Odlična Zvezda "vezala" treću pobedu u Evroligi - u gradu gde ne gubiI!

Na čelu sa sjajnim Lorencom Braunom, crveno-beli ostvarili veliki trijumf protiv Armanija u "Mediolanum Forumu".

Pogled na evroligašku tabelu je sve prijatniji navijačima Crvene zvezde!

U milanskom "Forumu", na prvom evropskom gostovanju sa Draganom Šakotom, crveno-beli ostvarili su važnu pobedu:

Armani - Crvena zvezda 67:77 (18:20, 22:19, 10:18, 17:20)

Na parketu na kojem je pobedio i u prethodna dva evroligaška gostovanja, srpski tim odigrao je najbolji meč ove sezone, pokazao da napreduje pod vođstvom novog trenera i ponovo imao maestralnog Lorenca Brauna za vođu.

Odlični Amerikanac počeo je meč sa tri jeftino izgubljene lopte, ali one nisu uticale na ritam hladnokrvnog organizatora igre. Igrao je u svom tempu, nalazio odlična rešenja i sa 21 poenom i indeksom korisnosti 29 istakao kandidaturu u trci za MVP-a runde.

Svaki put kada je bilo potrebno, Braun je "dodavao gas" ili smirivao ekipu i nalazio rešenja koja su vodila Šakotin tim ka trećem trijumfu u nizu i skoru 5-7.

Amerikancu idu najveće zasluge za ovaj trijumf, a pohvale zaslužuje i odlična odbrana crveno-belih, koja je prvi put u sezoni svela napad ekipe Etorea Mesine na manje od 76 poena. U drugom poluvremenu domaći su postigli samo 27 i izuzev pojedinačnih naleta Serhija Rodrigeza (14 poena) i Majkla Rola (sedam), nisu imali prostor da uhvate ritam u napadu.

Bez Micova, Nedović nije izdržao

Srpski internacionalac Vladimir Micov nije igrao za Armani zbog povrede, a Nemanja Nedović je nastupio samo u prvom delu, pa u drugom nije ulazio. Prve, nezvanične informacije otkrile su da je u pitanju problem sa butinom.

Uz čvrstu defanzivu, Zvezda je imala i raspoloženog Bilija Berona (4/8 za tri), ali i važan doprinos zapaženih krilnih centara - definitivno oporavljenog Derika Brauna (12 poena) i Mohameda Fajea (6), kao i centara, čiju je aktivnu ulogu Šakota i tražio uoči ovog gostovanja.

Uz podršku Dejana Stankovića iz prvih redova kraj terena, Beograđani su obradovali grupu svojih navijača u "Forumu" i krenuli ka sredini tabele.

Šansu da produže evroligašku seriju imaće sledeće nedelje protiv Baskonije u Beogradu, ali će pre toga igrati protiv FMP-a u ABA ligi, u kojoj im je od prošlog vikenda prostor za grešku sveden na minimum.

Armani: Dela Vale 7, Mek 2, Biliga, Moraskini 7, Rol 9, Rodrigez 14 (5 skokova), Tarzuvski 3, Nedović 6, Burns, Vaht 6, Bruks 7, Skola 6.

Zvezda: Kuzmić 2, Braun 12, Čović 2, L. Braun 21 (4 skoka, 7 asistencije, 4 izgubljene lopte), Davidovac 6, Faje 6, Beron 17, Dobrić 3, Gist 2 (6 sk), Dženkins, Simanić, Odžo 6.

22:33

- Kraj utakmice, pobeda Zvezde! -

Konačan rezultat:

22:30

Lorenco Braun pogađa za dva, za izvesnu pobedu!

Još jedan sjajan potez plejmejkera i koš, posle kojeg je Derik Braun pogodio za "plus 10" (75:65) na 20 sekundi pre kraja.

22:28

Dela Vale nije pogodio, Zvezda kreće u napad

Još minut do kraja...

22:27

L. Braun iznudio važan faul - 65:71

Šutirao je Zvezdin plej sa distance, a Džef Bruks ga je faulirao i poslao na liniju penala.

Još minut i 22 sekunde.

22:25

Uzbudljivo u Milanu

Derik Braun promašio je zakucavanje, a lopta se odbila do Lorenca Braun, pa otišla o jednog igrača domaćih u aut.

Minut i po pre kraja, Zvezda ima još 10 sekundi napada.

22:24

"Ćaćo" Rodrigez siguran, za 65:69

Španac je iznudio prekršaj i realizovao oba šuta sa linije penala.

Još minut i 58 sekundi.

22:23

L. Braun i Gist - zakucavanje!

Alej-up za TOP 10 Evrolige!

