Crvena zvezda poražena od Efesa

Micić, Klajburn i šampion Evrope ugasili Zvezdu: Crveno-bijeli pokazali mišiće, ali poena nije bilo nigdje!

Crvena zvezda nije uspjela da iznenadi, poražena je na startu Evrolige od Efesa na gostujućem terenu.

Crvena zvezda poražena od Efesa Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je poražena na startu Evrolige!

Aktuelni šampion Evrope Anadolu Efes na kraju je na krilima sjajne igre Vasilija Micića i Vila Klajburna, koji su donijeli ključne poene, uspio da dođe do pobjede u prvom kolu elitnog evropskog takmičenja.

Crveno-bijeli su tokom cijelog meča igrali odličnu odbranu, ali napad jednostavno nije bio na nivou. Trebalo je skoro pet minuta Efesu da postigne prve poene u sezoni, ali već u drugom dijelu prve četvrtine vidjelo se da Efes hvata zalet. Na startu, kada nikome drugom nije išlo, Vil Klajburn je "povukao", a Vasilije Micić je u drugom poluvremenu preuzeo odgovornost i donio pobjedu svom timu.

EFES - CRVENA ZVEZDA 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 14:7)

Uspijevao je tim Vladimira Jovanovića da u prvom poluvremenu kroz čvrstu odbranu i agresivnost dođe do poena, Ben Bentil je pogađao i iz nekih teških situacija, ali tako nije moglo tokom cijelog meča. Nije bilo napadačkog impulsa, dok je sa druge strane Micić nanizao 11 poena u drugom dijelu igre i tako prelomio meč.

Taman je Crvena zvezda prišla na 53:48, a onda je Filip Petrušev izgubio dvije lopte i tako u 28. minutu doprinio da se momentum utakmice prebaci na stranu turskog tima. Tu je meč praktično bio gotov - Zvezda je do kraja dala samo devet poena i Efes je rutinski stigao do prve pobjede.

Kod Crvene zvezde je samo Ben Bentil bio dvocifren sa 13 poena, dok je kod Efesa Klajburn imao 19, a Micić 16. Sa jednim dvocifrenim u Evroligi teško da iko može da se pobijedi, mada to što je Zvezda imala više skokova i što je svela šampiona Evrope na samo 72 poena jeste za pohvalu.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević 6, Adams 9, Mitrovič 3 (4sk, 5as), Lazič 5 (6sk), Martin 8 (4sk), Ivanović 9 (5as), Marković, Kuznić, Petrušev 6 (6sk), Bentil 13 (4sk)

21:16

KRAJ!

Crvena zvezda je poražena! Nije na kraju bilo snage u napadu, iako je odbrana funkcionisala odlično svih 40 minuta!

EFES - CRVENA ZVEZDA 72:59

21:11

37. minut: Martin daje nadu! 68:57

Vil Klajburn beleži 17. poen prodorom za 68:55, a nakon toga smo videli tajmaut Efesa. Ne uspeva posle minuta odmora da pogodi Mbaje. Martin se lepo okrenuo i pogodio za 68:57!

21:06

35. minut: Izbačen Lazić!

Faul u napadu Adamsa, a Branko Lazić je izbačen sa meča! Posle nesportske u prvom poluvremenu sada je dobio tehničku zbog prigovora.

Trojka Nikole Ivanovića, pa faul Micića u napadu - 64:55!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:02

32. minut: Hitno mora Zvezda nešto da menja!

Elajdža Brajant se sa penala upisuje u strelce i sada je 61:52. Faul u napadu Luke Mitrovića, a Danston dodaje poene za dvocifrenu prednost - 63:52.

Tajmaut Jovanović!

20:59

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Zakuvalo se - 59:52

Bentil i Martin kombinuju i daje Martin poene ispod koša zua 56.52, ali Micić daje trojku za 59:52. Bentil promašuje trojku,a Martin je blokiran.

20:53

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Stao je Zvezdin napad... 56:48

Ivanović ne pogađa trojku, a Mbaje je fauliran i posle penala je 56:48. Srećom po Zvezdu fauliran je Nikola Ivanović koji je precizan sa linije penala i sada je 56:50.

