crvena zvezda igokea aba liga uživo prenos livestream

Crvena zvezda savladala Igokeu u ABA ligi. Slede važni okršaji u Evroligi, u borbi za mjesto među osam najboljih.

crvena zvezda igokea aba liga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda ubjedljivo je savladala Igokeu u ABA ligi - 104:71 (27:11, 34:19, 20:11, 23:30). Pitanje pobjednika riješeno je već poslije šest minuta igre kada je domaći tim stekao dvocifrenu prednost koja je do kraja meča samo rasla. Važna pobjeda za tim Duška Ivanovića pred bitan evroligaški meč sa Makabijem u Tel Avivu. Duel u kom je trijumf neophodan za nastavak borbe za plasman među osam najboljih ekipa u elitnom takmičenju, posebno zbog četiri uzastopna poraza. Trenutni skor je 10-13.

Imali su crveno-bijeli pad u formi u prethodnom periodu, izgubili su od Virtusa i Armanija tokom nedjelje, pa su bijes iskalili u regionalnom takmičenju. Za oko tri minuta su stavili tačku na utakmicu. U 3. minutu meča bilo je 7:4 za domaćina, a onda je u 7. na semaforu stajalo 22:4, serija 15:0 otklonila je sve dileme. U tom periodu su Luka Vildoza i Filip Petrušev praktično sami dali sve poene iz igre.

U nastavku meča Ivanović je razigravao svoje izabranike i podizao formu, Fakundo Kampaco, koji ne može još uvijek da igra u Evroligi, plesao je po parketu, Stefan Marković je bio odličan na obje strane terena. Nekadašnji trener Zvezde, a sada šef struke Igokee Vladimir Jovanović mogao je samo da gleda pored terena. Tražio je tajm-aute, pokušavao da "probudi" svoj tim, ali ništa nije mogao. Dovoljno je reći da je na poluvremenu razlika između dva tima bila dupla (61:30).

Drugo poluvrijeme je bilo jednosmerno, pukla je "stotka" na oko tri minuta pre kraja, a posebno se u tim momentima istakao Nemanja Nedović, prvenstveno u šutu za tri poena. Publika je mogla da uživa u novim majstorijama i sigurnoj pobjedi crveno-bijelih.

18:08

KRAJ

Meč je završen, puka je i "stotka" - 104:71.

17:58

35' - JOŠ PET MINUTA

Do kraja je ostalo još pet minuta - 93:56.

17:54

32' - ČEKA SE SAMO REZULTAT

Jasno je da je u Pioniru pitanje pobednika odavno rešeno. Čeka se samo konačan rezultat - 82:45.

17:49

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Zvezda vodi - 81:41.

17:43

27' - NOVA MAJSTORIJA KAMPACA!

Još jedan majstorski potez Kampaca, pogodio je trojku preko ruke iz veoma teške pozicije, Zvezda ima veliku prednost - 75:39.

17:40

26' - SJAJAN POTEZ I KOŠ ILIĆA

Sjajna akcija Zvezde, Kampaco je dodao do Petruševa koji pronalazi Ilića za lake poene - 70:35. Usledio je TV tajm-aut.

17:37

25' - LAZIĆ I KROFORD

Lazić poentira posle sjajne asistencije Petruševa, a onda Kroford koristi grešku odbrane - 68:34.

17:32

22' - SERIJA 5:0

Drugo poluvreme Zvezda počinje serijom 5:0, poeni Lazića i trojka Dobrića - 66:30!

17:27

POGLEDAJTE MAJSTORIJU KAMPACA

Ovako je Kampaco asistirao Iliću.

17:20

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca posle prvog poluvremena.

ZVEZDA: Vildoza 13, Lazarević, Kampaco 10 (3as), Lazić 1, Dobrić 9, Ivanović, Ilić 5, Nedović 3, Marković (6as), Kuzmić 7 (3sk), Petrušev 10 (6sk), Bentil 3 (3 izg.l)

IGOKEA: Kondić 3, Nerandžić 4, Delalić, Tanasković 7, Stanković, Kroford 9, Jošilo, Milosavljević 1, Voler 4, Marić 2, Đorđević, Bošković

17:17

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda ima ogromnu prednost, a pred kraj prvog dela trener Jovanović dobio je tehničku zbog žustrih protesta. Onda je Kampaco uz zvuk sirene dao trojku - 61:30!

17:11

18' - DOBRIĆ ZA TRI

Nova trojka Dobrića, Zvezda ima ogromnu prednost - 50:28!

