Uživo

Spars deklasiran u Laktašima: Sarajlijama ni gram šanse u finalu Kupa protiv Igokee!

Branilac trofeja se od istog oprostio već poslije prvog poluvremena, nakon kojeg je Igokea imala prednost od 25 poena.

Izvor: KK Igokea/Nenad Vuruna

U finalu Kupa Mirza Delibašić za sezonu 2020-21, Igokea - Spars 77:55!

Bh. šampion tako je vratio trofej Kupa BiH u Aleksandrovac, nakon što je prošle godine završio u Sarajevu, u rukama večerašnjeg rivala, a ovo je, recimio i to, Igokei šesti pehar u posljednjih sedam godina.

U finalu završnog turnira u Laktašima, sve je bilo jasno već poslije prvih dvadeset minuta.

Igokea je dominirala terenom, iz minuta u minut dizala prednost, te prvo poluvrijeme završila razlikom od 25 poena (44:19).

U nastavku, Bajićev tim nije popuštao tempo. Samo u trećoj dionici, postigao je pet trojki, a na kraju se zaustavio na 11.

Na kraju, meč je završen, već smo rekli, rezultatom 77:55, a najviše poena na meču postigao je Nikola Jovanović (17).

Osim njega, još tri igrača Igokee postigla su dvocifren broj poena – Darko Talić (15), te Edin Atić i Stiven Grej (14).

Na drugoj strani, istakao se Kenan Kamenjaš dabl-dabl učinkom (14 poena i 10 skokova).

Ovim peharom, Igokea se pridružila rekorderu, Širokom, na samo jedan trofej manje u Kupu BiH.

IGOKEA: Klemons, Atić 14, Jovanović 17, Grej 14, Jošilo 6, Vulić, Talić 15, Ilić 5, Pot 3, Kondić 3. Trener: Dragan Bajić.

SPARS: Zahiragić 2, Hasandić 5, Gegić 10, Kamenjaš 14, Orelik 8, Klavžar 4, Ilić 2, Polutak 2, Memić, Albijanić, Buza 8. Trener: Miodrag Kadija.

N A J A V A

Igokea osmi ili Spars drugi put?

Večeras ćemo saznati ko će biti osvajač Kupa BiH, prvog košarkaškog trofeja u državi za sezonu 2020-21!

Sarajlije, branioci trofeja, juče su, u prvom polufinalu završnog turnira u Laktašima, neočekivano lako savladale Široki (71:60), dok je Igokea, poslije "egala" u prvoj četvrtini protiv Bosne Rojal, "demonstrirala silu" u preostale tri dionice i na kraju trijumfovala razlikom od 41 poena (87:46).

Igokea i Spars su se u finalu Kupa "Mirza Delibašić" sastale i prošle godine. Finalni turnir igran je u Sarajevu, a domaćin je ostvario veliku pobjedu, rezultatom 93:85, i tako prekinuo petogodišnju dominaciju Igokee u kup-takmičenju.

Rekorder po broju trofeja u Kupu BiH je Široki (devet), Igokea ima sedam, tuzlanska Sloboda pet, Bosna tri, dok su po jednom Kup osvajali Borac Nektar, Spars i Brotnjo.

OSTANITE uz MONDO, pratićemo meč UŽIVO!

18:24

Kraj meča, Igokea - Spars 77:55

Završena je utakmica, Igokea je rutinskom pobjedom stigla do osmog trofeja Kupa BiH u klupskoj istoriji!

18:22

Jovanović je sad najefikasniji

Postiže 17. poen na meču, uskoro ulazimo u posljednji minut.

18:19

Jovanović se pridružuje Taliću

Sad i centar Igokee ima 15 poena.

Na drugoj strani, Buza je vezao dvije trojke.

Na nešto više od tri minuta do kraja, rezultat je 75:51.

18:16

Poigrava se Igokea!

Talić nije pogodio za novu trojku, Kondić je skočio u napadu, a onda Atić postigao nove poene.

Rezultat je 73:45, na nešto više od pet minuta do kraja duela.

18:11

11. trojka Igokee večeras!

Postiže je Kosta Kondić, za 69:41!

18:10

Talić sjajan - tri trojke iz četiri pokušaja!

Upravo je postigao treću, za 66:39.

