Košarka

"Zmajice" superiorno završile kvalifikacije za Eurobasket: "Plus 26" protiv Estonije!

Na kraju, 52:78 za bh. tim

Izvor: FIBA

Košarkašice Bosne i Hercegovine završile su kvalifikacije za Eurobasket 2021 rutinskom pobjedom nad Estonijom!

Današnji duel u Orenburgu nije imao rezultatski značaj za izabranice Gorana Loje, koje su prekjuče trijumfom nad Švajcarskom (62:67) izborile nastup na prvenstvu Evrope prvi put nakon 1999. godine.

"Zmajice" su, ipak, maksimalno odigrale današnji meč, trijumfovale rezultatom 52:78, te kvalifikacije završavaju uz 11 bodova, odnosno pet pobjeda i jednog poraza.

Sva četiri perioda bh. igračice rutinski su riješile, te već nakon prvog poluvremena imale prednost od 14 poena koja je u preostale dvije četvrtine skoro udvostručena.

Briljirala je Melisa Brčaninović sa 23 poena i 16 skokova, dok je Kortni Hart imala 16 poena.