Zvezda hrabro pala u Barseloni: Dala je sve i izgubila u poslednjem minutu!

Crveno-beli u Španiji odigrali jedan od najboljih mečeva ove sezone, ali to nije bilo dovoljno da padne ekipa Svetislava Pešića.

Zvezda hrabro pala u Barseloni: Dala je sve i izgubila u poslednjem minutu! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda otputovala je u Španiju sa velikim zdravstvenim problemima i idejom da odigra dobar meč protiv velikog favorita.

U tome je i uspela, iako nije pobedila.

Barselona - Zvezda 86:82 (29:19, 12:23, 21:24, 24:16)

Izuzev loše prve četvrtine, u kojoj je Nikola Mirotić radio šta je hteo, ekipa Dragana Šakote bila je ravnopravan rival velikom favoritu i odigrala jedan od najboljih evroligaških mečeva ove sezone. I malo je nedostajalo da prvi put pobedi u dvorani "Palau Blaugrana"!

U svakoj četvrtini Zvezda je uspevala da stekne i preotme vođstvo od Barselone. Radila je to trojkama Vladimira Štimca (i to bez promašaja - 2/2!), pogocima zapaženog Kevina Pantera (13 poena) i dodavanjima i jednim brutalnim zakucavanjem svog najboljeg igrača Lorenza Brauna (15 poena, 8 asistencija).

A odlična odbrana bila je osnov za sve dobro što je srpski tim uradio u Španiji.

Ipak, nakon što su crveno-beli zonskom defanzivnom u drugoj četvrtini zaustavili domaće, "Kari" Pešić tražio je igrača koji će povući ekipu dovoljno da prelomi meč. I pronašao je dvojicu u finišu. Bili su to Pjer Oriola i Pau Ribas.

Prvi od njih dvojice pokrenuo je seriju Katalonaca 10:0 u poslednjoj četvrtini, na koju je Zvezda imala odgovor i prišla na samo poen zaostatka (77:76), dva minuta pre kraja.

U tom trenutku je istupio Ribas, uhvatio važan ofanzivni skok, iznudio prekršaj, a onda je i posle "tesnog" promašaja Brauna i Štimca pogodio prelomnu trojku na 48 sekundi pre kraja. Za nedostižnih 86:80...

Posle toga više nije bilo vremena da Zvezda reaguje i da ponovo "napadne" pobedu protiv velikog favorita. A, zaista je malo nedostajalo za taj podvig.

Posle ovog meča, u kojem je zbog povreda raspolagala samo desetoricom igrača, Zvezda je pala na skor 9-12, dok se Barselona vratila na deobu druge pozicije, sa skorom 15-6.

Naredni meč u Evroligi Zvezda će odigrati za osam dana protiv Efesa u Štark areni, a pre toga će narednog ponedeljka gostovati Igokei.

Barselona: Dejvis 10, Ribas 7 (2/3 za tri), Hanga, Smits, Oriola 6 (2/2 za tri), Abrines 5, Higins 6, Dilejni 4 (5 as), Kjurik 8, Klaver 9, Mirotić 25 (1/6 za tri, 6 sk), Tomić 6.

Zvezda: Kuzmić 8, Panter 13, Braun 15 (8 as), Perperoglu, Beron 3, Dobrić 7, Gist 12 (6 sk), Dženkins 6, Simanić 3, Jovanović 3, Štimac 12 (2/2 za tri, 4 sk).

22:48

- Kraj utakmice, Barsa je pobedila Zvezdu 86:82 -

Konačan rezultat je:

22:41

Neverovatno! Ni Štimac, ni Braun...

Najpre centar, pa plejmejker pokušali su da uguraju loptu sa obruča kroz cilindar, ali ona nije prošla...

Na drugoj strani je Pau Ribas postigao trojku posle koje Barsa ima veoma dobru poziciju - vođstvo 86:80 na 48 sekundi do kraja.

22:39

Ribas koristi jedno bacanje - 83:80

Minut i 28 sekundi do kraja, Zvezda kreće u napad.

22:39

Jako bitna Mirotićeva trojka - 82:80

Najbolji igrač Barselone promašio je prvi pet šuteva za tri, pa pogodio šesti, za vođstvo 82:78.

Kevin Panter odmah je odgovorio prodorom i iznuđenim prekršajem, za 82:80.

Još minut i po.

