Uživo

Zvezda pobjedom počela 2021: Radonjić razigravao Koloma i Noka!

Minutaža za Uskokovića, Radanova, Rita, Simanića...

Sve kako je i zamišljeno pred početak meča, Kori Volden na njegovom početku, a Kino Kolom kada Amerikancu ponestane snage. Tako je izgledala Zvezdina pobjeda nad Zadrom u 13. kolu ABA lige.

Dvojica stranaca su se smjenjivala u ulozi organizatora igre, a obojica su uspijevala da razigraju saigrače. Tako su bitne role imali Ognjen Dobrić, Ognjen Kuzmić i Džoni O'Brajant, koji su pomogli timu da dođe do 10. pobjede u regionalnom takmičenju.

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 81:66 (22:16, 21:12, 25:22, 13:16)

Uspijevali su igrači Dejana Radonjića da koriste sve što im je pruženo na ovom meču. Posebnu su dobro bili u završnicama četvrtina, kada su koristili opuštenost gostujućih igrača i uvećavali prednost. Nakon prvih deset minuta je bilo samo šest razlike, i to nakon dobre serije Zvezde, ali je drugi dio odlučio meč.

Crveno-bijeli su do poluvremena stigli do ubjedljive prednosti koju nisu mogli da izgube do kraja susreta.

SASTAVI:

Crvena zvezda: O'Brajant 10, Volden 12, Uskoković, Davidovac 7, Lazić 6, Rit 9, Radanov 8, Dobrić 12, Simanić, Kuzmić 6, Noko 1, Kolom 10.
Zadar: Paponja, Džastis 12, Palokaj 9, Brala 2, Vujičić, Vuković 2, Bursać 15, Junaković 13, Buljan, Onaku 11, Planinić 2.

Krka - FMP odloženo!

TABELA: Crvena zvezda 10-2, Mornar 10-2, Mega Sokerbet 9-3, Igokea 9-2, Budućnost 9-1, Partizan 6-6, Krka 5-7, Split 4-8, Cedevita Olimpija 6-3, FMP 3-9, Borac 3-8, Cibona 3-8, Zadar 2-7, Primorska 0-13 (ne takmiči se).

18:38

Kraj meča!

Pobeda Crvene zvezde nad Zadrom (81:66). Prvi trijumf Dejana Radonjića od povratka na klupu tima sa kojim je pravio velike supehe.

18:36

Evo prvog poena!

Lendri Noko je promašio prvo slobodno bacanje, ali je snažni centar kod drugog bio precizniji! Njegov prvi poen u crveno-belom dresu.

18:35

Deseta trojka Zvezde!

Duop Rit je sve promašio, Branko Lazić mu omogućio novu šansu, a on se odužio trojkom! Ostao je sam i pogodio za 80:64!

Odmoriće u finišu i Kori Volden, a priliku da se upiše u strelce imati Lendri Noko nad kojim je napravljen faul.

18:33

Kino Kolom!

E zbog ovoga je u Crvenoj zvezdi!

Možda nije najspremniji čovek na svetu, ali iskustvo i kvalitet niko ne može da mu ospori. Sedam poena za oko minut, a zatim i izmena, da odmori. Verovatno neće ni ulaziti do kraja meča, pošto je sam pokazao klupi da bi mogao da bude izveden iz igre.

18:31

Zadar sve bliže!

Crvena zvezda je nekoliko minuta bez poena, a Zadar u seriji od osam poena! Od 70:50 stiglo se brzo do 70:58, a seriju je morao da prekine Kino Kolom.

Španski reprezentativac je pogodio pod faulom, a zatim i dodatno slobodno bacanje, za mirniji finiš meča. Na iskustvo. Ostalo je da se igra manje od pet minuta košarke, a crveno-beli imaju 15 poena prednosti.

18:27

Stala je Zvezda

Samo dva poena za skoro četiri minuta igre bi mogli da zabrinu, ali nije ni toliko bitno jer je prednost protiv Zadrana već ubedljiva.