Odlična akcija posle tajm-auta i atraktivno "kucanje" veterana, za "plus 6" - 69:63 za Zvezdu.

Još dva minuta do kraja.

22:22

Majkl Rol drži Armani u igri - trojka

Američki veteran ubacio je trojku iz ugla, za rezultat 63:67 pre tajm-auta na tri i po minuta do kraja.

"Milano, Milano", viče dvorana u ovim trenucima.

22:20

Gist blokira, L. Braun pogađa!

Jako važni momenti!

Zvezdin plejmejker utrčao je u reket i pogodio o tablu, za vođstvo 67:60.

22:19

Trojka na trojku, Beron pa Rodrigez

Zvezdin šuter, pa Armanijev "plej" razmenuju tojke uoči poslednjih pet minuta.

Rezultat je 60:65.

22:18

Italijan vuče Armani

Amedeo Dela Vale najopasniji je igrač po Zvezdin koš u poslednjoj četvrtini. Sada je doveo Armani na "minus 5" - 57:62.

22:17

Zvezda ispunila bonus 55:62

Ognjen Dobrić napravio je prekršaj kojim je Zvezda iskoristila bonus, ali su potom crveno-beli odigrali jako dobru odbranu u reketu.

Još šest minuta do kraja.

22:13

D. Braun, jako bitna trojka!

Još jedan pogodak za tri iskusnog krilnog centra, za "plus 9" (62:53) na osam minuta do kraja.

22:11

Majkl Odžo, snažno uz faul

Zvezdin centar primio je loptu u reketu, okrenuo se i jako zakucao uz prekršaj za vođstvo 59:51. Počeo je 32. minut.

22:06

- kraj treće četvrtine, 50:57 -

22:05

Trojka na trojku, Faje pa Rol

Zvezdin krilni centar ubacio je trojku za "plus 10" crveno-belih (57:47), posle čega i Majkl Rol ubacuje iz daljine, da vrati razliku na sedam poena.

22:03

Sjajan potez L. Brauna - nije promašio za dva

Još jedan dobar prodor plejmejkera i pogodak za "plus 7" (54:47) crveno-belih uoči poslednjeg minuta četvrtine.

22:01

Lepa kontra Zvezde - 45:52

Odžo je proigrao Davidovca, a on je poentirao iz reketa, za najveće vođstvo Beograđana.

Zvezda je u seriji 9:0 pred finiš treće četvrtine, a Etore Mesina reagovao je na to tajm-autom.

21:58

Beronova treća trojka, Zvezda vodi

Zvezdin šuter ubacuje svoju treću trojku, za "plus 3" (45:48).

U sledećem napadu je Majkl Odžo iznudio prekršaj i stao na liniju penala (45:50).

21:55

Uz Zvezdu je večeras i Dejan Stanković

Nekadašnji kapiten crveno-belih fudbalera i reprezentacije Srbije došao je u Forum da uživo podrži ekipu Dragana Šakote.

21:54

Snažna blokada Rodrigeza - 45:45

Faje je pokušao iz ugla, uz zvuk sirene, ali ga je "Ćaćo" blokirao i to proslavio sa navijačima.

21:51

"Ćaćo" Rodrigez iz daljine, za 45:43

Davidovac je uradio sve što je mogao, ali je Španac pogodio težak šut za tri, da još jednom vrati vođstvo Armaniju. U toku je 24. minut.

21:49

Davidovac, pa Skola - 42:41

Zvezdino krilo nakratko je dovelo Zvezdu u prednost, a Argentinac je odmah odgovorio.

Šutirao je potom Davidovac i za tri, ali je lopta izašla iz obruča.

21:37

Strelci na poluvremenu

Armani: Dela Vale 2, Mek 2, Moraskini 7, Rol 3, Rodrigez 4, Tarzuski 3, Nedović 6, Vajt 6, Bruks 5, Skola 2. Timski: 10/16 za dva, 3/15 za tri, 11/13 sl. bacanja, 14 skokova (11-3), 7 asistencija, 2 ukradene, 2 izgubljene lopte.

Zvezda: Kuzmić 2, D. Braun 7, Čović 2, L. Braun 9, Davidovac 2, Faje 3, Beron 9, Dobrić 3, Odžo 2. Timski: 9/19 za dva, 6/13 za tri, 3/3 sl. bacanja, 17 skokova (14-3), 6 asistencija, 1 ukradena, 5 izgubljenih lopti.

