Zvezda dva sata "lomila" Cibonu! Pobjeda crveno-bijelih u maratonu u Pioniru!

U tvrdom, iscrpljujućem meču Zvezda je pobijedila Cibonu i ostvarila deveti trijumf ove sezone.

Zvezda dva sata "lomila" Cibonu! Pobjeda crveno-bijelih u maratonu u Pioniru! Izvor: MN PRESS

Posle dva sata borbe, Crvena zvezda je u "Pioniru" ostvarila devetu pobedu u ABA ligi ove sezone: Crvena zvezda - Cibona 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18).

Ekipa Dejana Radonjića slavila je u iscrpljujućem meču u hali Aleksandar Nikolić, u kojem je "prelomila" otpor upornih Zarepčana u trećoj četvrtini, serijom trojki Nikole Kalinića (15 poena, 2/2 za tri), Ostina Holinsa (13 p, 3/6 za tri), Nikole Ivanovića (15 p, 2/5 za tri) i Ognjena Dobrića (12 p, 2/3 za tri).

Sudijska trojka na čelu sa Damirom Javorom često je prekidala igru u tim trenucima zbog gledanja snimka, tehničke Dejanu Radonjiću, velikom broju prekršaja (ukupno 50), pa je treća deonica trajala okruglo pola sata. U tako dugom intervalu "cibosi" nisu spuštali gard, pa su i kada je bila izvesna pobeda Zvezde "pokazivali zube" i primorali Radonjića da reaguje tajm-autom i pet minuta pre kraja (na 74:63).

Ipak, dok se bližio poslednji zvuk sirene (takođe uz prekide, jer je Javor na 12 sekundi do kraja izbacivao neke navijače iz hale), Dobrić je otklonio dilemu oko pobednika i "dalekom dvojkom" postavio nedostižnih 84:72 na 44 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene.

Posle ove pobede, Zvezdin skor je 9-2 i sa vrha tabele nastavlja pripremu za evroligaški okršaj protiv Olimpijakosa u četvrtak. Sa druge strane, Cibona napušta "Pionir" sa skorom 5-5. Kompletan tok meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

ZVEZDA: Lazarević, Volters 8, Davidovac 7, Mitrović 7, Lazić 2, Kalinić 15, Dobrić 12, Holins 13, Ivanović 15, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes.

CIBONA: Radovčić 3, Vranković 4, Mustapić 3, Prkačin 16, Gegić 13, Majcunić 6, Gnjidić 10, Branković 7, Drenjak, Rivers 10, Nakić.

20:33

20:14

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:58

Kraj utakmice, pobeda Zvezde

Ognjen Dobrić je trojkom stavio tačku na utakmicu. Konačan rezultat je 86:72 za crveno-bele!

19:54

Cibona ne dopušta Zvezdi da se "odlepi"

Zagrepčani su se pokazali u dobrom izdanju, bez obzira na to što Zvezda kontroliše rezultat dok se bliži kraj.

Utakmica se bliži trećem satu, a Zvezda vodi 82:69 na početku 38. minuta.

Izvor: MNPRESS

19:49

Sada Radonjić reaguje

Posle prodora i pogotka Krešimira Radončića, Cibona je smanjila zaostatak na 64:73, a Radonjić je u tom 34. minutu pozvao tajm-aut. Potom je izveo Kalinića i Kuzmića, a uveo Mitrovića i Davidovca.

U toku je 36. minut maratonskog meča.

19:42

Zvezda napada i početkom 4/4

Mitrović i Ivanović povećali su Zvezdinu prednost na "plus 13" u 33. minutu (69:56), a Jovanović je odmah zatražio tajm-aut. Cibona nije reagovala na taj nalet favorita, pa je zato odmah reagovano sa klupe Zagrepčana.

19:33

Kraj iscrpljujuće treće četvrtine - Zvezda vodi 63:54

Treću četvrtinu definitvno su obeležile sudijske konsultacije, gledanje snimaka, prekidi zbog tehničke Radonjiću... Iznenadni maraton u ovoj deonici, koja traje gotovo pola sata.

19:28

Zvezda u velikom šuterskom naletu - opet Holins

Gde je zastao Kalinić, nastavili su Nikola Ivanović i Ostin Holins, pa su trojkama odveli Zvezdu na mirnijih 60:48 u 28. minutu. Vlada Jovanović zove tajm-aut posle desete trojke crveno-belih iz 20 pokušaja.