Deluje da gosti nisu sigurni da mogu do preokreta, iako su u poslednjih nekoliko minuta smanjili zaostatak pa je sada 70:54!

18:17

Kraj treće četvrtine!

Nakon 30 minuta košarke u meču 13. kola ABA lige, Crvena zvezda ima 18 poena prednosti protiv Zadra (68:50).

Kino Kolom je hrabro krenuo u reket, iznudio slobodna bacanja koja je pogodio, a zatim Zadrani za tri sekunde nisu uspeli da organizuju akciju koja bi im donela poene.

18:16

Tandem Kolom-Kuzmić!

Dve identične akcije su odigrali španski plej i srpski centar u razmaku od samo dvadesetak sekundi. Obe su rezultirale lakim poenima Ognjena Kuzmića koji se sjajno razume sa novim organizatorom igre.

18:14

Mnogo bolja igra gostiju...

Tokom treće deonice je Zadar, predvođen Bursaćem, pronašao svoju igru. Ne biraju komplikovana rešenja, trudi se da jednostavno rešavaju napade i to im donosi rezultat.

Sa druge strane, Crvena zvezda se malo mučila u napadu, ali je to popravljeno ulaskom Kina Koloma u igru.

18:08

Bursać u centru pažnje!

Srpski centar u redovima Zadra je postigao poslednjih šest poena svog tima i praktično sam smanjio prednost domaće ekipe.

Zbog njegovih poteza je Dejan Radonjić zatražio tajm-aut.

18:02

Dva od dva za Onakua!

Znate kako centar Zadra izvodi bacanja? Onako kako je to nekada radio Radivoj Korać, ''sa zemlje''. Zanimljivo je videti, a u njegovom slučaju donosi i rezultat.

17:59

Serija Zvezde!

Računajući i poslednje minute druge četvrtine, Crvena zvezda je nanizala 14 poena!

Pogađali su Duop Rit za dva i Kori Volden za tri poena, pa je prednost porasla do maksimalnih 20 poena. Nakon pogotka Zvezdinog beka rezultat je 48:28!

17:54

Jedini Srbin u redovima Zadra

Dres hrvatskog tima nosi i Aleksandar Bursać, momak koji je u mlađim kategorijama bio reprezentativac Srbije.

On je karijeru gradio u Vršcu, Vojvodini i FMP-u, gde je proveo četiri sezone, pre nego što se u julu 2020. godine preselio u Zadar. Ove sezone prosečno beleži oko poena i dva skoka u regionalnoj ligi.

17:50

Prvi put igra Lendri Noko

Snažni centar je trebalo da pojača tim letos, ali njegovi rezultati na testiranjima nisu dozvolili da odmah počne sa košarkom. Tek nakon boravka u SAD i dodatnih testiranja, Lendri Noko je dobio dozvolu da nastavi karijeru.

Večeras je upisao debi za Crvenu zvezdu, tim koji je još letos želeo da ga ima u svojim redovima.

17:46

Nova trojka Zvezde!

Pogađa Ognjen Dobrić i rezultatom 43:28 odlazimo na odmor!

Kraj druge četvrtine, koja je ponovo pripala crveno-belima i u kojoj su dodatno uvećali prednost.

17:43

Davidovac preuzima veliku ulogu!

Nekoliko minuta Zvezdine krize rešava Dejan Davidovac. Prvo pogođenim slobodnim bacanjima, zatim i trojkom koja održava prednost. Na njegovu sjajnu igru se nadovezao Kori Volden, pa je rezultat 40:28 za crveno-bele!

17:35

Kakav promašaj Davidovca!

Neverovatan kiks košarkaša Zvezde. Dejan Davidovac je ukrao loptu, pobegao u kontru, a zatim promašio polaganje. Lopta je skakala po obruču, a na kraju se vratila u teren kako bi Zadrani započeli novi napad.