22:37

Braun opet zakucava, za "minus 1"

Ponovo je ukrao loptu Zvezdin plej i opet je ukucao loptu u obruč, za rezultat 79:78 za Barselonu.

Još dva minuta do kraja!

22:36

Ponovo Vladimir Štimac ubacuje trojku - za "minus 1"

Opet je Zvezdin centar dobio prostor na distanci i ponovo je pogodio trojku, na četiri minuta do kraja.

Barselonino vođstvo sveo je na poen razlike (77:76), a Panter je u sledećem napadu gađao trojku za preokret - i promašio.

Još tri i po minuta.

22:34

Zastrašujuće "kucanje" Lorenza Brauna!

Direktno preko Oriole!

Fenomenalan potez Zvezdinog plejmejkera, i to uz prekrašj.

Na pet minuta do kraja, rezultat je 77:73 za Barselonu.

22:31

Barsa je u velikom naletu - 10:0

Oriola i Abrines nagrađuju agresivnu odbranu Katalonaca.

Taj tandem pokrenuo je Barsu i ona sada vodi 77:70, na pet i po minuta do kraja.

Šakota je pozvao tajm-aut.

22:29

Barselona preokreće - 71:70

Panter je driblingom "izlomio" Oriolu, pa pogodio, ali je Barselona odmah reagovala košem Abrinesa posle ofanzivnog skoka.

Šteta što Nikola Jovanović nije dodao loptu "otvorenom" Beronu u uglu, pa je Barsa krenula u napad za vođstvo i povela, košem Malkolma Dilejnija - 71:70.

Još sedam minuta.

22:26

Kuzmić zakucava za "plus 6"!

Panter ne šutira, već asistira centru da iz reketa postavi vođstvo 68:62.

Ipak, na drugoj strani je Oriola odmah ubacio trojku, da prepolovi vođstvo domaćih, pa je rezultat sada 65:68.

U toku je 31. minut.

22:22

- kraj treće četvrtine, 62:66 -

Veoma sumnjiv, ali ipak dosuđen faul Dženkinsa na Tomiću i Braunov promašaj za tri poena uz zvuk sirene.

Završena je treća četvrtina, još jedna u kojoj je Zvezda postigla više poena od domaćina.

22:19

Ponovo Panter - sada raste Zvezdina prednost!

Još jedna trojka beka crveno-belih - druga u nizu, za 60:64.

Na drugoj strani, Ante Tomić je faulirao Jovanovića u borbi za skok, pa je srpski centar iskoristio dva penala za "plus 6" Beograđana u Blaugrani - 60:66!

22:17

Panter za vođstvo u finišu 3/4!

Štimac je odigrao odličnu odbranu, blokirao Korija Higinsa, a onda je Panter na drugoj strani vratio prednost crveno-belima.

Pri rezultatu 60:61, Svetislav Pešić ponovo je pozvao tajm-aut.

Još minut i po do kraja treće četvrtine.

22:15

Dženkins gazi liniju - 60:57

Centimetri su odlučivali da li je bio šut za tri ili za dva, ali je ipak bio za dva.

Bez obzira na to, Zvezda je posle Dženkinsovog koša opet odigrala čvrstu odbranu i krenula u napad za izjednačenje.

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

22:12

Čvrsta odbrana Barselone i treći faul Gista

Tolerišu sudije sada dosta kontakta Barseloni u odbrani, a posledica je bila lako izgubljena lopta Lorenza Brauna.

Na drugoj strani je Štimac dobrom odbranom primorao Tomića na grešku u koracima.

22:10

Odlična saradnja Brauna i Gista - 58:55

Nadmudrivao se Zvezdin plejmejker sa Mirotićem i stvorio šansu Gistu da zakuca uz prekršaj.

Na početku 28. minuta crveno-beli su se ponovo primakli na posed zaostatka.

22:02

Tehnička Šakoti, Barselona vodi

Zvezdin trener dobio je tehničku zbog prigovora dok Barselona pokušava da iskoristi svoj nalet i učvrsti vođstvo.

U 24. minutu rezultat je 53:48 za Katalonce.

21:58

"Pljušte" trojke na početku 3/4

Kjurik i Klaver pogodili su za domaće, Dobrić i Berone za goste.

