Partizan je zaobilaznim putem stigao do Ankare, a tamo su izgubili od Turk Telekoma.

Partizan u seriji poraza - pali i u Turskoj! Umor stigao Obradovićev tim, bez šanse u Ankari! Izvor: MN PRESS

Drugi uzastopni poraz Partizana. Poslije ABA lige i dueal sa Megom, izgubili su i meč u Evrokupu.

Vidno umorni, bez energije i sa velikim brojem promašaja i grešaka su crno-bijeli mogli samo da čestitaju Turk Telekomu - 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25).

Ekipa Željka Obradovića je u Ankaru stigla oko tri ujutru po lokalnom vremenu, imali su pravo putešestvije zbog vremenskih prilika i letova. Mučili su se na obje strane terena, a ovaj poraz bi mogao da ima veliki uticaj u borbi za prvo mjesto u grupi "A" Evrokupa...

Od samog početka je bilo vidljivo da crno-bijelima nedostaje energija. Previše grešaka, loših šuteva, promašaja. Kada bi napravili dobre akcije u napadu, uslijedili su problemi na drugoj strani terena.

Sve to je domaćin znao da iskoristi i da kazni, a podatak da niko u srpskom timu nije bio dvocifren poslije prvog dijela najbolje opisuje dešavanja na parketu. Na pauzi su imali dvocifren zaostatak (43:32).

"Nismo igrali dobro, donosili smo loše odluke, moramo to da popravimo", rekao je Lesor, koji je bio najefikasniji sa osam poena.

Nije se mnogo toga promijenilo u nastavku. Obradović je pokušavao da pronađe pravu petorku, Glasa je uveo u igru prvi put u 26. minutu, ali ni to nije pomoglo. Domaći tim je na sve imao odgovor i u posljednji kvartal je ušao sa ogromnim vođstvom (60:46).

Mur je bio jedini raspoložen u napadu, tražio je način da vrati svoj tim, ali nije u tome uspio. Zaostatak je bio preveliki.

U sljedećem kolu gostuju Huventudu u Evrokupu, a prije toga ih čeka gostovanje Krki u ABA ligi.

TURK TELEKOM: Perez 5, Klemons 20 (8as), Gulaslan 2, Gejik 5, Demir 2 (6sk), Elis 8 (6sk), Dokins 8, Džonson 15, Engindeniz, Terel 15, Ogut 5, Gozeneli

PARTIZAN: Kuruks, Panter 14 (5sk), Ledej 10 (4sk), Zagorac, Avramović 10 (6as), Koprivica 2, Smailagić 4, Mur 15, Glas, Lesor 14 (8sk, 4-16 sa penala), Trifunović, Madar 2

KRAJ

Utakmica je završena. Turk Telekom je ubedljivo pobedio - 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25).

19:43

37' - TURK TELEKOM VODI

Ima Turk Telekom veliku prednost na oko tri minuta pre kraja - 80:66.

Partizanu je neophodno pravo čudo...

19:39

35' - OGROMAN ZAOSTATAK PARTIZANA

Do kraja meča ima još pet minuta ,a Partizan je u dvocifrenom zaostatku - 75:61.

Ledej krade loptu i pogađa u kontri, ap Mur daje trojku. Na to Klemons odgovara istom merom (73:59). Lesor zatim zakucava, a Elis ostaje sam na ziceru.

19:34

32' - OBRADOVIĆ JE LJUT!

Partizan ima veliki minus - .65:49.

Samo što je počela poslednja četvrtina Obradović je odmah tražio minut odmora, jer je Gejik ostao sam na šutu za tri i pogodio je (65:46). Avramović i Panter su zatim poentirali.

19:26

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan gubi - 60:46.

Perez je pogodio, ali je onda Mur dao pet poena u nizu, prvo dva sa penala, pa je pogodio trojku (55:45). Zagorac je zatim napravio grešku u koracima, a Dokins pogodio za tri.

19:18

26' - PRVI MINUTI ZA GLASA

Traži Željko rešenje. Uveo je Gregora Glasa u igru, to su njegovi prvi minuti na utakmici (53:38).

Glas je uzeo šut odmah, promašio je, ali je lopta ostala u posedu Partizana. Potom je Glas promašio, a Džonson je lako poentirao.

19:12

23' - MUČE SE CRNO-BELI

Drugo poluvreme je u toku, ali se crno-beli i dalje muče da pronađu pravi ritam u igri (45:36).

19:05

LESOR: LOŠE ODLUKE

U pauzi između dva dela su izjave dali Matijas Lesor i Željko Obradović.

