Zvezda zablistala u Rusiji! Sjajan meč crveno-bijelih - razbili su Zenit!

Košarkaši Zvezde potpuno nadigrali ruskog rivala i rutinski pobijedili u Sankt Peterburgu.

Zvezda zablistala u Rusiji! Sjajan meč crveno-bijelih - razbili su Zenit! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda odigrala je jedan od najboljih mečeva u sezoni i praktično bez većih problema savladala Zenit u Sankt Peterburgu -75:63 (20:10, 15:17, 19:10, 21:26).

Ekipa Dejana Radonjića kontrolisala je rezultat od kada je Ognjen Kuzmić (11 p, 9 sk) ubacio devet poena u prvih pet minuta, poslije čega je plejmejker Nejt Volters (14 p) "povukao" u drugoj četvrtini prodorima i održao odličan ritam u napadu. Uz konstantno čvrstu odbranu, prvi doprinos debitanta Erona Vajta i dobar nastup probuđenog rezerviste Maika Cirbesa, Beograđani su u trećoj četvrtini "slomili" domaćina i povećavali vođstvo do maksimalnih 20 razlike u 28. minutu (58:38).

Ispostavilo se da je tu bio kraj, jer Zenit večeras nije imao odgovor za Zvezdinu žestinu u odbrani, niti raspoložive adute koji bi bilo kako pokrenuli tim Ćavija Paskvala u napadu. Centar Džordan Miki dao je 16 poena (hvatajući ofanzivne skokove kada Kuzmić nije u igri), šuter Koner Frenkamp dodao je 12 i to je bilo sve od Zenitovih rješenja na polovini crveno-bijelih. Bivši igrači crveno-bijelih imali su loše veče - Džordan Lojd ubacio je pet poena, Bili Beron šest, a Mindaugas Kuzminskas i Aleks Pojtres nisu se ni upisali!

Kompletnija za oporavljenog Vajta, koji je proveo 10 minuta na parketu, Zvezda se vraća u Beograd, gdje će narednih nedjelja imati tri važne evroligaške utakmice - protiv Olimpijakosa, Barselone i Bajerna. I sve će biti odigrane u "Pioniru".

Crveno-bijeli će ući u tu seriju sa skorom 5-8, što govori o značaju večerašnje pobjede, koja je bila drugi evroligaški uspjeh Radonjićevog tima van Beograda ove sezone. Prvi su ostvarili na gostovanju Makabiju prije dva meseca, a ovaj trijumf sigurno će dati novi motiv i energiju ekipi koja bi uskoro mogla da bude kompletna, jer je u Rusiji falio plejmejker Nikola Ivanović.

ZENIT: Lojd 5, Zaharov, Karasjov 5, Beron 6, Puškov, Kuzminskas, Zubkov 9, Pojtres, Ponitka 2, Frankamp 12, Miki 16, Gudaitis 3.

ZVEZDA: Lazarević, Volters 14, Davidovac, Mitrović 6, Lazić 5, Kalinić 11, Dobrić 9, Holins 5, Marković 2, Vajt, Kuzmić 11, Cirbes 6.

20:50

Kraj utakmice, važna pobjeda Zvezde!

Konačan rezultat je Zenit - Crvena zvezda 58:69! Konačan rezultat, ipak, ne govori o tome da su crveno-bijeli u većem dijelu meča vodili do 20 razlike.

Druga pobjeda Zvezde u gostima u Evroligi ove sezone, a prva poslije dva mjeseca, koliko je prošlo od kada su savladali Makabi u Tel Avivu.

20:45

Zvezda mirno privodi meč kraju!

Zvezda potpuno kontroliše meč i u završnici, pa ima vođstvo 68:50 na startu 37. minuta. Samo bi senzacija i potpuni zaokret u igri mogli bi da vrate domaće u vođstvo u preostalom vremenu.

20:30

BUM - trojka Ognjena Dobrića

Treća trojka crveno-bijelih večeras, za vođstvo 61:42. Prethodno je za Zenit pogodio Zubkov, za nadu Rusa da bi mogli da se vrate.

Još sedam i po minuta do kraja, a Zvezda vodi 61:44.

20:22

Zvezda povećava vođstvo - 20 razlike!

Odlična sekvenca crveno-bijelih - koš Maika Cirbesa, pa polaganje Markovića poslije Dobrićeve (treće) ukradene lopte.

Ćavi Paskval ponovo je pozvao tajm-aut, na terenu trenutno postoji samo Zvezda. I poslije pauze nastavljena je serija Beograđana, zakucavanjm Cirbesa za 8:0.

20:17

Vrijeme teče, Zvezda vodi!

Maik Cirbes ubacuje svoje prve poene na meču, za ponovo mirnih "plus 14" crveno-bijelih. Asistirao mu je Mitrović kroz noge čuvara.

Poslije tog koša, Bili Beron je izgubio loptu, a Zvezda dobila još jednu priliku da nadogradi svoje vođstvo. Trenutno je 52:38 za crveno-bijele. U toku je 27. minut, a Mitrović je promašio slobodna bacanja za "plus 14".

20:06

Zvezdine izgubljene lopte na početku 3/4

Nastavak meča počeo je izgubljenim loptama Mitrovića i Voltersa, a Zenit je poentirao košem Konera Frenkampa. Nervozan start Beograđana na startu treće dionice.

Rezultat je 45:33 za Zvezdu u 23. minutu.

19:46

Lazić trojkom završava prvi dio meča!

Kapiten crveno-bijelih postavio je pola minuta prije poluvremena "plus 12" Beograđana u Sankt Peterburgu (40:28). Potom je Stefan Marković iz čeonog auta našao Luku Mitrovića, za rezultat na poluvremenu Zenit - Zvezda 28:42!

19:38

Nejt Volters sjajno pogađa!

Amerikanac je poslije prodora pogodio uz prekršaj. "Vezao" je svojih pet poena, za Zvezdino vođstvo 35:23! U toku je 18. minut.

19:29

Zvezda kontroliše rezultat u Rusiji

Luka Mitrović je atraktivno zakucao, da održi dobar ritam crveno-bijelih u Sankt Peterburgu - 21:29 u 14. minutu.

Kada se Kuzmić odmara, crveno-bijeli imaju problem da kontrolišu ofanzivni skok domaćih.

19:23

Zenit ima veliku i glasnu podršku

19:21

Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 23:16

Crveno-bijeli su u prvih 10 minuta meča šutirali za dva poena 11/15.

19:16

Debituje Eron Vajt

Zvezdin krilni centar igra prvi meč sezone. Ušao je u finišu prve četvrtine, pri vođstvu Zvezde 19:12, a u tim trenucima je Zubkov uhvatio ofanzivni skok i smanjio prednost Beograđana na "minus 5".

U toku je 9. minutm a Vajtu je ovo prvi zvanični nastup od loma ruke u septembru na pripremnom turniru u Bajernu.

19:09

Bolji početak Zvezde - 15:6!

Poeni Ognjena Kuzmića uz faul, za 15:6, zaokružili su odličan start crveno-bijelih u Rusiji. Centar Beograđana već je ubacio devet poena i primorao Ćavija Paskvala da pozove prvi tajm-aut.

Osim Kuzmića, na startu meča za Beograđane su po koš postigli Volters, Kalinić i Mitrović, dok je na drugoj strani Koner Frenkamp ubacio pet  poena za Ruse.