To je to za treću četvrtinu!

20:48

28. minut: Petrušev jako loš - 55:48

Martin hvata Klajburnov promašaj, ali Petrušev baca loptu u kontru igračima Efesa - 53:45. Lazarević daje trojku i vraća svoj tim na 53:48.

Užasan napad Zvezde završava se izgubljenom loptu, ali onda Filip Petrušev bukvalno daje loptu u ruke Miciću - 55:48.

Izvor: kkcrvenazvezda.rs

20:45

27. minut: Adams prekida post! 51:45

Žižič pogađa preko Lazića, a Stefan Marković je neprecizan za tri. a onda i Adams gubi loptu. Nakon toga Lazić prekida napad rivala i dobija nesportsku! Micić je to kaznio sa penala za 51:43.

Lazarević krade loptu, ali Petrušev promašuje trojku, a onda Adams u kontri konačno sa linije penala prekida post Zvezde - 51:45.

20:38

24. minut: Odmiče Efes! 47:41

Micić je fauliran na šutu za tri, pogađa sva tri za 44:39. Mitrović je poslao sjajnu asistenciju i Petrušev je zakucao, a onda je Beboa dao trojku za 47:41.

20:34

DRUGO POLUVREME! Igra se poen za poen - 41:39

Bentil je fauliran ispod koša i uspeo je da postigne poene za vođstvp - 36:35. Micić izjednačuje sa penala, Ubrzala se igra i posle poena Klajburna Efes vodi 41:39

20:27

Lista strelaca

Kod Crvene zvezde Ben Bentil je imao 8, Džejlen Adams 7, a Branko Lazić 5 poena. Kod Efesa Vil Klajburn je bio najbolji sa 11 poena, Rodrig Beboa je dao 7, a Micić i Polonara po 5.

20:14

Šta smo videli?

Crvena zvezda je počela sezonu strašnom odbranom, trebalo je skoro pet minuta igre aktuelnom šampionu Evrope da postigne prve poene na ovom meču, ali Vil Klajburn je svojim minijaturama uspeo da pokrene domaćina.

Ipak i kada je krenuo Efes, Zvezda je i u napadu i u odbrani pre svega velikom energijom i zalganjem uspevala da se suprotstavi i da održi priključak.

20:11

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vodi Efes 35:34

Luka Mitrović je pogodio, ali je isteklo vreme za napad, a onda se ispravio i sjajnom rampom je zaustavio Amata Mbajea - na kraju poen razlike za Efes!

20:09

19. minut: Drži se Zvezda! 35:34

Ben Bentil je fauliran i pogađa oba bacanja, ali Micić je precizan sa druge strane za 33:31. Treći faul pravi Polonara, Luka Mitrović se upisuje u strelce bacanjem - 33:32.

Danston zakucava, ali ispod koša sa druge strane završava Luka Mitrović za 35:34.

20:05

18. minut: Polonara rešeta - 31:29

Polonara ispod koša koristi sjajnu asistenciju Micića, a Klajburn ponovo poentira ispod koša za 28:27. Bentil opet daje poene iz teške pozicije za 29:28.

Trojku daje Polonara i raste prednost domaćina - 31:29.

20:02

15. minut: Micić pogađa, ali ne da se Zvezda - 27:24.

Poenima Ivanovića Zvezda vodi, a onda Branko Lazić pogađa za 25:21. Micić daje trojku "u lice" Petruševu. Džejlen Adams pogađa sa druge strane za 27:24.

19:57

DRUGA ČETVRTINA! Koš za koš - 21:21

Stefan Lazarević izjednačava trojkom, a onda Petrušev zakucava i Zvezda vodi 19:17. a nakon ogromnog promašaja Plajsa Klajburn izjednačava - 19:19.

Igra se koš za koš i posle novih poena Klajburna Vladimir Jovanović traži tajmat-

19:50

KRAJ PRVE ČETVRTINE! 17:14 za Efes

Niz loših napada sa obe strane, a Beboa pogađa uz zvuk sirene za 17:14 za Efes! Idemo na odmor!