"Nismo igrali dobro, donosili smo loše odluke, moramo to da popravimo", rekao je Lesor.

Slično mišljenje je imao i trofejni stručnjak.

"Moramo da promenimo meč. Igrali smo loše, oni su igrali veoma dobro", kratak je bio Željko.

18:55

STRELCI NA POLUVREMENU

TURK TELEKOM: Perez 3, Klemons 14, Gulaslan, Gejik 2, Demir 2 (5sk), Elis, Dokins 5, Džonson 7, Engideniz, Terel 7, Ogut 3, Gozeneli

PARTIZAN: Kuruks, Panter 7, Ledej 4, Zagorac, Avramović 7, Koprivica 2, Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 8 (4sk), Trifunović, Madar 2

18:52

20' - POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme. Partizan ima dvocifren  zaostatak - 43:32.

Imali su crno-beli probleme na obe strane terena. U momentima kada su u napadu pronašli način da poentiraju, u odbrani nisu uspevali to a nadomeste. A, kada bi uspevali da se odbrane, onda bi došlo do problema u napadu. Moraće mnogo bolje u nastavku.

Najbolji pokazatelj toga je bio poslednji napad. Ledej je poeniam sa penala spustio minus, da bi onda u narednom napadu "zaboravio" Klemonsa koji je dao trojku i vratio "+11".

18:38

17' - CRNO-BELI POKUŠAVAJU DA SE VRATE

Pokušava Partizan da se vrati (35:27).

Lesor je pogodio pod faulom, dao je dodatno bacanje, Madar je poentirao, ali je problem nastao sa odbranom. Ne mogu da zaustave napad domaćina.

18:32

15' - TURK TELEKOM NA DVOCIFRENOM PLUSU

Veliki problem za Partizan .Turk Telekom ima dvocifreni plus - 33:22.

Ne može Partizan da poveže svoje redove za sada. Ni u napadu ni u odbrani. Dokins je pogodio pod faulom Pantera, promašio je dodatno bacanje.

18:26

12' - TURSKI TIM VODI

Nastavljaju se problemi Partizana sa šutom (26:20).

Posle koša Terela je Obradović ekspresno tražio novi tajm-aut. Vidno ljut zbog načina na koji njegov tim igra.

18:21

10' - TURK TELEKOM VODI

Završena je prva četvrtina - 21:18.

Partizan se u prvih 10 minuta dosta mučio, posebno sa šutom za dva poena (5/12). Željko je bio besan zbog poteza Kuruksa.

18:14

7' - PANTER, PA KLEMONS

Turk Telekom vodi (14:9).

Ledej je bio polovičan sa penala, Avramović je potom ušao u igru. Greške na obe strane, a posle trojke Pantera Klemons odgovara istom merom.

18:08

5' - DOMAĆIN PRETI TROJKAMA

U dosadašnjem toku meča Turk Telekom forsira šut za tri i za sada pogađaju i imaju prednost (8:6).

18:04

2' - NAPAD U PRVOM PLANU

Meč je počeo, a napad je u prvom planu u prva dva minuta meča (5:4).

Panter i Lesor su poentirali za srpski tim.

18:00

TURSKE SUDIJE

Zbog svih vremenskih neprilika nisu sve sudije mogle da dođu do Turske, pa će tako na ovom meču biti dvojica turskih arbitara zbog svega toga. Sudijsku trojku čine Emin Mugolkoč, Husejin Čelik i Maksim Bouber.

17:56

PETORKA PARTIZANA

Partizan počinje meč u petorci: Mur, Panter, Zagorac, Ledej, Lesor.

17:50

PARTIZANOVO PUTEŠESTVIJE

Zbog vremenskih neprilika je Partizan morao da menja plan putovanja, pa je tako u Ankaru stigao u tri ujutru po lokalnom vremenu. Odradili su samo jedan trening, trening oporavka, pred ovaj susret.

17:45

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Ankari počinje u 18 časova.

17:29

OBRADOVIĆ OPREZAN

Trener Partizana Željko Obradović je oprezan pred večerašnjii meč.

"Turk Telekom je ekipa koja je promenila trenera i novi trener je uveo neke nove stvari. Drugačije reaguju u odbrani i imaju neke drugačije postavke u napadu. Imamo skauting iz prve utakmice u odnosu na individualni kvalitet, ali sigurno da je novi trener doneo neke izmene pa smo u odnosu na to probali da reagujemo na treningu", rekao je Obradović.