21:31

L. Braun za "minus 1" na poluvremenu

Utrčao je Zvezdin plej u reket domaćih i poentirao uz zvuk sirene, za rezultat na pauzi:

Armani - Zvezda 40:39 (18:20, 22:19)

21:28

Beron fauliran na šutu za tri - 38:37

Pola minuta pre poluvremena, Moraskini je preagresivno čuvao Zvezdinog šutera na distanci.

Beron je iskoristio sva tri penala, 29,5 sekundi pre kraja četvrtine.

21:26

Davidovac za Berona - trojka

Zvezdin šuter ponovo pogađa iz daljine (ovog puta iz ćoška), da vrati crveno-bele na posed zaostatka (34:36).

21:22

Nedović hvata ritam - još jedna trojka

Srpski interenacionalac ubacio je drugu trojku, pa umalo i treću (lopta izašla iz obruča), ali Zvezda nije uhvatila defanzivni skok.

Aron Vajt je dohvatio loptu, pogodio i to uz faul, za 34:29.

Ekipe odlaze na tajm-aut, tri minuta i 15 sekundi pre poluvremena.

21:19

D. Braun ubacuje trojku - 29:29

Posle "daleke dvojke", krilni centar pogodio je i svoju prvu trojku.

Potom je pokušao da pogodi i za vođstvo, ali je bio to "tvrd" šut...

21:17

Kratko izjednačenje, pa još jedna trojka Armanija

Majkl Odžo je telom napravio "livadu" Filipu Čoviću za polaganje, a onda je i sam pogodio, za izjednačenje - 26:26.

Međutim, odmah potom Majkl Rol ubacio je još jednu trojku Armanija, za 29:26.

U toku je 16. minut i ekipe odlaze na tajm-aut.

21:15

Prva trojka Armanija - Nedović

Luis Skola je uradio veliki posao u reketu, pronašao usamljenog i preciznog srpskog beka, koji je postavio 26:22 za domaće.

21:13

Armani "okreće" - 23:22

Džef Bruks "vezuje" pet poena, za još jedan preokret Italijana. Ovog puta poentirao je uz prekršaj Džejmsa Gista, u 14. minutu.

21:09

"Upisuje" se i Derik Braun

Bio je to težak šut, na isteku napada, ali je pogodio.

Zvezdin krilni centar postigao je svoje prve poene, za vođstvo 22:18.

21:07

I Dobrić ubacuje trojku, za kraj 1/4

Borbeni bek doneo je Zvezdi prve poene klupe crveno-belih. Postavio je četvrtom timksom trojkom vođstvo Beograđana 20:18 posle pogodaka Rikarda Moraskinija na drugoj strani.

Prethodnih 17 poena Šakotine ekipe ubacili su starteri.

21:02

I Braun ubacuje trojku

Našao je malo prostora plejmejker, podigao se i pogodio za 13:17 na semaforu.

Domaći trojke za sada šutiraju 0/5, crveno-belih 3/7.

U toku je deveti minut meča.

20:57

Faje ubacuje trojku - 10:12

Zahvalni potezi Dejana Davidovca u uvodnom delu meča. Ponovo je bio strpljiv, a Senegalac je to nagradio trojkom iz ugla.

20:56

Armani "okreće" - 10:9

Šelvin Mek ubacuje svoje prve poene, za vođstvo domaćih u sedmom minutu.

20:56

U prvom redu su i igrači Milana

Košarkašku utakmicu izbliza gledaju poznati golman Pepe Reina i napadač Samu Kastiljeho.

20:53

Braun ubacuje za "plus 3"

Zvezdin plejmejker naskače i pogađa pre prvog TV tajm-auta.

U hali je i grupa navijača crveno-belih.

20:52

Nemanja Nedović u igri

Bivši igrač Zvezde izašao je na teren u šestom minutu. Nije potrebno podsećati da je on nekadašnji đak crveno-belih, za koje je igrao od 2008. do 2012.

20:51

Braun gubi previše lopti

Lorenco Braun nije dobro počeo u napadu i za prva četiri minuta izgubio je tri lopte. Poslednju veoma jeftino...

20:49

Prvi poeni Zvezde - Beronova trojka

Šuter crveno-belih iskoristio je blok Ognjena Kuzmića, da prvi put pogodi sa distance za 2:3.

Na drugoj strani, "upisao" se i Serhio Rodrigez, pogotkom za 4:3 u trećem minutu.

20:48

Skola ubacuje prve poene - 2:0

Iskusni Argentinac poentirao je na isteku drugog minuta, za vođstvo domaćih.

20:45

Bilo je jako uzbudljivo u Moskvi!

Sjajnim pogotkom Majka Džejmsa, CSKA je u prvoj utakmici kola savladao Žalgiris. I to u produžetku.