19:19

Kalinić odgovara Ciboni - "vezuje" trojke

Posle Radonjićevog tajm-auta, Kalinić je ubacio dve trojke i odveo Zvezdu na mirnije vođstvo 51:42. U toku je 25. minut,

19:17

Tehnička Radonjiću

Slovenački arbitar Damir Javor je definitivno u centru pažnje - pored velikog broja dosuđenih prekršaja, arbitri često po nekoliko minuta gledaju video provere, vode razgovore sa klupama... Sada je pokazaha tehnička Dejanu Radonjiću zbog prigovora.

Posle te kazne Zvezdinom treneru je najbolji šuter Cibone Ivan Majcunić pogodio trojku kojom su gosti prišli na tri poena zaostatka u 23. minutu. Sada je 43:40 za Zvezdu.

19:05

U hali je i bivši plejmejker Zvezde

Godinama se nagađa da će se vratiti među crveno-bele i vratio se - kao navijač.

Izvor: Arena/Screenshot

18:51

Zvezda odlična pred poluvreme

Volters je pogodio trojku, a Dobrić u nekoliko poslednjih sekundi pretrčao teren i položio loptu kroz obruč - ali je ipak kasno šutnuo, pa se ti poeni ne priznaju.

Zvezda na pauzi vodi 40:31.

18:47

Zvezda mirno održava prednost

Branko Lazić i Nejt Volters u tranziji donose crveno-belima još poena dok se bliži poluvreme - 37:27 u 18. minutu.

18:38

Holins pokrenuo Zvezdu

U 15. minutu Zvezda je postavila stvari na očekivano mesto. Posle ukradene lopte i kontranapada Ostina Holinsa, prednost crveno-belih je "plus 7" - 28:21.

Odmah potom ubacio je i trojku, za dvocifreno vođstvo - 31:21. Serija crveno-belih 12:0 od početka drugog kvartala.

18:27

Cibona vodi posle prve četvrtine

U toku je 11. meč i Cibona vodi 19:15 - iznenađujući početak u "Pioniru"

18:20

Zvezda potpuno stala, Cibona "okrenula" rezultat

Posle lošeg početka, Zagrepčani su sada u seriji. Od vođstva crveno-belih 7:2, Cibona je u nekoliko minuta velikom serijom stekla prednost 12:8. Pogađali su u tom nizu Roko Prkačin i Lovro Gnjidić, a "plus 4" je postavio Nejtan Rivers.

U toku je 9. minut.

18:10

Bolji početak Zvezde - 5:0

Nejt Volters je ubačenom trojkom pokazao da je veoma raspoložen u napadu ove jeseni. U toku je 4. minut "tvrdog" početka utakmice.

18:00

Pre početka meča - minut ćutanja

Uoči starta utakmice održan je minut ćutanja u znak sećanja na Stevana Jelovca, košarkaša AEK-a koji je preminuo minulog vikenda posle moždanog udara.

Pre 11 godina on je bio igrač Zvezde.

Izvor: Arena/Printscreen

17:42

Zvezda bez Simonovića i Vajta

Za crveno-bele će igrati Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Kuzmić i Cirbes.

Dres Cibone u "Pioniru" nosiće Popić, Radovčić, Vranković, Mustapić, Prkačin, Gegić, Majcunić, Gnjidić, Branković, Drežnjak, Rivers, Nakić

17:30

Stari rivali

Zvezda i Cibona odigrali su tačno 40 međusobnih mečeva u ABA ligi i skor je 29-11 za crveno-bele.

Zvezda je u seriji od 14 uzastopnih pobeda, a poslednji put je izgubila od dvostrukog šampiona Evrope na Fajnal-foru 2014, kada su Zagrepčani naneli crveno-belima jedan od najtežih poraza i potom senzacionalno osvojili ABA ligu na čelu sa Darijom Šarićem.

17:15

Ovako izgleda tabela pred poslednji meč kola

17:14

Srpski stručnjak vodi Cibonu

Na klupi Zagrepčana je bivši trener FMP-a Vladimir Jovanović

"Očekuje nas najteže moguće gostovanje u nezgodnom trenutku. Zvezda je sjajna evroligaška ekipa, odlično složena i vođena od strane Dejana Radonjića. Njihove odlične igre i pobeda protiv Zenita dovoljno govore o iskustvu i kvalitetu ekipe. Nismo imali ništa vremena za posebne treninge i pripremu, noć nakon utakmice s Alkarom mi smo već na putu. Odradićemo sve maksimalno koliko možemo i nadam se da će moji igrači to i prikazati. Mi moramo dati sve od sebe, parirati energijom i zalaganjem te odigrati utakmicu sa što manje grešaka", rekao je u najavi meča trener Cibone.