Ipak, potom je Mirotić dobio loptu u reketu i nadmudio je Gista, da postavi rezultat 49:48

21:42

- na poluvremenu, Zvezda vodi 42:41 -

Strelci

Barselona: Dejvis 2, Ribas 3, Higins 6, Kjurik 5, Klaver 6, Mirotić 17, Tomić 2. Timski: 16/24 za dva, 2/9 za tri, 3/5 sl. bacanja, 13 skokova (9-4), 8 asistencija, 4 ukradene, 7 izgubljenih lopti.

Zvezda: Kuzmić 6, Panter 2, Braun 8, Dobrić 2, Gist 7, DŽenkins 4, Simanić 3, Jovanović 1, Štimiac 9, Timski: 15/24 za dva, 3/11 za tri, 3/4 sl. bacanja, 12 skokova (7-5), 10 asistencija, 4 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

21:39

Vladimir Štimac opet za tri - za vođstvo!

Kao i u Francuskoj, Zvezdin centar i u Barseloni je pogodio trojku, da donese crveno-belima prednost uoči pauze.

Njegovim košem Zvezda je povela 42:39, a Kevin Panter potom nije uspeo da ubaci još jednu, u poslednjem napadu uoči pauze.

21:37

Crveno-beli su ponovo u egalu

Nikola Jovanović utrčao je u reket, iznudio prekršaj i sa linije penala zaokružio sve dobro što su Beograđani uradili u ovom delu meča.

Na dva minuta pre poluvremena, rezultat je 39:39.

21:32

Zvezda na samo "minus 2"

Zonska odbrana crveno-belih poremetila je napad domaćih.

Svetislav Pešić zato zove tajm-aut posle trojke Džejmsa Gista i pogotka Vladimira Štimca sa distance.

Mnogo bolji nastup crveno-belih u drugoj četvrtini. Otud i trenutni rezultat 38:36 za Barselonu.

21:29

I Antoan Grizman u gledalištu

Poznati fudbaler Barselone takođe je u dvorani i iz prvog reda gleda utakmicu.

21:27

Pogađa i Štimac, za "minus 4"

Košem iskusnog centra, Zvezda postavlja dosadašnji rezultat 10:2 u drugoj četvrtini.

Mnogo bolje izdanje crveno-belih u odnosu na kraj prve deonice.

21:23

Zvezda reaguje u 2/4

Barsa je ubacila 13 od prvih 18 šuteva, a Nikola Mirotić je u ovim trenucima na klupi, na odmoru.

Zvezda je reagovala u drugoj četvrtini jačom odbranom, posle čega su poentirali Braun, Panter i GIst.

Pri rezultatu 31:25, Svetislav Pešić zatražio je tajm-aut.

21:21

Pogledajte Mirotićevo zakucavanje

21:17

Barselona rutinski poentira - "plus 10" u Blaugrani

Zvezda je primila previše poena u prvoj četvrtini - čak 29, od čega je Mirotić ubacio 14.

Posle 10 minuta, rezultat je 29:19.

21:14

Mirotić već ubacio 14 poena

Kada bi se posle osam minuta gledao učinak Zvezde i Nikole Mirotića, crveno-beli bi vodili 15:14.

Ovako, rezulat je 25:17 za Katalonce, jer je i Viktor Klaver poentirao iz reketa.

Zvezda ima problem da se zaštiti od unutrašnje igre domaćih. Previše lakih poena postižu Pešićevi igrači.

21:12

Sjajni Mirotić brzo okrenuo stvari - 18:13

Zvezda je počela da greši u napadu, a odlični krilni centar ubacio je već devet poena.

Zakucavanjem je odveo Katalonce do "plus 5" u sedmom minutu, za seriju 13:2.

21:06

Barsa se rutinski vraća - 11:11

Nikola Mirotić rutinski je rešio situaciju protiv Boriše Simanića u Zvezdinom reketu.

Potom je pokušao isto na suprotnoj, desnoj strani, ali je taj duel dobio krilni centar crveno-belih.

Ekipe odlaze na prvi tajm-aut.

21:04

Kiks odbrane i laka trojka Kjurika

Najbolji šuter Barselone ostao je potpuno sam na strani i posle "iseckanog" napada ubacio trojku iz ćooška.

Potom je još jednim pogotkom, iz prodora, doneo Barsi "minus 4" - 7:11.

21:03

Bolji početak Zvezde - 2:7

Centar i bek crveno-belih doneli su prednost Zvezdi u prva dva napada.

Potom je i Boriša Simanić ubacio trojku iz svog prvog šuta, za "plus 5" u drugom minutu utakmice.