Anadolu Efes Istanbul's Vasilije Micic celebrates after his team won the Basketball Euroleague Final Four championship final match between FC Barcelona and Anadolu Efes Istanbul in Cologne, western Germany, on May 30, 2021. Istanbul won 86-81.,Image: 613289736, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia
Izvor: Profimedia

19:47

8. minut: Vodi Efes - 15:14

Daje poene Beboa, a onda Adams promašuje otvorenu trojku. Isto je uradio Amat Mbaje, a onda posle poena Beboe rezultat je 12:12.

Bentil promašuje ceo obruč, ali u narednom napadu daje šut iz okreta - 14:12. Amat Mbaje daje trojku i prvi put vodi Efes - 15:14.

19:43

7. minut: Topićeva prva asistencija! 10:7

Mitrović promašuje zicer, a Klajburn pogađa preko Mitrovića za 5:4. Branko Lazić na asistenciju Topića daje trojku za 8:4, a Klajburn je u seriji sa trojkom - 8:7.

Fauliran je Bentil na trojci i sa penala je dao dva poena za 10:7.

19:39

5. minut: Prvi poeni za Efes - 5:2

Micić promašuje trojku, ali i Bentil nije precizan ispod koša. Prolaze četiri minuta bez poena Efesa, a onda Topić ulazi umesto Markovića! Prve poene za Efes daje Žižić - 5:2!

19:35

POČELO JE! Vodi Zvezda 5:0

Promašaji sa obe strane na startu, a prve poene na meču postiže Džejlen Adams za 2:0! Muči se Efes u napadu, ali hvataju skokove ali na kraju Beboa promašuje.

A onda Adams daje trojku - 5:0!

19:31

Startne petorke!

CRVENA ZVEZDA: Džejlen Adams, Branko Lazić, Stefan Marković, Ben Bentil, Luka Mitrović

ANADOLU EFES: Rodrigo Beboa, Vasa Micić, Elajdža Brajant, Amat Mbaje, Ante Žižić

19:20

Ko je otpao?

Miroslav Raduljica nije u 12, kao ni Dalibor Ilić. Dok su Nedović i Dobrić van tima zbog povrede, ovo je isključivo trenerska odluka.

19:00

A Zvezda ima i igrača koji je ispisao istoriju!

Ben Bentil je stigao u Beograd i odmah je ušao u istoriju i to kao prvi košarkaš iz Gane koji je ikada nosio dres crveno-belih. O svom odrastanju, NBA iskustvu, ali i Premijer ligi i Nemanji Vidiću pričao je za MONDO!

18:45

A on će biti stub pod košem!

Dugo se pričalo o mogućem dolasku Dalibora Ilića u Crvenu zvezdu, a konačno se to ostvarilo ove sezone. Sada će povremeni reprezentativac Srbije debitovati u Evroligi, a o tome je pričao za MONDO!

18:30

Da li ćemo ponovo videti bisera crveno-belih?

Za sada je sigurno da na ovom meču neće igrati Nemanja Nedović i Ognjen Dobrić, a to bi moglo da donese prostor mladom Nikoli Topiću!

On je igrao na uvodnom meču ABA lige, a pre toga je za MONDO pričao o svojim očekivanjima od ove sezone. Pročitajte i taj intervju!

17:45

Čekamo da Adams zaigra u Evroligi!

Džejlen Adams je novi lider ovog tima, stigao je iz Australije da zaigra u Evropi, a pred početak sezone za MONDO je pričao o svojoj ulozi, dolasku u Crvenu zvezdu ali i o - navijačima Partizana! Pročtiajte ceo intervju ovde.

17:30

POČINJE!

Evroliga može da krene! Videli smo prve mečeve u četvrtak, a u petak ćemo videti srpske timove na terenu! Prva na parket izlazi Crvena zvezda koja će igrati sa Anadolu Efesom na gostujućem terenu od 19:30.