17:06

16' - MARKOVIĆ NA ZAPISNIČKOM STOLU

Posle izgubljene lopte Vildoze Marković je pokušao da je ukrade i završio je na zapisničkom stolu. Ispred Moke Slavnića koji je sedeo pored. Potom je Dobrić dao trojku - 43:22.

Izvor: Arena sport

17:01

14' - TROJKA VILDOZE!

Nastavlja Zvezda da dominira, Vildoza daje trojku, Jovanović traži novi tajm-aut - 37:16.

16:58

12' - ZAKUCAVA ILIĆ!

Sjajno dodavanje Kampaca i još bolje zakucavanje Dalibora Ilića - 34:15.

16:56

11' - NEDOVIĆ - TROJKA I GREŠKA

Nedović daje trojku, a onda faulira Volera na šutu za tri, on pogađa trojku i dodatno bacanje, a onda Ilić pogađa - 32:15.

16:52

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina i Bentil se upisao trojkom - 27:11.

16:49

8' - PENALI

Dosta faulova i slobodnih bacanja, Zvezda ima veliku prednost - 24:9.

16:46

7' - SERIJA 15:0!

Bilo je 7:4 i onda je Zvezda napravila seriju od 15:0 (22:4). Prekinuo je to konačno Kondić polovičnim izvođenjem penala - 22:5.

16:42

6' - SVE POENE IZ IGRE DALI SU FILIP I LUKA

Posle šest minuta igre Zvezda ima dvocifreno vođstvo - 17:4. Sve poene iz igre dali su Vildoza i Petrušev, Filip je dao tri trojke iz tri pokušaja (9 poena), a Luka je dodao 7. Jedan je dodao Lazić, sa penala, na početku meča.

16:38

5' - OPET PETRUŠEV!

Nova trojka Petruševa posle dodavanja Kuzmića, Jovanovći traži minut odmora - 12:4!

16:37

4' - VILDOZA!

Vildoza je asistirao Petruševu za prvu trojku, pa je dao trojku i onda je pogodio oba slboodna bacanja- 9:4!

16:33

2' - TROJKA PETRUŠEVA

Lazić je polovičan sa penala, Petrušev zatim pogađa za tri, na drugoj strani je Kroford poentirao - 4:2.

16:28

PETORKA ZVEZDE

Zvezda počinje meč u petorci: Vildoza, Lazić, Dobrić, Petrušev, Kuzmić.

16:16

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Pioniru počinje u 16.30 časova.

16:08

SLEDE VAŽNI EVROLIGAŠKI MEČEVI

Crvena zvezda bori se za mesto u top8 Evrolige, trenutno je na skoru 10-13 i naredna dva meča su od ekstremne važnosti. Gostuju Makabiju (9. februar), a onda dočekuju Albu (24. februar). Između toga imaće gostovanje Zadru (12.2), kao i mečeve u Kupu Radivoja Koraća u Nišu.

15:55

"BOLJE DA KAMPACO NIJE DOLAZIO"

O problemima Zvezde u prethodnom periodu pričao je iskusni stručnjak Vlade Đurović.

"Niko ne pominje da je problem što je Kampaco prisutan na treninzima, a ne može da igra u Evroligi. Mogu da zamislim kako to izgleda na treningu, verovatno je zaslužan za svaki koš centara, a toga nema u Evroligi. Saigrači ga vide kako sedi pored klupe i ne može da pomogne, razmišljaju 'Eh, da nam je sad tu'. U takvim okolnostima, možda bi za ekipu bilo bolje da nije dolazio. Nažalost, postoji šansa da Zvezda više neće imati šansu za plasman u top8 kada on bude mogao da igra", rekao je Đurović.

15:40

IVANOVIĆ OPREZAN

Pred ovaj meč Duško Ivanović izneo je pohvale na račun protivnika, oprezno ulazi u okršaj sa Igokeom.

"Čeka nas tim sa brojnim iskusnim i kvalitetnim igračima i njihovo mesto na tabeli nije u skladu sa onim šta ta ekipa može. Promenili su i trenera i sigurno će pozitivno reagovati. Igraće sa mnogo energije, htenja i želje i na to moramo da odgovorimo na pravi način. Potrebno je da uhvatimo ritam i da dođemo do pobedeu periodu u kom nismo imali mnogo vremena da treniramo i radimo", rekao je Ivanović.

15:33

VLADA JOVANOVIĆ PROTIV BIVŠEG KLUBA

Na klupi Igokee je Vladimir Jovanović. Mladi stručnjak koji je sezonu započeo kao trener Crvene zvezde. Zbog slabih rezultata došlo je do sporazumnog raskida saradnje posle čega je stigao Duško Ivanović. Nedavno je Jovanović preuzeo Igokeu.

Izvor: Mondo/Slaven Petković