezda vodi 24:12.

18:47

Bolji početak Zvezde

Za razliku od Laktaša, crveno-beli su našli način da razigraju centra Lendrija Noka na početku meča. Bolje je Zvezda krenula i vodi sedam poena razlike u završnici prve četvrtine - 18:11.

Dragan Bajić je prvi pozvao tajm-aut u 8. minutu.

18:35

Zvezda počela snažno, ali i Karmajkl - 7:6

Kapiten crveno-belih Branko Lazić daje veliku energiju ekipi u odbrani, a na suprotnoj strani Igokeu na početku predvodi krilni centar Džeki Karmajkl. Postigao je svih šest poena gostiju na startu meča.

U toku je 4. minut.

18:31

Meč je počeo!

18:10

I Volden i Dobrić u sastavu

Zvezda je u pripremi za utakmicu imala problem zbog povreda Korija Voldena i Ognjena Dobrčia, ali su obojica večeras u sastavu.

Crveno-beli će igrati s ovim igračima: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko.

Za Igoku će igrati: Vulić, Atić, Jovanović, Grej, Jošilo, Talić, Ilić, Pot, Karmajkl, Fundić, Kondić