Usledio je pogodak Planinića, pa Dejan Radonjić traži tajm-aut na 32:25!

17:32

Tri bacanja za Rita!

Šutirao je trojku stranac u redovima Zvezde, nije pogodio, ali je bio pod faulom.

Promašio je prva dva slobodna bacanja, pogodio treće i dodatno pokvario skor sa linije penala za crveno-bele. Sada je srpski tim na 3/7!

17:29

Idemo na tajm-aut Zadra!

Lagano zakucavanje Korija Voldena za prvu dvocifrenu prednost na meču!

Crvena zvezda 31:21 Zadar

17:28

Serija fenomenalnih poteza!

Dva pogotka Alekse Radanova za četiri poena Crvene zvezde, zatim odgovor Džastisa sa desetak metara udaljenosti, a onda i Branko Lazić u poslednjoj sekundi napada i to posle driblinga!

17:23

Počinje druga četvrtina!

Volden, Radanov, Lazić, Rit i Lendri Noko, koji debituje u crveno-belom dresu su na parketu za srpski tim!

17:20

Kraj četvrtine - 22:16!

Kodi Džastis, najbolji igrač gostujućeg tima, završava prvi deo susreta jednim pogođenim slobodnim bacanjem!

17:19

Počelo je trojkama!

Duop Rit je pogodio prvu, Branko Lazić drugu, pa sada crveno-beli imaju opipljivu prednost. Uz to, u strelce se upisao i Kolom, koji je bio polovičan sa linije penala.

Nakon pogotka Lazića imamo najubedljivijih 22:15!

17:14

Džoni O'Brajant!

Pogođen šut preko ruke, ukradena lopta, pa iznuđen faul za slobodna bacanja. Džoni O'Brajant je pogodio jedno, ali je na njegovim krilima Crvena zvezda stigla do ''plus četiri'' (15:11).

17:10

Pivotira Kuzmić!

Sjajno je pogodio Ognjen Kuzmić, ali je ubrzo morao da izađe iz igre zbog dve lične greške. Zvezda će pokušati nešto nižom petorkom, pošto su sada u reketu O'Brajant i Rit.

Fenomenalni Dobrić krade jednu loptu, a nakon ''duplog pasa'' sa Voldenom polaže za 12:11 u hali Aleksandar Nikolić.

17:08

Sjajan Junaković!

Košarkaš gostiju je pogodio trojku pod faulom, a lopta je upala bez dodirivanja mrežice. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje, pa Zadrani imaju prednost!

17:07

Prva izmena Radonjića danas!

Duop Rit je ušao u igru umesto Boriše Simanića!

17:06

Prva prednost Zvezde!

Četiri minuta su bila potrebna da crveno-beli stignu do prednosti (8:7)!

Najzaslužniji za to je Kori Volden koji za sada i pogađa i razigrava saigrače.

17:03

Dobro otvaranje Zadra!

Nakon nešto manje od dva minuta igre, Zadar vodi 7:2. Postigli su gosti prva četiri poena na meču, zatim je položio Kori Volden, ali je Džastis uzvratio trojkom!

17:00

Startna petorka Zvezde!

Dejan Radonjić na teren šalje čak četvoricu domaćih igrača.

• Kori Volden
  • Ognjen Dobrić
  • Dejan Davidovac
  • Boriša Simanić
  • Ognjen Kuzmić

U ekipi su još i Džoni O'Brajant, Aleksa Uskoković, Branko Lazić, Duop Rit, Aleksa Radanov, Lendri Noko i Kino Kolom.

16:55

Gust raspored

Crveno-beli su poslednji meč odigrali 30. decembra u Evroligi, a već 2. januara imaju ABA obaveze. Utakmicom protiv Zadra počinje niz od deset januarskih mečeva srpskog tima.

16:54

Dobar dan!

Pratite uz MONDO prenos utakmice regionalne lige između velikog favorita Crvene zvezde i autsajdera, gostiju iz Hrvatske, ekipe Zadra!