Igokea bez trofeja na turskom "Pinar kupu": Karšijaka dominanta u finalu!

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da osvoje pripremni turnir "Pinar kup" u Turskoj!

karšijaka - igokea 90:71, finale Pinar kupa Izvor: Igokea/ Nenad Vuruna

Bolji od izabranika Dragana Bajića bili su domaći košarkaši Karšijake rezultatom 90:71.

"Igosi" su do prilike da se bore za pehar stigli nakon pobjede u polufinalu protiv Bešiktaša (73:68), ali u subotu nisu mogli da pariraju raspoloženim domaćinima u "Kemal Ataturk Areni" u drugom poluvremenu.

Prve dvije četvrtine, Aleksandrovčani su bili odlični i na odmor su otišli sa prednošću od "plus četiri" pogotka (41:37).

Međutim, u nastavku je prošlogodišnjeg polufinalistu FIBA Lige šampiona krenuo da služi šut u visokim procentima, što je bilo i presudno da gosti iz Laktaša zabilježe poraz.

Igokea je takođe bila oslabljena i neigranjem Marka Jošila i Dalibora Ilića zbog prehlade, a najefikasniji u gostujućem timu bio je Nikola Tanasković sa 16 poena. Antabija Voler je ubacio 14, a Markel Starks 10 koševa uz pet asistencija.

Stefan Fundić je proglašen za najboljeg skakača na turniru, a večeras je zabilježio učinak od četiri koša i sedam skokova.

Po povratku iz Turske, Igokeu već sljedećeg vikenda očekuje start ABA lige u kojem će u Laktašima dočekati čačanski Borac.