Pitanje osvajača Kupa davno je riješeno, postavlja se samo pitanje konačne razlike u dvorani u Laktašima...

18:07

Završena je treća dionica

Pred posljednjih deset minuta, Igokea - Spars 63:37.

18:02

Igokea "sipa" trojke - a tu je i "alej-up"!

Evo još jedne Atićeve, za 59:31, a onda i "alej-up" Pota za Ilića!

Prvi put na utakmici Igokea ima prednost od 30 poena!

17:56

Nakon treće - odmah i četvrta!

Evo još jedne, ponovo Grej - i ponovo je plus 26!

17:55

Nastavlja se paljba!

Tri trojke je Igokea već postigla u trećoj četvrtini - sad je pogodio i Grej!

53:30 za domaće.

17:53

Pogađa i Atić!

Druga trojka Igokee u nastavku!

Napravili su gosti mini-seriju 5:0, koju šutem van linije od 6.75 poena prekida Atić.

Na nešto više od sedam minuta do kraja treće dionice, rezultat je 50:26.

17:52

Igokea nastavlja gdje je stala!

Poslije dvojke Kamenjaša, trojku pogađa Jošilo, 47:21.

17:51

Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljen je meč...

17:37

Kraj prvog poluvremena, plus 25 za Igokeu!

Nakon dvije četvrtine, 44:19 za Igokeu!

Najefikasniji na terenu je Darko Talić sa 12 poena, Nikola Jovanović ima devet poena, a Edin Atić i Stiven Grej po osam.

Na drugoj strani, Gediminas Orelik ima pet poena.

17:35

12 poena Talića u drugom kvartalu!

Odličan je Darko Talić u ovom periodu, postiže dvojku za 41:16, a onda i trojku za 44:19!

17:32

Opet Talić!

Sjajna kontra Igokee koju rješava Talić, sad je 35:12!

17:31

Najveća razlika za Igokeu!

Sada je 33:12 poenima Darka Talića, Igokea ima 21 poen prednosti!

17:30

Novo zakucavanje Atića!

Igokea ponovo ima maksimalnih plus 19, sada je 31:12, četiri minuta do kraja prvog poluvremena!

17:29

Nekoliko minuta bez poena

Dugo već stoji 28:10 na semaforu dvorane u Laktašima.

17:25

Već sedam izgubljenih lopti gostiju

Sedma izgubljena lopta Sparsa, Gegić je htio da ostavi loptu kod košem za Kamenjaša, ali se saigrači nisu dobro razumjeli.

Igokea ima 28:10, sedam minuta do kraja druge četvrtine.

17:21

I Talić brži od sirene!

Postiže trojku mladi Igokein plej, rezultat je 26:8 u uvodu druge četvrtine.

17:18

Klavžar sa zvukom sirene

Mini-serija Sparsa 4:0, pogađa Nejc Klavžar sa zvukom sirene za napad.

Završena je prva četvrtina, Igokea - Spars 23:8.

17:16

Najbolji napad Sparsa od početka

Krunisao ga je Buza, koji pogađa uz faul, ali onda ne koristi slobodno bacanje. Igra se posljednji minut prvog dijela.

17:15

Raste prednost Igokee, novi tajm-aut Sparsa!

Već je 23:4 za domaće, Atić i Ilić su postigli posljednje poene...

Igokea ne diže nogu sa gasa!

17:12

Plus 15!

Jošilo postiže trojku, sada je 19:4 za Igokeu!

Domaći dominiraju u ovom duelu!

Igokea ima već deset timskih skokova i pet asistencija!

17:09

Igokea prvi put ima dvocifren plus!

Dobro se snašao Atić pod košem, sada je 14:4 za Igokeu, još 4 minuta do kraja prve četvrtine!

17:08

12:4

Orelik postiže prve poene, a potom uzvraća Jovanović i nastavlja svoju seriju. Ima već sedam poena.

17:06

Mini-serija Jovanovića, tajm-aut Sparsa!

Nikola Jovanović maksimalno koristi situaciju dva plus jedan, a zatim poentira po ofanzivnom skoku.

Igokea ima plus osam - 10:2!

17:04

Konačno pogađa Spars

Poslije tačno tri minuta, prvi poeni za Spars - pogodio je Zahiragić, rezultat je 5:2.